Torshaven Ferry

Torshaven pasagjerëve dhe Car Tragete

Torshaven çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Torshaven në HIRTSHALS dhe Seysdisfjordur.

Krahaso gjithë në dispozicion Torshaven çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Torshaven makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Torshaven, HIRTSHALS dhe Seysdisfjordur me tragete Smyril Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Torshaven Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Torshaven Ferry
me Smyril Line për anijet me vela nga Torshaven në HIRTSHALS dhe Seysdisfjordur në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Torshaven pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Torshaven biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Torshaven

Torshaven është një nga kryeqytetet më të vogla në botë, edhe pse kjo është shtëpi për më shumë se një e treta e popullsisë Faroisht. Prapa port dhe një simpatik qoftë vogël core vjetër e qytetit qëndron një qendër kompakte komercial që vjen gëzim në jetë në netët e fundjavës verës.

Pas kësaj, strehim më të reja të qytetit dhe depot anonime lehta industriale fshij up drejt një unazë inspiringly shterpë e kodrave shkurre. Së pari erdhi Viking "Ting", e ndjekur nga një treg, më vonë një qytet të lulëzuar, dhe tani ne jemi qyteti i vogël i kapitalit në botë, dhe ende në rritje.

Qyteti u themelua në shekullin e 10th dhe emëruar pas Thor, zot e rrufeja në mitologji skandinav. Në historinë e hershme të Faroes Tórshavn bë qendra politike e Faroes dhe ende është sot.

Torshaven Ferry Port

Kolonët e parë formuar parlamentin e tyre të quajtur "ting" rreth 800. Gjëja kryesore është themeluar më Tinganes në Tórshavn dhe gjëra lokale ku të vendosura në pjesë të ndryshme të ishujve. Tinganes tërhoqi njerëzit të tregtisë dhe për të marrë pjesë në mbledhjet e gjykatës etj Aktualisht qyteti ka një popullsi prej rreth 20,000.

Torshaven ka shumë për të ofruar për turistët e saj si ajo është qendra kulturore e ishujve. Shtëpinë e saj të bukur nordike që u hap në 1983 është e llojit të vet për shumë ngjarje kulturore të Faroisht dhe vendet nordike.

Reynagarður - Një famulli të vjetër të ndërtuar në 1630 me krahë 4 rreth një oborr të shtruar. Westwing restauruar rishtazi është një shtëpi gjysmë-drurë në stilin danez. Southwing është një i vjetër Faroese style daton nga 16 njëqind.
Munkastovan duhet që daton në middleage, muret prej guri të rënda të bëra nga e njëjta teknikë si e përdorur në ndërtesat Medival në Kirkjubøur. Munkastovan si dhe ndërtesa fqinje, Leigubúðin, u shpëtuan kur një zjarr shkatërrues në 1673 djegur shumë nga ndërtesat në Tinganes. Leigubúðin, një ish-depo, ku të ardhurat mbretërit, paguar në natyrë, është ruajtur. Është e vështirë deri më sot ndërtesën, por ajo është përmendur si një nga ndërtesat që mbijetuan zjarrin në 1673.
Corps de Garde burgut ndërtuar në 1693, me një burg në bodrum. Mbishkrim në mur.

Skansapakkhhúsið fort depo - Ndërtesa ekstreme në Tinganes, e ndërtuar në 1750. Shtëpitë e tjerë të kuqe-kafe janë ndërtuar të gjitha pas 1673 zjarrit si magazina dhe pronat e banimit. Sot ata janë zyrat qeveritare.
Stokkastova një depo të vjetër dating pas 1693

Skansin. fortifikim, E ndërtuar në 1580 nga Magnus Heinason një hero lokal, për të mbrojtur tregtinë kundër pirats. Gjatë Luftës së Dytë Botërore e Faroese u pushtua nga trupat britanike. Ata kishin seli e tyre në Skansin. Fort është rindërtuar disa herë dhe mori formën e saj të tanishme në 1780. Ajo u rivendos disa vite më parë. Ka 2 armë, të mbetura nga pushtimi britanik, në Skansin dhe disa armë të vjetra bronzi danish nga 1782.

Tabela Memorial të Niels R. Finsen, Lindur në Tórshavn (1860-1904). Ai u dha Çmimin Nobel për mjekësi. Si një fëmijë ai gdhendur "NRF" në shkëmb pas pllakë. Next në hapësirë ​​parkimi Undir Glasheyggi ka dy statuja picturing një burrë dhe një grua kthyer nga fushat e largëta me të butë dhe Peet.

Kongaminnið. Një obelisk basalt ngritur në 1882 për të përkujtuar vizitën e vizitës së danez mbretit Christian IX ndaj Ishujve Faroe në 1874. Nga këtu ju keni një pamje të shkëlqyer të qytetit.

Qoshe qejf. Në mes të rrugës për këmbësorë ka një Fountaine - pa ujë - dhe një statujë në çelik inox duke e përshkruar fëmijë vallëzimi.

Banka kursimit. Në kopsht të vogël e bankës kursimit nuk është një statujë bronzi e një çifti të bërë nga artisti Faroese Janus Kamban.

Hall Këshilli, e ndërtuar në 1896 si sallën e famullisë. Disa vite më parë, Këshilli Town restauruar shtëpinë dhe e bëri atë sallë të Këshillit.

Town Hall. E ndërtuar në basalt Faroese në 1894. Kjo ishte shkolla deri në 1955. Në midseventies ajo u rivendos dhe të konvertohet në një godinë zyre.

Lagthing, Ndërtesa e Parlamentit Faroese. E ndërtuar në drurit në 1856, dhe zgjeruar në 1907.

RC Effersøe. Në korsi në frontin e Lagthing ka një bust portret paraqitur Faroese poetin RC Effersøe. Ajo u zbulua në 1933.

HN JACOBSENS Bookshop. Një ndërtesë e mbrojtur 3 krahë në një kopsht të bukur. Ajo është ndërtuar në 1860 dhe ishte pastaj një "realskúli", një shkollë e mesme. Një dyqan libër që 1918.

Havnar Kirkja. Kisha në Tórshavn, e ndërtuar në 1788. Në 1865 ajo u zgjeruar dhe rindërtuar, shigjetë është ngritur pastaj mbi kishën e parë.

Smiðjan í Lítluvík. Një trillojnë e vjetër, e bleu nga Këshilli dhe të konvertohet në një artgalleri.

Mettustova, Një nga shtëpitë mjaft të vjetra në qytetin e vjetër, një Reyni. E ndërtuar në 1719 dhe restauruar app. 1965. Ajo është në pronësi të klubit të Grave të Tórshavn.

Gongin, MainStreet vjetër në Tórshavn, shumë të ngushta dhe piktoresk. Disa prej shtëpive janë ndërtuar në shekullin 19th.

Ríkisumboðið. Shtëpia është ndërtuar në 1880 në basalt Faroese. Është qëndrimit dhe Zyra e Komisionerit të Lartë "" të Danimarkës.

Përveç kësaj, një teatër, një muze i ri i artit Faroese, kinematë, sallat e koncerteve, libraritë dhe një muze të antikave me një muze të veçantë anije këndojnë lavdia historike e tradicionale valle Faroese Faroese.The shoqëruar nga baladat e vjetra tregon histori e të Vikings, jeta e tyre dhe battles.The trashëgimia e tyre mesjetare ka ndihmuar në mbijetesën e kulturës dhe gjuhës Faroese deri më sot. Përveç kësaj, disa muzikë dhe këngë festivale janë mbajtur gjatë verës që tërheq një numër të madh të vizitorëve nga lokalitet aty pranë në qytet.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Torshaven garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Torshaven Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Smyril Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Torshaven. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Torshaven, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Torshaven traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Torshaven makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Torshaven tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Torshaven jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Torshaven në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Torshaven dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel