Trelleborg Ferry

Trelleborg pasagjerëve dhe Car Tragete

Trelleborg çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Trelleborg në Rostock, Sassnitz dhe Travemünde.

Krahaso gjithë në dispozicion Trelleborg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Trelleborg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Trelleborg, Rostock, Sassnitz dhe Travemünde me TT Line Anijet dhe anijet Scandlines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Trelleborg Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Trelleborg Ferry
me TT Line Tragete dhe Scandlines për anijet me vela nga Trelleborg në Rostock, Sassnitz dhe Travemünde në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Trelleborg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Trelleborg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Trelleborg

Trelleborg është një qytet port në Skåne, jugore Sweden. Disa tragete nga portet e tjera baltike mbërrijnë këtu. Është qyteti më i jugut në Suedi. E themeluar në shekullin 12th, ajo detyrohej prosperitetin e saj në mesjetë kryesisht furnizimeve të bollshme e harengë në Balltik.

Në 1619 ka humbur statutin e saj komunal në Malmö, por gjetën atë në 1867. Një periudhë e zhvillimit të shpejtë ka filluar me ndërtimin e portit dhe ardhjen e hekurudhës në 1875, kur Trelleborg është e lidhur me rrjetin suedez nga një linjë degës nga Lundit.

Qyteti tani luan një rol të rëndësishëm në komunikimin me territorin e Evropës.

Trelleborg ka portin detar të dytë më të madh në Suedi. Një shërbim traget për Sassnitz në ishullin gjerman të Rügen u hap në 1897, dhe kjo u pasua më pas nga një lidhje me Travemünde.

Trellborg Ferry Port
Foto nga Nils Holgersson

Zona qendrore
Në pjesën më të vjetër të Trelleborg paraqitjen mesjetare rruga është ruajtur pjesërisht. Kisha, me origjinë që daton nga rreth 1250, është rindërtuar pothuajse tërësisht në fund të shekullit të 19th. Rreth kishës dhe sheshin e vjetër të tregut, të Gamla TORG, disa nga pak shtëpitë e vetme e familjes karakteristike e Skåne janë ruajtur.

Smygdehuk Lighthouse
Road 9 shkon lindje nga Trelleborg në far Smygdehuk, duke shënuar pikën më të jugut në Suedi. Nga këtu është 1,581km / 982mi të Treriksröset në kufirin norvegjeze-Suedisht pranë Lyngenfjord. Trelleborg Gallery Art
Në anën lindore të Parkut Komunale në Trelleborg është Galeria e Artit (1935), me një koleksion të skulpturës nga Axel Ebbe (1868-1941). Në Stortorg është Deti Gjarprin Fountain, edhe nga Ebbe.

Trelleborg Harbor
Në port Trelleborg-së, në afërsi të hekurudhës, mund të shihet një monument paraqitur nga Gjermania në 1926 në mirënjohje për ndihmën e Kryqit të Kuq të Suedisë në kthimin burgosurit e plagosur të luftës nga Rusia, gjatë Luftës së Parë Botërore.

Disa qindra metra në lindje të portit, në Skyttsgården, Muzeu Komunal. Västra Vammenhög. Fshati i Västra Vammenhög, në verilindje të Trelleborg, arritur famë botërore, pasi shfaqur në librin e Selma Lagerlof së "aventurat e mrekullueshme e Nils".

Trelleborg është e njohur ndoshta më të mirë të fortesave të mëdha rrethore. Arsyeja është, ndër të tjera, se ai ishte i pari që të njihet. Edhe pse stom rrethore kishte qenë i njohur në të gjithë moshave, pak energji ishin investuar në zbulimin e qëllimit të tij. Vetëm kur një klub motor filloi duke bërë plane për kthimin e stom rrethore në një Speedway-udhë bëri Muzeu Kombëtar vuri këmbën e tij poshtë dhe filloi rrëmuar vendin në 1933.

Kalaja e Trelleborg ndodhet disa kilometra në perëndim të qytetit të Slagelse, dhe nuk ka qasje në kullë në të gjitha kohët. Me makinë ka qasje të lehtë nga E20 autostradës. Lënë në autostradë në hyrje nuk 40 Slagelse V pas rrugën drejt 150 Slagelse. Pas kilometra ca 2 shkojnë majtas në një rrugë të vogël drejt Hejninge. Ndiqni shenjat nga atje.

Via transportit publik është e mundur për të marrë një autobus nga Slagelse e cila mund të arrihet me tren ndërqytetor nga Kopenhagen.

Muzeu është i hapur prill deri në tetor 10.00 për 17.00. Premte mbyllur. Një gamë të gjerë të aktiviteteve të zhvillohet në Trelleborg gjatë verës.

Trelleborg është shquar për mbajtjen e një Viking Panairin javë lon e Danimarkës në korrik dhe rregullimin e një rindërtimin e Beteja e Trelleborg kur Harald Bluetooth dhe djali i tij Svend Forbeard luftohen për fuqinë e Danimarkës.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Trelleborg garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Trelleborg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion TT Line Tragete dhe Scandlines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Trelleborg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Trelleborg, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Trelleborg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Trelleborg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Trelleborg tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Trelleborg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Trelleborg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Trelleborg dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel