Termini Imerese Ferry

Termini Imerese pasagjerëve dhe Car Tragete

Termini Imerese çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Termini Imerese në Livorno.

Krahaso gjithë Termini Imerese në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Termini Imerese makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Termini Imerese, Livorno me Grandi Navi Veloci tragete të linjës trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Termini Imerese Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Termini Imerese Ferry
me linjë të trageteve Grandi Navi Veloci për anijet me vela nga Termini Imerese në Livorno në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Termini Imerese pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Termini Imerese traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Termini Imerese

Termini Imerese- është një qytet i bukur në provincën e Palermos në bregdetin verior të Sicilisë. Termini Imerese-është Latine, Thermae Himerenses, fjalë për fjalë burimet e nxehtë himera së.

Citrus fruta, rrush, ullinj, dhe artichokes janë produktet kryesore të bujqësisë së termini. E rëndësishme është edhe prodhimi i peshkut.

Në artizanat ka vepra tipike hekur i farkëtuar dhe artikuj lokale qeramikë. Ka shumë spa termike furnizohet nga burimet e ndryshme të pranishëm me ujë të freskët në të gjithë territorin.

Emri i tij i termini (thermai në greqisht) i atribuohet burimet e nxehtë (temperatura 42 ° C / 108 ° F), i njohur që nga kohërat e lashta. Përveç banjot qyteti krenohet me një port të zënë dhe të industrisë të konsiderueshme, duke përfshirë një rafineri nafte dhe kimike dhe ushqimore fabrika.

Vetë Termini, përveç disa fragmente të saj këmbë të arkitekturës romake dhe ajo që mbetet pak e një fortese hilltop, është vështirë me vlerë më shumë se një vizitë të shkurtër.

Megjithatë, shtëpitë e saj të vogla muze disa interesante pak gjen arabo-periudhë dhe ky qytet i vogël është i afërt me vend himera arkeologjik dhe një pikë referimi në rrugën drejt Caccamo Kalaja larg në brendësi. Termini Imerese është më pak se dyzet kilometra në lindje të Palermos ose rreth njëzet e pesë minuta me tren apo makinë, në mes të rrugës në mes të Palermos dhe Cefalů.

Historia & Places për të vizituar

Termini imerese rrjedh nga latine ngrohta Himerenses që do të thotë "banjot termale të Imerese". Në territorin e saj ka rrënojat e vendbanimeve të periudhës së paleolitit dhe të bronzit dhe bakrit moshave.

Qyteti i ngrohta u rrit pas distruction të himera pranë, kur një grup i të mbijetuarve u vendosën atje dhe themeloi qendrën e parë e banuar. Në 828 ajo u pushtua nga arabët të cilët zgjeruar dhe përmirësuar atë. Me normanët u bë qytet i shtetit. Perandori Carlo V të cilët u vendosën atje rrumbullakët 1540 dhe e bëri të ndërtojmë muret e parë e qytetit tani më ekziston.

Nga disa vjet në fqinjët është rritur një ndërtesë të madhe industriale se është pikë referimi e ekonomisë së qytetit.

Monumentet kryesore tani i hapur për vizitorë janë shekulli i pesëmbëdhjetë-Chiesa e S. Caterina (Kisha e St.Catherine) dhe Chiesa e S. Maria della Consolazione (Kisha e Shën Marisë së rehati) e dekoruar me stuccoes nga shkolla e Serpotta. Të rëndësishme janë Duomo të shekullit XVII dhe Chiesa e S. Francesco (Kisha e Shën Françeskut) që me manastir pranë është ndryshuar në një shkollë.

Në ditët e kaluara qyteti ishte një zgjidhje Sicanan i cili pothuajse me siguri kishte lidhje tregtare me qytetin e afërt grek himera dhe pas fatkeqësia goditi këtë të fundit në 409 pes ajo mori në mbijetuarit disa. Që atëherë, për herë të parë në greqisht, pastaj romake dhe më vonë në kohët më të fundit, qyteti ka nga ana e tij është emëruar Thermai Himeraiai, të ngrohta Himerenses dhe tani Termini Imerese. Spa gëzuar kulm të saj në periudhën romake, dhe ishte gjithashtu popullor me saraçenëve dhe normanët.

Caccamo, Italy (Near Termini Imerese)
Caccamo, me banorë 9,000, është një qytet i vogël malor i vendosur picturesquely në një lartësi prej 521m / 1,710ft dhe 10km / 6mi jug të Termini Imerese dhe arrihet me anë të një rrugë dredha-dredha dhe skenik. Mbi një shkëmb qëndron kështjellën masive, e ndërtuar nga familja fisnike e Chiaramonte në shekullin 12th si një kala të fortë në një vend të lashtë. Matteo Bonello në pension këtu në 1161 pasi ai kishte vrarë Maione da Bari, Grand Kancelarin dhe Grand Admiral e Norman Mbreti William I.

Chiesa Madre edhe daton që nga kohët e Norman, edhe pse ai ka qenë subjekt i shumë ndryshimeve që atëherë.

Museo Civico
Tre rrugët ndryshojnë nga ana e kundërt e Piazzo del Duomo në Termini Imerese. Në të majtë qëndron në spital ish, të shekullit Fatebenefratelli 14th, tani Museo Civico. Në ekran janë gjen arkeologjike të cilat përfshijnë më të madhe Shef kokë ulluku nga himera, një koleksion të epigrafe dhe një prej monedhave, si dhe piktura të shekullit 12th-17th.

San Nicola Cathedral
Në anën lindore të sheshit qëndron katedralen 15th-16th shekullit të San Nicola, me plaçkës romake e luftës ndërtuar në kambanore e saj. Në brendësi të trefishtë-aisled mund të shihet një Kryqëzimi pikturuar nga Pietro Ruzzolone në 1484 dhe skulptura nga periudha e Rilindjes dhe barok.

Santa Caterina
Në shesh me të njëjtin emër qëndron kishën e shekullit të 15th e Santa Caterina. Brenda mund të shihet një portret joformal të shenjtorëve dekoruar me adages sicilian, nga Giacomo dhe Nicolò GRAFFEO, shekulli fund 15th.

Santa Maria del Gesù
Në jug të Termini Imerese, në Largo Gancia, qëndron kishën 1472 e Santa Maria del Gesù. Brenda nuk varet një foto të bukur e "Shën Gjergjit dhe Dragoit" pikturuar nga Nicolò da Voltri në shekujt e 14th-15th.


Më të mirë në dispozicion Termini Imerese trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Termini Imerese Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grandi Navi Veloci linjë trageteve të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Termini Imerese. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Termini Imerese, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Termini Imerese traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Termini Imerese makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Termini Imerese tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Termini Imerese jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Termini Imerese në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Termini Imerese dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel