tars Ferry

Tars pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Tars pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga tars në Spodsbjerg.

Krahaso gjithë në dispozicion tars çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion tars makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga NTR, Spodsbjerg me tragete Langelandstrafikken Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

tars Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tars Ferry
me Langelandstrafikken (Langelands Færgen) Ferry Line për anijet me vela nga tars në Spodsbjerg në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tars pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një tars biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tars

Tars është një fshat danez me një popullsi prej 1,994 (1 janar 2011) ndodhet në Vendsyssel, pjesën veriore të Jutland. Tars është një pjesë e komunës Hjørring.

Emri i fshatit ndoshta vjen nga zot nordike Thor. Zona ishte në 1264 përmendur si Thorse, të cilat mund të thotë shenjtëroren Thor-it.

Në terminalin e trageteve tars ju mund të parkojë makinën tuaj, të blerë bileta dhe zgjas këmbët tuaja, ndërsa ju prisni për traget, dhe të vazhdojë udhëtimin tuaj me autobus, tren ose taksi. Lexuar në lidhje Tars terminalit të trageteve dhe zonën lokale në menynë në të majtë.

Traget Spodsbjerg-Tars lidh rajonet jugore të Danimarkës ndarë nga Brezin e Madhe. Traget nga Spodsbjerg në ishullin e Langeland bën të mundur për të marrë një shkurtore nga Funen të Lolland dhe Falster dhe më tej për në Zelandën apo Gjermani.

Tars Ferry, Denmark

Nga Tars onLolland, traget merr këmbë udhëtarëve, makina, motorcycles, motoçikletave dhe biçikleta të Spodsbjerg në Langeland. Koha e kalimit me LangelandsFærgen është 45 minuta.

Kalimi Belt The Great nga Spodsbjerg për NTR - ose në drejtim të kundërt - merr rreth 45 minuta, dhe është bërë në bordin e anijet Odin Sydfyen (sipër) ose Frigg Sydfyen, që ofrojnë shërbim për orë gjatë ditës gjatë gjithë vitit. Tragetet nisen dy Spodsbjerg dhe tars në 15 minuta e fundit të orës. Në verën e 2012, dy tragete të reja pritet të shkojë në shërbim mes Spodsbjerg dhe tars.

Traget Spodsbjerg-Tars është një pjesë jetike e Highway 9 mes Odense në Funen dhe Nykøbing Falster në Falster. Highway 9 është autostradë në mes të Odense dhe Svendborg në Funen, por nga Svendborg në Spodsbjerg në të gjithë ishujt e Tåsinge dhe Langeland, Highway 9 është një autostradë me dy korsi me një shumë të trafikut, kështu që presin të paktën 30 minuta makinës kohë nga Svendborg të Spodsbjerg në Langeland.

Kjo pjesë e autostradës 9 është nga mënyra mjaft piktoreske dhe kalon dy urave të mëdha Danimarkës, Ura Svendborgsund nga Svendborg në ishullin e Tåsinge dhe The Langeland Bridge, një urë klasike hark në mes të ishullit të vogël të Sio dhe Langeland. Highway 9 në Lolland është edhe për pjesën më të madhe një autostradë me dy korsi, por shumica e Highway 9 në Lolland është e drejtë si një shigjetë me të vështirë se çdo qytetet e vogla dhe një kufi 90 km / h shpejtësi.

Në raste shumë të rralla, kur Belt Bridge e Madhe ishte mbyllur për shkak të rënies së akullit nga kabllot në urë gjatë, traget Spodsbjerg-Tars ishte e vetmja lidhje mes lindje dhe perëndim Danimarkë - së bashku me rrugët e trageteve në të gjithë Kattegat midis Jutland dhe e Re.

Tourist Centre informacioni
Zyra turistike Nakskov Turistbureau ka broshura dhe shumë informacione të dobishme rreth Lolland-Falster. Zyra turistike është vendosur në Axeltorv 3, 4900 Nakskov. Hidhni një sy në faqen e tyre, ku do të gjeni një pasuri e frymëzimit!

pushimet Cycling
Nëse jeni të interesuar në një pushim të çiklizmit, Lolland-Falster ka masa për të ofruar. Vizita Lolland-Falster ka hartuar disa rrugëve të biçikletave në të dy Lolland dhe Falster që ju merr nëpër fshat dhe qytetet. Për më shumë informacion, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Langelands Færgen
Tars-Spodsbjerg Ferry
Vendndodhja e qytetit Tars
Rajoni Lolland
Vendi DenmarkContact Informacione Telefon + 45 33 15 15 15
Adresa Tårsvej
Tars, Lolland 4912 Harpelunde
Danimarkë


Më të mirë në dispozicion trageteve Tars të garantuar çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tars Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Langelandstrafikken Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga tars. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj NTR traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta NTR traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tars makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me tars tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë tars jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga tars në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të tars dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel