Tiree Ferry

Tiree pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Tiree pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tiree në Oban dhe Coll.

Krahaso gjithë në dispozicion Tiree çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tiree makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tiree, Oban dhe Coll me tragete Caledonian MacBrayne (Calmac) Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tiree Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Tiree
me Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry për anijet me vela nga Tiree në Oban dhe Coll në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tiree pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tiree biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tiree

Pjesë e Inner Hebride Skocisë, ishullin e Tiree dhe në shtëpi për më pak se 800 njerëzve, është një vend i madh për të marrë larg nga të gjitha. Pak vende në ishull janë më shumë se 15 metra mbi nivelin e detit.

Dy pikat më të larta janë Ben Hynish në 462 këmbët (141 metra) dhe Beinn Hough në 390 këmbët (119 metra). Dukshmëria është shpesh e shkëlqyer që nuk ka maja të mëdha të beftë shi.

Pavarësisht nga natyra e saj të sheshtë, ishulli është e lehtë për vend nga një distancë për shkak të golfit top-formë komunikimit radome e që mund të shihet për milje përreth që me sa duket i takon Autoritetit të Aviacionit Civil dhe gjurmët linjave ajrore mbi Atlantik.

Ishulli ka një klimë të butë me disa nga nivelet më të larta me diell regjistruara kudo në Ishujt Britanik. Ajo përfiton nga ndikimi moderues të Rrymës së Golfit siguruar se acar është e rrallë dhe në mbrëmje në mesin e verës janë të ngrohtë dhe të butë.

Beach në Tiree

Tiree, Që ndodhet në perëndim të Isle of Mull dhe në jug të Coll fqinje, është një nga vendet më me diell në Britani në sajë të vendndodhjes së saj të ekspozuar në Oqeanin Atlantik. Kjo gjithashtu do të thotë se ajo është një nga vendet më me erë shumë e cila është arsyeja pse valët e saj dhe plazhe me rërë të bardhë janë të njohura me windsurfers. Çdo tetor ishulli pret Tiree Vala Classic - një ngjarje world championship rrëshqitje në ajër.

Edhe pse vetëm 10 milje të gjatë dhe milje 5 gjerë, qielli dhe deti shtrirje nga horizont në horizont. Pa pyjore dhe vetëm tre kodrave të konsiderueshme në një peizazh ndryshe banesë, nuk ka asgjë për të fshehur pamjen. Dhe e vetmja tingëllon ju kanë gjasa për të dëgjuar janë valët lapping në expanses e madhe e plazheve me rërë të bardhë dhe një numër të birdcalls.

Ishulli është një nga vendet më me diell në Britani, dhe me ndikim moderues të Gjirit Stream të ngrohtë, temperaturat e dimrit janë përgjithësisht më i lartë se në kontinent, ndërsa mbrëmjet verore janë të ngrohtë dhe të butë. Tiree është i njohur edhe si një vend me erë, me shtrëngata të forta të dimrit zakonisht ndodhin në dhjetor dhe janar. Avantazhi, megjithatë, është se midges janë pothuajse jo-ekzistente në verë.

Nuk është diçka e magjepsje për të gjithë vizitorët, të rinj dhe të vjetër. Plazhet e bukura të sigurojë milje e sandcastles të mundshme, me pjerrësi të butë pishina paddling, dhe rrëshqitje në ajër për më shumë aventureske. Historia Tiree dhe arkitektura kapur imagjinatën duke zbuluar kohërave të vjetra, dhe bollëkun e zogjve dhe kafshë të egra të tjera do të mbajnë natyralistët engrossed për shumë një orë. Dhe në qoftë se të gjithë ju doni të bëni është të ecin dhe ecin dhe ecin ...

Edhe pse charms e Tiree kanë mbetur një sekret i mbajtur mirë, ishull nuk është e vështirë për të marrë për të. Ka fluturime të shpeshta drejtuar nga British Airways / FLYBE nga Glasgow, dhe Caledonian MacBrayne shkon tragete të rregullta nga Oban. Banorët e ishullit të ofrojë një shumëllojshmëri të gjerë të vendosjes në shumë të rehatshme, dhe nuk është gjithmonë një mirëseardhje të ngrohtë.

Shërbimi traget shkon vepron hëna deri të shtunën nga Oban për Coll dhe Tiree. Bikes janë kryer për një pagesë të vogël.
Faqja zyrtare Caledonian MacBrayne listat e të gjitha oraret e trageteve aktuale në detaje. oraret e dimrit mund të ketë disa sailings. rezervat e automjeteve janë të nevojshme gjithmonë.

Calmac gjithashtu vepron një dalje në det ditë nga Oban në Tiree në bashkëpunim me Coaches Kennedy dhe ofron drekë në Hotel Scarinish. Kjo përfshin orë 6 breg në Tiree dhe shkon në Thusdays vetëm nga qershori deri në shtator. Vizitoni Calmac traget web site për detaje. cruises jo-ulje dhe cruises darkë në mbrëmje nga Oban janë gjithashtu në dispozicion.

 


Më të mirë në dispozicion Tiree trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tiree Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tiree. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tiree, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tiree traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tiree makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tiree trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tiree jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tiree në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tiree dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel