Thessaloniki Ferry

Selanik pasagjerëve dhe Car Tragete

Thessaloniki çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Selaniku në Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos, Samos dhe Karlovassi.

Krahaso gjithë në dispozicion Thessaloniki çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Thessaloniki makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Selaniku, Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos, Samos dhe Karlovassi me tragete Blue Star Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Thessaloniki Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Thessaloniki Ferry
me Blue Star Ferry Line për anijet me vela nga Selaniku në Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos, Samos dhe Karlovassi në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Thessaloniki pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Selanikut biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Selanik

Një qytet i bukurisë të ndryshme dhe njerëz mikpritës. Selaniku ka qenë gjithmonë një udhëkryq i civilizimeve, një vend ku Lindja dhe Perëndimi i plotëson, ku kultura e madhe dhe fetë kanë qenë të përziera. Gastronomi, ngjarjet, vendet e trashëgimisë të klasit botëror, pazar janë disa nga gjërat që vizitorët mund të kënaq në.

Jo për të përmendur vibe të veçantë të studentëve që është një pjesë integrale e bukuri e saj si kampus të madh të vendit pret qytetit universitar, Universiteti Aristotel të Selanikut.

Madhësia kompakte e qytetit dhe duke ecur në distancë afërsia e lartë-tërheqjet bëjë Thessaloniki një ideal destinacion qytet-break.

port Selanikut lidh qytetin me ishujt e Lemnos, Lesvos, Kios dhe Pireaus.

Edhe në lidhjet e sezonit të verës me grupet e ishullit të Sporades, anijet Dodecanese dhe Cyclades.Four javore shërbejnë ishujt sporadike të Skiathos dhe Skopelos, tre vazhdojnë të Alonnisos.

Thessaloniki Ferry Port

Tragete shërbejnë Chios tri herë në javë me anë të Limnos dhe Lesvos pesë herë në javë. Një anije javore vazhdon të Samos. Të Dodecanese janë shërbyer edhe një herë në javë, për Kalymnos, atëherë Kos dhe Rodos). Në verë, dy anije të shërbejë javore Iraklio, Kretë.

Çfarë me të vërtetë rrit atmosfera Selanikut hip, megjithatë, janë simbolet e Qëndrueshme e historisë së saj të lavdishme, nga Kulla e Bardhë në ujore e saj kafe-rreshtuan të gjithë rrugën deri në muret bizantine, vetëm mbi Qytetin Upper (Ano Poli), një lagje këndshëm e shumë e shtëpive tradicionale të vendosur në dredha-dredha, rrugica paqësore. Poshtë prej tyre janë ndërtimet mbresëlënëse si Kisha e shekullit të 4th-së Agios Dimitrios (e thënë të jetë më i madh në Greqi), i madh romak Rotunda, dhe Arch skalitur e Galeriusi në Kamara, shtyhej me studentë të universiteteve të Selanikut.

Në të vërtetë, numri i madh i të rinjve Selanikut jep një gjallë, humor elegant, e cila mund të preket në kafene e saj, restorante dhe bare, madje edhe në dyqanet e saj dhe sallonet e flokëve projektuesi. Ende ia vlen të jetohet dhe relativisht i vogël, Selanik ka asnjë nga trafiku i përbuzur Athinës apo smogut. Vërtetë, nuk është destinacioni i buxhetit, por Selanik është e mbushur me jetë dhe duhet të jetë në itinerarin e çdo udhëtimi.

Nëse ju jeni do të mburrem kudo në Greqinë Veriore, Selanik (thess-ah-lo-nee-kih) është vendi për të bërë atë. qyteti i dytë i Greqisë, dhe kryeqyteti i saj kulturor, Thessaloniki ju lejon të kënaq në ushqim gjobë, ëmbëlsirat mëkatare, pazar ultra-elegant, një natës energjik dhe shumë koncerte, partitë, tregon artit dhe ngjarjet shumë se ju mund të mbani gjurmët e.

Thessaloniki është shtëpia e shumë muzeve, kryesisht arkeologjike dhe etnografike. Të dy muzetë e mëdha arkeologjike janë në qendër të qytetit, në Kullën OTE në sheshin Chanth.

 • Muzeu Arkeologjik i Selanikut. Andronikou st 6.
 • Muzeu i Kulturës Bizantine. Stratou ave 2. Award-fitues muze (2005 - Muzeu më i mirë i Evropës).
 • Muzeu i Maqedonisë i Artit Bashkëkohor. Ana e sipërme e Fairground në Egnatia st 154
 • Teloglion Fondacioni i Artit. Upperside e Universitetit Aristotel Campus Agiou Dimitriou St.
 • Muzeu Olimpik. Tritis Septemvriou & Agiou Dimitriou St. (300 m në lindje të Fondacionit Teloglion të Artit).
 • Atatürk House. Agiou Dimitriou St.
 • Muzeu në Agios Dhimitrit. Agiou Dimitriou St.
 • Muzeu Shtetëror i Artit Bashkëkohor, Selanik. Kolokotroni 25, qarku Stavroupoli.
 • Muzeu në White Tower Platia Lefkou Pyrgou
 • Muzeu i lashtë grek, Bizantine dhe Post bizantine Instrumente muzikor. Në Katouni 12, në lagjen Ladadika.
 • Selanik Muzeu i Fotografisë. Harbor, Magazina A.
 • Muzeu i Kinematografisë në Selanik. Harbor, Magazina A.
 • Muzeu i Shkencave.
 • Folklor dhe Muzeu Etnologjik i Maqedonisë dhe Trakës. Vassilisis Olgas St 68.
 • Muzeu hebre. Agiou My St. 13.
 • Galeria Komunale e Artit. Vassilisis Olgas St 162.

Ajo është gjithashtu e dobishme për të mbajtur një sy në Muzetë e internetit të Maqedonisë që mbulon të gjithë rajonin.

Aktivitete të tjera

Muret bizantine verior të qytetit dhe pjesë të mureve perëndimore janë ende në këmbë, siç është simboli i qytetit - Kulla e Bardhë, një nga të shekullit 16th. AD kulla të fortifikuara - e cila është e vetmja kullë mbijetuar në bregdet. Pjesa tjetër e mureve janë në Upper qytetit piktoresk e cila ofron një pamje spektakolare mbi gjirin, veçanërisht në pasditen e vonë. Të marrë një shëtitje përgjatë shëtitore bregdet madhe (rreth 12 km krejt). Shih gërmimet e Forumit Roman.

Vizitoni qytetin e sipërme për shtëpitë e saj tradicionale të vjetër, rrugët me kalldrëm të vogla, kështjellë bizantine, e Eptapyrgion fort.

Festivali shumë i gjallë dhe të rinjve të orientuar film ndërkombëtar [18] është mbajtur në nëntor Panairin Ndërkombëtar të Tregtisë në shtator.

Në asnjë mënyrë nuk shkoni kishat bizantine të ndërtuara në mes të ACE 5th dhe 14th shekullit, të tilla si Agios Dhimitrit, (Century 7th. ACE) dhe Agia Sofia (Wisdome Shenjtë, 9th Century. ACE), dhe ato shumë të bukur të vogla në pjesën e sipërme Qyteti (St Nicolaos Orfanos është veçanërisht me vlerë një sy për afresket e saj), të cilat janë në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Njëri prej tyre, Rotunda, filloi jetën si një tempull romak i Zeusit, e ndërtuar nga Ceasar Galeriusi, dhe është pothuajse aq i vjetër sa Panteonin në Romë. Next në Rotunda, shih Harkun e Triumfit të Galeriusi dhe rrënojat e pallatit të tij.

Qyteti Agia Sofia churchThe është i njohur edhe si "nëna e Izraelit", për shkak të një herë në lulëzim komunitetit hebre këtu, e cila ka ekzistuar që nga periudha romake dhe u rrit ndjeshëm pas Perandoria Osmane mori në refugjatët hebrenj të dëbuar Spanja, Portugalia, dhe territoret spanjolle ne Itali; këta Judej janë të njohur si "Sephardim". Sephardi Judenj një përqindje të konsiderueshme të popullsisë së qytetit dhe infrastruktura deri Luftës së Dytë Botërore, kur, në 1943 pranverë, pothuajse të gjithë ishin deportuar nga nazistët në kampin e shfarosjes në Aushvic, mos u kthyer më. Megjithatë, ka ende dy Sinagogat, dhe ju mund të shihni Muzeun hebre.

Gjithashtu interesante janë banjot publike turke Bey Hamam, Bezesteni (Osmane tregut të mbyllura për stoli dhe materiale të çmueshme) The Alatza Imaret (strehë vorfënore Osmane) dhe Hamza Beu Camii (dy restauruar dhe përdoret për ekspozita).

Tregu tradicional qendrore e ushqimit, me qindra stalla shitur mish, peshk, fruta, perime (ndonjëherë fytyrën-nga-lidhur ngushtë, një përvojë shkurajuese për amerikanët e Veriut), rroba të lirë dhe këpucë, lule, herbs dhe erëza, mes Aristotele Sheshi dhe Venizelou street.

Aristotelous Square-më e madhe e qytetit-dhe shëtitore me kafene dhe restorante të saj.


Më të mirë në dispozicion trageteve Selanikut garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Thessaloniki Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Selaniku. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Selanikut, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Selanikut traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Thessaloniki makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Thessaloniki tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Thessaloniki jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Selaniku në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Selanik dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel