Thirassia Ferry

Thirassia pasagjerëve dhe Car Tragete

Thirassia çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Thirassia në Anafi, Folegandros, IOS, Naxos, Paros, Santorinit, Sikinos dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Thirassia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Thirassia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Thirassia, Anafi, Folegandros, IOS, Naxos, Paros, Santorinit, Sikinos dhe Syros me tragete Anek Trageteve Lines online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Thirassia Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Thirassia Ferry
me Anek Lines Trageteve për anijet me vela nga Thirassia në Anafi, Folegandros, IOS, Naxos, Paros, Santorinit, Sikinos dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Thirassia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Thirassia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Thirassia

Thirassia është një fshat tipik cikladik me një mënyrë jetese si ajo përdoret për të jetë e para pushtimit të turizmit. shtëpi të vogla të ngjyrave të ndryshme japin një karakter të veçantë për këto vendbanime të vogla. Pak njerëz dhe më pak turistë shëtitje nëpër rrugët e ngushta dhe ajo që është shumë këtu është qetësi, koha tradicionale dhe jetën natyrore.

Zgjidhja kryesore është Chora (ose Manolas), jo shumë larg nga deti dhe Korfos në plazh në pjesën lindore; Riva, vetëm e kundërta të Oia në veri dhe Potamos në perëndim janë pjesa tjetër.

tragete të përditshme nga Santorini shkojnë në Thirassia. Ju mund të hipte në një anije nga Athinios Port ose Ammoudi portit në Oia. Anije ndaluar në port kryesor të Riva dhe në Korfos.

Vizitorët zakonisht shqyrtuar Thirassia si pjesë e një turneu të organizuar ekskursion që përfshin një udhëtim me varkë në vullkan aktiv në Nea Kameni dhe burimet e nxehtë e Palea Kameni.

Thirassia Ferry Port

herbs lokale, scents, një plazh i paprishur me ujë të pastër blu, një pamje e mrekullueshme e Oia dhe shkretëtira janë ato që ishulli mund të ofrojë për ata që zgjedhin të kalojnë disa ditë këtu.

Thirassia në vetvete është një paqësore, "hap prapa në kohë 'ishull në dukje të paprekur nga turizmi. Ritmi është më i ngadalshëm, banorët e ishullit miqësore dhe atmosfera është mikpritëse. Pra, nëse ju një vizituar ishullin e Santorini mos harroni të vizitoni Thirassia too.

Thirassia ka 150 banorë të përhershëm, dy porte të vogla, një pjesë të vogël të fshatrave të çuditshëm të pazhvilluara dhe jo më pak se kisha 21 në ishullin e vogël!

Vizitë

Nëse ju zbarkoj në port e Korfos vetëm ju mund të hyni në fshatin Manolas në këmbë ose me gomar. Manolas është kryeqyteti i Thirassia dhe komandon një pamje të mrekullueshme shkëmb të lartë në Santorini dhe ishuj të tjerë të vegjël.

Manolas, si të gjitha fshatrat e vogël piktoreske të Thirassia janë edhe me vlerë vizituar. Me rrugica të lyera me gëlqere, shtëpi ngjyra vogël dhe kishave blu kube ju mund të vërtetë të ndjehen karakterin simpatik e ditë duke shkuar.

Në qoftë se ju mbërrini në port kryesor të Riva nga Athinios ose Ammoudi ju mund të merrni në fshatrat e vegjël të Potamos, Agrilia dhe Manolas. Vetë Riva ka një plazh mjaft me rërë dhe është shtëpi për një kishë të vogël të Aghia eirini (Saint Irene), nga të cilat disa thonë Santorina merr emrin e vet.

Fshati i Potamos (Potami është fjala greke për lumin) e mori emrin e vet, sepse ajo është e ndërtuar nga një përroskë. Shumica e shtëpive në Potamos janë ndërtuar në shkëmb vullkanik dhe duken shumë piktoresk.

Agrilia është fshati më i vjetër dhe më i madh në Thirassia dhe përsëri është shumë piktoresk me shtëpi të ndërtuara në shkëmb vullkanik. Në fshatin ju do të gjeni kishën e Panagia të Eisodia, e cila ka datat përsëri në 1887.

Ka shumë kisha të tjera të vogla për të shqyrtuar në ishullin e Thirassia. Dhe në qoftë se ju të gjeni veten në ishull në 21st të shtatorit do të jenë të mirëpritur për të marrë pjesë në festën lokale në nder të Panagia Giatrissa (Virgin Mary).

Thirassia është ajo që Santorini përdorur të jetë shumë vite më parë. Nuk ka asgjë atje, paqe dhe të qetë. Ajo është vizituar nga shumë turistë ditorë nga Santorini, por në qoftë se ju shkoni atje për disa ditë ju do të jetë shpejt pjesë e familjes. Jenë të vetëdijshëm se vështirë se dikush në Thirassia flet ndonjë gjë tjetër se sa greqisht.

 


Më të mirë në dispozicion Thirassia trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Thirassia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Anek Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Thirassia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Thirassia trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Thirassia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Thirassia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Thirassia trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Thirassia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Thirassia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Thirassia dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel