Tilos Ferry

Tilos pasagjerëve dhe Car Tragete

Tilos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tilos në Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Nisyros, Pire dhe Rodos.

Krahaso gjithë në dispozicion Tilos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tilos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tilos, Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Nisyros, Paros, Pireut dhe Rodosit me tragete Blue Star tragete online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tilos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tilos Ferry
me Blue Star Ferries për anijet me vela nga Tilos në Astypalea, Kalymnos, Kos, Naxos, Paros, Nisyros, Pire dhe Rodos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tilos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tilos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tilos

Tilos (Shkruar edhe Telos) është një nga ishujt e Dodekanezë. Tilos është e vendosur afërsisht në gjysmë të rrugës në mes të ishullit të madh të Rodosit, dhe ishullin e Kos (Cos).

Tilos është e bukur gjatë gjithë vitit, por për shumicën e udhëtarëve, është fillimi më të këndshme në fund të pranverës dhe duke vazhduar deri në fillim të vjeshtës. erërat e forta në dimër të udhëtimit në det të vështirë.

Tragete të veprojë gjatë gjithë vitit nga Rodos dhe Kos, por oraret janë të kufizuara gjatë jashtë sezonit dhe erërat e forta mund të anulojë shërbimin. Gjatë periudhës maj-shtator, në ujë, Tilos Sea Star ofron shërbimin e përditshme nga Rodos. Tilos është gjithashtu një destinacion popullor lundrim me jaht.

E mbuluar me pemë bajame të cilat lulëzojë me bollëk në janar dhe shkurt, Tilos ka një ndjenjë të paprishur dhe banorët e ishullit nuk janë (ende) përshkuar me turistë, kështu mikpritjen e tyre natyrore dhe mirëpret ngrohtë janë të njohur.

Tilos Ferry Port

Gjatë mesjetës vonë, ishulli ka qenë nën kontrollin e Kalorësve të Shën Gjonit; rrënojat e shtatë fortesat e vogla ende mund të vizitohen.

Tilos ka rrënojat e shtatë kështjellave dhe disa manastireve piktoreske. Pretendimi më i fundit për famë në Tilos është zbulimi i një numri të skeleteve të lashtë të një specie të elefantëve xhuxh që mbijetuan në ishull deri rreth 3500 pes.

Për shkak të ndalimit të gjuetisë gjatë në këmbë, ishulli është gëzim një vrojtues zogjsh së. Rrethoresh gjithashtu gëzojnë shumë shtigje të këndshme në Tilos.

Tilos ka plazhe të mira dhe shumë prej tyre janë toleruar, nëse jo plotësisht të pranuar, sunbathing lakuriq.

Unique Island Flora dhe Fauna

Tilos ka më shumë se 125 llojeve të shpendëve të egër (një e katërta e të cilat janë të përfshira në Shtojcën I të Direktivës së Zogjve të BE-së); 378 dokumentuar specie bimore [vlerësim jozyrtar tejkalon 1,000], duke përfshirë 28 lloje të ndryshme të Orchids, 8 të cilat janë klasifikuar si të rralla; gjashtë male duke arritur 654 metra në lartësi të cilat janë të pasur me kështjella 7 lashta dhe qindra kapela bizantine; Plazhet 19, të cilat janë të arritshme nga rruga, ose vetëm nga deti apo në këmbë; dhe një rrjet nëntokësor i burimeve të ujërave të ëmbla që ushqejnë të gjithë ishullin, duke përfshirë luginën pjellore bujqësore e Eristos në jug.

Tilos është i rrethuar nga Egje blu e cila është e populluar me e rrezikuar të Mesdheut Monk Seal, bottlenose dhe shirita Dolphnis, ton, balenat dhe prioritare llojeve të habitateve detare të tilla si pseudo-stepe me kullosa dhe vjetarë [Thero-Brachypodietea].

Ekonomia Ishulli është i bazuar kryesisht në eko-turizmit dhe gjithashtu bujqësi bujqësore e frutave, perimeve dhe agrume, ullinj, bajame dhe pemë dardhe.

Island ekoturizmi Karakteristika 6 shtigjet parim ishull në këmbë që ndryshojnë në distancë dhe shkallën e lehtësisë apo vështirësisë; kishat bizantine të epokës me afreske origjinale; vjeshtë dhe pranverë gomar nget nëpër fshat në një piknik bregdetar në plazh; një vizitë në shpellë Harkadio në Messaria që është vendi arkeologjik i zbulimit të mjeteve neolitike, fosilet dhe eshtrat e dreri dhe xhuxh elefantëve se banuara Tilos në 7,000 pes; madhështore manastir të shekullit 15th e Shën Panteleimon në fund në perëndim; dhe zog shikuar, sidomos gjatë projektit të Natyrës LIFE tre vjeçare të ishullit e cila është projektuar për të rritur popullsinë e tre të kërcënuara lloje të egra të shpendëve.

 


Më të mirë në dispozicion Tilos trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tilos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tilos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tilos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tilos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tilos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tilos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tilos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tilos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tilos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel