Trapani Ferry

Trapani pasagjerëve dhe Car Tragete

Trapani çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Trapani në Cagliari, Civitavecchia dhe Tunis.

Krahaso gjithë në dispozicion Trapani çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Trapani makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Trapani, Cagliari, Civitavecchia dhe Tunis me Grimaldi Lines dhe anijet Tirennia Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Trapani Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Trapani Ferry
me Grimaldi Lines dhe Tirennia Ferry Line për anijet me vela nga Trapani në Cagliari, Civitavecchia dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Trapani pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Trapani biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Trapani

E vendosur në bregun perëndimor të Sicilisë, Trapani është një peshkimi dhe traget port me një histori të gjatë. Sot qyteti është i njohur për prodhimet e detit e saj të bukura dhe kuzhinë siciliane, dhe e bën një bazë të mirë për turistët eksploruar këtë pjesë të ishullit.

Terminali kryesor i trageteve Trapani-së është e vendosur përballë Piazza Garibaldi. Brenda ju do të gjeni një shkëmbim të parave, Tirrenia dhe zyrat e biletave Siremar dhe tualete të pastra. Për pikën e sulmit të Ustica Lines hydrofoils ju do të duhet të shkojnë poshtë Via Ammiraglio Staiti.

Trapani është themeluar në antikitet në bregdetin perëndimor të Sicilisë Ujërat në brigjet dëshmuar një betejë epike mes të detit kartagjenasit dhe pushtues romakët në 241 pes, konsiderohet si një pikë kthese në pushtimin e Mesdheut qendror të Romës. Për Sicanians indigjene ishte Drepano, me grekët Drepanon, te Romakëve Drepanum.

Trapani Ferry Port

Gjeografikisht, Trapani është një qytet i pazakontë Sicilian për pozicionin e saj në perëndim, e cila ofron pamje spektakolare të disa nga sunsets më të bukura të Mesdheut. Fusha përreth bregdetare dallohet për depozitat e saj të pasur kripë, dhe deri kohët e fundit mineral i bardhë është terren me mullinjtë e erës parë përgjatë bregdetit, e cila jep hua rrethinat një pamjen turbull holandeze. Në fakt, kripë më është tokë tani duke përdorur mjetet bashkëkohore, me mullinjtë e erës mbahen për vlerën e tyre historike.

Edhe pse pjesët më të vjetra të qytetit kanë qenë të modernizuar në shumë aspekte, Trapani pasqyron shumë nga e kaluara e saj mesjetare, nëse jo trashëgiminë e saj të lashtë. Gjatë periudhës Norman, qyteti kishte një popullsi Polyglot jo ndryshe nga ajo e Bal'harm (Palermo), me lagjet e mëdha hebraike dhe myslimane. Si Marsala, kjo ishte një port i rëndësishëm për tregtinë me Afrikën. Shpallja Sanctuary, në Via Conte Pepoli, është ndërtuar në shekullin e katërmbëdhjetë në stilin "romane-gotike" dhe ende ruan disa elemente të shkëlqyer mesjetare të tilla si portali fasada dhe u rrit dritare, edhe pse e brendshme e kishës është ndryshuar gjerësisht gjatë shekujve .What të parë në Trapani.

Ka disa kisha interesante në Trapani, duke përfshirë katedralen e restauruar të qytetit, i Cattedrale di San Lorenzo e cila, pavarësisht Makeover e saj më vonë barok, daton në shekullin e katërmbëdhjetë. Excitingly-quajtur Chiesa del Purgatorio është shtëpi e skulptura të cilat barten nëpërmjet Trapani gjatë procesionit të famshme të qytetit Pashkëve. Të premten e mirë këto njëzet statujat prej druri, të njohura si misteri, janë realizuar përmes rrugëve nga qytetarët veshur.

Një udhëtim me autobus në pjesën moderne të qytetit do të ju merr në dy më shumë nga tërheqjet turistike Trapani-së, të Santuario dell'Annunziata dhe ngjitur Museo Regionale Pepoli, muzeu rajonal. Faltore është një kishë madhështore dhe zbukurime me kapela përfshirë Cappella della Madonna, në shtëpi të isha i vogël statuja shekullit 14th-të qytetit të Madonna dhe Fëmijës. Muzeu përmban një shumëllojshmëri të ekspozitave vendore nga të gjitha epokave, duke përfshirë një gijotinë, si dhe një koleksion të artit mesjetar. Vizitoni herët në mëngjes, ose kontrolloni herë hapjen para se të shkojnë në këto dy atraksione: dy të ngushtë për orë të tëra në kohën e drekës dhe muzeu mbyllet më pasdite. Zyra e qytetit informacionit turistik, ku mund të gjeni informacion dhe këshilla për këto dhe të tjera pamjet, është e vendosur në qytetin e vjetër në Piazzetta Saturno.

Përveç procesion e misteri, ngjarjet më të mëdha Trapani-së përfshijnë opera dhe koncerte të mbajtura gjatë muajve të verës në parkun gjethe të Villa Margherita. Më shumë processions të mbahet më 7th gusht, ditën e festës së shenjtorit mbrojtës të qytetit, Sant'Alberto, dhe mbi 16th gusht, kur një ekran firework kremton festën e Zojës së Trapani.

Rreth Trapani, vende me interes përfshijnë mesjetar me mure Erice kodër-qytet, Marsala (i njohur për verën e saj) dhe vendin e lashtë grek të Selinunte. Një nga ekskursioneve më të mira - dhe një bazë e shkëlqyer për disa ditë - është një arkipelag tre-ishull vetëm në brigjet, Ishujt Egadi. Dy nga ishujt mund të arrihet nga Trapani në vetëm gjysmë ore, dhe ata janë vende të mëdha për t'u çlodhur, duke notuar, pikiatë, ciklit dhe potter përreth.

Duke arritur në Trapani nga rruga nëpër rrethinat zymtë të apartamenteve bllok betoni dhe një sistem konfuz një mënyrë mund të jetë e mjaftueshme për të bërë dikush rrufe në qiell nga ajo që është, fatkeqësisht, një nga abuzimet më të këqija të ndërtimit Mafia pakontrolluar. Strehuar në qendrën tightknit historike, megjithatë, mjedisi zbut me rrugë për këmbësorë atmosferike dhe disa kishave bukur dhe ndërtesave të stilit barok. Pasi i vendosur në zemër të një rrjeti të fuqishëm tregtare që shtrihej nga Carthage në Venecia, me drapër-formë hell e përqafime tokës portit të çmuar, në ditët e sotme të zënë me një rrjedhë e qëndrueshme të turistëve dhe të trafikut për në dhe nga Tunizia, Pantelleria dhe Ishujt Egadi.

 


Më të mirë në dispozicion Trapani trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Trapani Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grimaldi Lines dhe Tirennia Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Trapani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Trapani, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Trapani traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Trapani makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin Trapani trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Trapani jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Trapani në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Trapani dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel