Travemünde Ferry

Travemünde pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Travemünde pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Travemünde në Helsinki dhe Trelleborg.

Krahaso gjithë në dispozicion Travemünde çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Travemünde makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Travemünde, Helsinki dhe Trelleborg me FINNLINES dhe tragete TT Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Travemünde Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Travemünde Ferry
me FINNLINES dhe TT Line Ferry për anijet me vela nga Travemünde në Helsinki dhe Trelleborg online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Travemünde pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Travemünde biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Travemünde

Travemünde është një qytet i vogël i Lübeck vendosur në gojën e lumit trave në Lübeck Bay dhe është porti më i madh traget Gjermanisë në Detin Baltik me destinacione në Suedi, Finlandë dhe Estoni.

Travemünde është gjithashtu portë Deti i Veriut për Hamburg, të shtrirë 70 milje në brendësi të tokës në brigjet e Elba.

Fillimisht Travemünde ishte një fshat i vogël peshkatar, por pozita e saj në lumë Trave dhe afërsia me Lübeck le ajo u rrit në një qytet të vogël port. Turizmi sot është burimi kryesor i punësimit dhe të ardhurave. Qyteti i vjetër ruajtur karakterin e saj fjetur pavarësisht nga fakti se në fundjavë ka ngarkesa e turistëve.

TT-line vepron udhëtime ditore trageteve në mes Travemünde dhe Trelleborg, Suedi. Gjatë kohës së verës dhe në festat publike anijet janë rezervuar shumë mirë. Sigurohuni që ju keni një rezervim.

Travemünde Ferry Port
FINNLINES vepron tragetet në Helsinki, Finlandë rreth vitit. Kohëzgjatja e udhëtimit është pak më shumë se një ditë.

Disa tragete dhe anije mallrash udhëtojnë në portet në Detin Baltik dhe sidomos në verë ata janë të gatshëm për të marrë udhëtarë në bord.

Travemünde u ngrit nga një fortesë vendosur këtu nga Henry Lion, Duka i Saksonisë, në shekullin 12th për të ruajtur gojën e trave, dhe danezët më pas e përforcuan atë. Ai u bë një qytet në 1317 dhe 1329 kaloi në zotërimin e qytetit të lirë të Lübeck, për të cilat ajo ka përkiste viti. Fortifikimet e saj u shkatërruan në 1807. Travemünde është një vendpushim bregdetar vjetër (që 1802) dhe porti më i madh i Gjermanisë traget në Detin Baltik me destinacione në Suedi, Finlandë dhe vende të tjera baltike.
Çdo vit, rreth 1 milion udhëtarë kalojnë përmes terminalit të trageteve Travemünde Skandinavienkai si pikënisje ose destinacionin e udhëtimit të tyre nëpër Detin Baltik. Terminali është edhe pika e kontaktit për një numër të anijeve turistike mbresëlënëse nga e gjithë bota.

Më shumë se vetëm plazh, rërë dhe një vendpushim bregdetar - Travemünde është vetëm e përkryer për zbulues, studiues, aventurierë dhe bon vivants për çdo moshë.

Udhëtarët do të gjeni Travemünde të jetë një mjet dinamik që ka plazhet e saj, fusha golfi, spa shëndetësor, peshkim, lundrim me jaht, klube nate dhe kumar. Karakteristika të tjera të qytetit janë të Shën Lorencit Kisha e ndërtuar në 1500s, far e vjetër, shtëpia Oldest ndërtuar -Gjithashtu në 1500s, Passat, e cila është një anije me vela me katër shtylla, dhe vjetore Sand Botërore, e cila është një konkurrencë e skulptura rëre.

Sailing Java e Travemünde është mbajtur rreth në fund të korrikut. Kjo është ngjarja e dytë më e madhe me vela në botë me rreth 3000 marinarë nga vendet 16 marrë pjesë. Ka fishekzjarre dhe një parti të familjes në Brügmann Xhennete. Sand Botërore shkon nga java 2nd në korrik deri në fillim të shtatorit. Kjo është një shfaqje e skulptura rëre deri në 15 metra të larta. Nuk është një prom cilat ju mund të ciklit apo të ecin së bashku. Plazhi është e pasur me karrige karakteristike e plazhit, të cilët ofrojnë shumë mbuluar erës.

Travemünde gjithashtu mund të arrihet me udhëtim me varkë deri në lumin trave nga Lübeck, me tren apo me numrat e autobusëve 30 dhe 31. Karta Gëzuar është një mirupafshim, për 5 euro për një ditë ose 10 euro për tri ditë, çmimi përfshin transportin publik në të gjithë Lübeck dhe Travemünde dhe hyrjen reduktuar në muze dhe në udhëtime kanalit dhe turne të qytetit.

Gjërat për të parë dhe Do

* Passat
* Plazhet Travemünde
* Vjetër Lighthouse
* "Oldest House"
* Trave dalje në det lumi në Lübeck.

Welcome Qendra Turistike është e vendosur brenda stacionit hekurudhor Travemünde-së "Strandbahnhof". Këtu ju gjeni çdo gjë të nevojshme për një qëndrim të paharrueshme në këtë turistik bregdetar:

Lübeck und Travemünde Marketing GmbH
Strandbahnhof
Bertlingstr. 21
D-23570 Lübeck-Travemünde
Telefoni: + 49 (0) 451 / 88 99 700

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Travemünde garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Travemünde Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion FINNLINES dhe TT Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Travemünde. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Travemünde, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Travemünde traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Travemünde makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Travemünde tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Travemünde jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Travemünde në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Travemünde dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel