Toulon Ferry

Toulon pasagjerëve dhe Car Tragete

Toulon çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Toulon në Ajaccio, Bastia, Ile Ruse, Propriano dhe Tunis.

Krahaso gjithë në dispozicion Toulon çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Toulon makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Toulon, Ajaccio, Bastia, Ile Ruse, Propriano dhe Tunis me Korsika Tragete dhe anijet SNCM Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Toulon Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Toulon Ferry
me Korsika Tragete dhe SNCM Ferry Line për anijet me vela nga Toulon në Ajaccio, Bastia, Ile Ruse, Propriano dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Toulon pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Toulon biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Toulon

Toulon është një qytet të mesme (Qyteti 15th i Francës), në mes të Marseille dhe Nisë. Ajo është e vendosur në perëndim të Francës Riviera dhe në juglindje të Provence.

Toulon është një port i madh dhe ofron disa rrugëve ndërkombëtare, përfshirë Ajaccio, Bastia dhe Ile Rousse (Korsikë). Është gjithmonë mirë për të librit në fillim për të shmangur mbi ferrys rezervuar. Ekziston edhe një traget sezonale në Romë (Civitavecchia).

Ndryshe nga qytetet e tjera të Francës, Toulon nuk përshkohet nga asnjë lumë i madh, dhe nuk ka lumi i madh në të gjithë qarkun (French: département du Var). Disa lumenj të vegjël kalojnë qytetin: Neuve Rivière (English: lumi i ri), Le Las, L'Égoutyer i njohur gjithashtu si Riviere des Amoureux (anglisht: lumi lover-së) me asnjë arsye të dukshme. Me përjashtim de të fundit, lumenjtë tani në tuba nëntokësore dhe nuk janë të dukshme.

Toulon Ferry Port

Toulon është portë perëndimore të Côte d'Azur, me lidhje të shkëlqyera trenit, si dhe shërbime të trageteve, një markë të re stacioni i autobusit, dhe një aeroport ndërkombëtar në Hyères fqinje.

Ekonomia mbështetet në praninë e një baze të madhe franceze detare që krijon mijëra vende pune direkte dhe indirekte. Turizmi është gjithashtu i rëndësishëm.

Aktivitetet dhe Sightseeing

Qendra historike
Kjo pjesë e qytetit është ndërtuar në mesjetë. Ajo quhet vieille ville (English: Qyteti i vjetër) për shkak të moshës së saj apo Basse ville (anglisht: Qyteti i ulët), sepse kjo është pika më e ulët e qytetit, përveç detit). Qendra historike është e vendosur vetëm vetëm në veri të portit. Ju do të shihni rrugët shumë të vogla ndërlikuar.

Rrugët e rekomanduara posaçërisht të gjerë janë Algiers dhe Lafayette rrugët e (frëngjisht: Rue d'Alger dhe Cours Lafayette). Këto dy janë të kufizuar nga dyqanet e shumta dhe të mbushur me njerëz çdo të shtunë. Rrugët e tjera të vogla të shfaqë vetëm ndërtesa të vjetra-looking.

 • Vizitoni port dhe shëtitore e saj. Populli i Provence vjetër, theks tipik i vendasit, dhe disa anije prej druri në det ende (Populli është më e mirë në qytetin e vogël përgjatë bregdetit, megjithatë). Shumta dyqane suveniresh, kafenetë dhe restorantet e peshkut. Gjithashtu në sheshin e portit, ju do të shihni statujën e Shpirtit të navigimit duke treguar në det.
 • Tour de l'horloge, një orë monumentale në hyrje të bazës detare (në perëndim të portit), e përdorur në kohët e lashta për të telefononi në fillim dhe në fund të ditës së punës.
 • Vetëm në mes të portit dhe në jug të Cours Lafeyette, ju do të shihni vendin Louis Blanc me kishën Saint François de Paule. E ndërtuar në shekullin e XVIII, është e stilit tipik barok.
 • Tregjet tradicionale të Provence, çdo mëngjes në Cours Lafayette, përveç të hënave. Ju do të gjeni atje të gjitha produktet vendore të rajonit. Ka edhe tregje të tjera më të vogla.
 • Vendi Puget, në qendrën historike, është qendra e lashtë të qytetit. Ju do të gjeni një burim ndërtuar në 1780. Skulptura tregoi tre delfinë, tashmë të mbuluara plotësisht nga dredhkë. Ju do të gëzojnë duke qëndruar në hijen e këtij vendi, në një dyqan kafeje, gjatë një pasdite të nxehtë.
 • Marie de la Seds Katedralja Saint është afër Place Puget. E ndërtuar në shekullin XIth, ajo kurrë nuk ka përfunduar, por u zgjerua në 1738. Ka piktura të shumta të XVIII shekullit.

Qyteti i New
Gjithashtu quajtur Haute ville (English: Qyteti i lartë) në kontrast me Basse ville, sepse ajo ishte ndërtuar në një pjesë më të lartë të qytetit. Ajo është e vendosur në veri të qendrës historike, në shekullin XIX, nga baroni Hoffman (që quhej më vonë për të ndërtuar Paris). ndërtesa të shumta dhe vende janë në fund stilin XIX shekullit.

 • Vendin de la Liberté (English: Liberty Plaza). Kjo është një nga vendet kryesore të qytetit. Ka një statujë e bukur në një burim. Në dimër, një shesh patinazhi është vendosur për fëmijët. Megjithatë ky vend mund të jetë e zhurmshme për shkak të bulevardit kryesor të qytetit vetëm përgjatë vendit.
 • Opera House, vendi i Victor Hugo, + 33 4 94 93 03 76, është 100 m në lindje nga Place de la Liberté.
 • Stacioni hekurudhor është 100 m në veriperëndim të Place de la Liberté, edhe stili XIX shekullit.

Muzetë dhe Vendet e interesit

Qyteti përmban disa plazhe vetëm në jug të tremujorit Mourillon. Ata ishin ngritur për të zhvilluar turizmin e 1950 së. Më shumë plazhet e bukura mund të gjenden diku tjetër në bregdet. Në çdo vend, ju duhet të jenë të përgatitur për turmën në plazh. Plazhet e Toulon janë të lidhur në një park me argëtim për fëmijët e të gjitha moshave. Në lindje të qytetit, plazhet e Cap Brun dhe Anse MAGAUD janë më të izoluar, shumë më pak të mbushur me njerëz, por më e vështirë për të arritur (duhet të rritet pak).

 • Merrni teleferik (frëngjisht: téléphérique) për të shkuar në Mont-Faron Hill. Téléphérique du Mont-Faron, boulevard Amiral Vence (ose autobus 40, ndalet në téléphérique), + 33 4 94 92 68 25. Kjo i jep qasje të drejtpërdrejtë në Muzeun Memorial të ulje në Provence.
 • Muzeu Memorial i ulje në Provence (French: Musée-Memorial du débarquement), maja e Mont-Faron, + 33 4 94 88 08 09.
 • Mont-Faron zoologjik (French: Zoo du Mont-Faron), + 33 4 94 88 07 89. Kjo është një qendër për riprodhim egër kafshë.
 • Bibliothèque MUNICIPALE et Museum d'histoire NATURELLE (English: Biblioteka komunale dhe Muzeu), Boulevard de Strasbourg. Si një ndërtesë, biblioteka është me vlerë të shohim. Muzeu përmban koleksione të egra të jetës.
 • Muzeu Navy (frëngjisht:. Musée de la Marine, vendi Monsergue (në hyrje të bazës detare), + 33 4 94 02 02 01 Koleksionet që kanë të bëjnë historinë detare të qytetit.
 • Muzeu i Tour Royale, Pointe de la Mitre, + 33 4 94 24 91 00. Tour Royale, një nga kalatë e shumta të Toulon, është ndërtuar në 1514 nga ana e mbretit Louis XII. Më vonë, ajo është përdorur si një burg, tashmë e hapur për vizita. Ai gjithashtu përmban një ekspozitë detare.
 • The Boat-Muzeu i quajtur La Dives, pointe de la Mitre (+ 33 4 94 02 06 96), u hap maj deri në tetor. Para se të qenit një muze, kjo anije ishte dedikuar për transportin e tankeve për një ulje.

Klima në Toulon është tipike jug të Francës. Verërat janë relativisht të nxehtë. Temperaturat zakonisht marrin më e lartë se 30 ° C. Qershori është një muaj i nxehtë, por një stuhi e papritur mund të ndodhë një herë. Korrik zakonisht përmban temperaturat e nxehta dhe qiellin e kaltër. Gusht mund të jetë edhe më i nxehtë, por stuhitë mund të fillojnë të ndodhin. Vjeshta me shi. Stuhitë * * do të ndodhë. Dimrat janë të thatë. Temperaturat nuk do të shkojnë thellë në 0 ° C, por era do të rrisë ndjenjën e ftohtësisë.


Më të mirë në dispozicion trageteve Toulon garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Toulon Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsika Tragete dhe SNCM Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Toulon. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Toulon, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Toulon traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Toulon makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Toulon tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Toulon jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Toulon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Toulon dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel