Tartus Ferry

Tartus pasagjerëve dhe Car Tragete

Tartus çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tartus në Venecia dhe Aleksandrisë.

Krahaso gjithë në dispozicion Tartus çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tartus makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tartus, Venecia dhe Aleksandrisë me tragete Visemar Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tartus Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tartus Ferry
me Visemar Ferry Line për anijet me vela nga Tartus në Venecia dhe Aleksandrisë në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tartus pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tartus biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tartus

Tartus është bregdeti i dytë më i rëndësishëm i Sirisë, pasi Latakia. Ajo është afërsisht km 90 nga Homs, 251 km nga Damasku, 105 km nga Hama, dhe 90 km nga Latakia. Shih Harta për distanca midis qyteteve.

Tartus u themelua nga koloni fenikase në Arwad dhe mbeti një vendbanim të rëndësishëm nëpërmjet helene dhe kohët romake. Ai u bë një bastion i madh i krishterë dhe gjatë shekullit të katërt një kishëz, por është ndërtuar këtu e cila është pretenduar të jetë i pari i dedikuar për të Virgjëreshës Mari.

Një Tërmeti në 487 AD kryesisht shkatërroi faltore, por një mrekulli la alter saj mrekullisht padëm. Më vonë qyteti dhe katedrale u sulmuan nga forcat Saladin por Knights Templars mbrojti qytetet e fortifikuara dhe mbizotëroi të jetë një qytet Crusader deri 1291.

Tartus, Syria

Tartus është një destinacion shumë i popullarizuar turistik. Ajo ka plazhe të bukura me rërë dhe vendpushimet në dyqan për vizitorët. Historia e saj e pasur është e dukshme në arkitekturën e qytetit.

Arkitektura crusader është ilustruar më së miri në Katedralen e Zojës së Tortosa. Ajo tani shërben si muze të qytetit. Ajo shtëpi të ndryshme siro-fenikas, romake bizantine, Frank dhe antike muslimane.

Qyteti i vjetër është qendra historike e qytetit. Ai përfshin një mur të vjetër të shekullit të dymbëdhjetë, që ka ndihmuar të mbajë bukuri e qytetit të vjetër.

Në pjesën e vjetër të qytetit shtrihet Kalaja madhështore të Tamplierëve. E ndërtuar në fund të shekujve XII dhe XIII të hershme, kalaja tani është kryesisht në rrënojat. Hendek i thellë i kalasë ende ndan qytetin e vjetër nga qyteti i ri në anën veriore dhe lindore.

Atraksione të tjera në qytet përfshijnë Beit El Baik Palace dhe Hosn Suleiman Temple. Arwad Island aty pranë, i vetmi ishull i banuar i Sirisë, mund të vizitohet nga këtu.

Përveç Katedrales, atraksione të tjera përfshijnë qytetin e vjetër dhe një mur të qytetit që ruan bukurinë e qytetit të vjetër. Plazhet dhe uji janë të pastra, dhe të strehimit janë të shkëlqyera. Ka shumë hotele dhe restorante në zonë.

Atraksione të tjera aty pranë përfshijnë Baniyas, Qalaat Yahmur, Qalaat Areimeh, Draykish, Qalaat Kadmous, Amrit, Safita, crac des Chevaliers, Meshta al-Helu, dhe Manastirin e Shën Gjergjit.

Visemar Tragete, Një të anijeve compan bazuar në Venecia, ka nisur kohët e fundit dy rrugë të reja që lidhin Venecias të Tartus në Siri dhe Aleksandrisë në Egjipt.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Tartus garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tartus Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Visemar Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tartus. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tartus, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tartus traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tartus makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tartus tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tartus jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tartus në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tartus dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel