Trieste Ferry

Trieste pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Trieste pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Trieste për Igumenica dhe Pula.

Krahaso gjithë në dispozicion Trieste çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Trieste makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Trieste, Igumenica dhe Pula me Anek Lines dhe Ustica Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Trieste Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Trieste Ferry
me Anek Lines dhe Ustica Lines Trageteve për anijet me vela nga Trieste për Igumenica dhe Pula online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Trieste pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Trieste biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Trieste

Trieste është e vendosur në detin Adriatik, në bregdetin në veri në rajonin italian të Friuli-Venezia Giulia. Qyteti ka një të kaluar të gjatë detar shumë dhe ka qenë një post ndërkombëtare që nga themelimi i saj në 1719.

Trieste qëndron në krye të "Gjirit të Triestes" në detin Adriatik. Gjatë gjithë historisë së saj, Trieste ka qenë mjaft me ndikim në drejtim të "pozitës gjeografike 'e saj në udhëkryq kanë të bëjnë me gjuhën latine, gjermanike, dhe kultura" sllavë ". Kjo është kryeqyteti i zonës autonome "Friuli-Venezia Giulia", si dhe "Trieste Provinca '.

Nga vitit 1382, Trieste vazhdoi të lulëzojë si një pjesë të Austrisë. Në vitin 1918, ajo u bë një në mesin e disa portet brenda rajonit të quajtur "Great Powers" të Evropës. Megjithatë, pas Luftës së Parë Botërore, rëndësia e saj kulturore dhe ekonomike filloi në rënie.

Transporti lokal ka qenë i operuar nga "Trieste TRASPORTI 'që shkon për të operuar një rrjet i përbërë nga gjashtëdhjetë rrugëve të autobusëve, përveç shërbimeve anije 2 që janë operuar nga Anek Lines dhe Ustica Lines.

Trieste Ferry Port
Ustica Lines ofron kalimet për të Pulës në Kroaci. Kjo rrugë mund të ndryshojnë shpesh gjatë gjithë sezonit, kështu që pasagjerët janë të rekomanduara për të referuar në up-to-date informacion në lidhje me rrugët operuar cilat mund të gjenden në faqen zyrtare të kompanisë: www.usticalines.it

Anek Lines ofron një rrugë në mes Triestes dhe Igumenica në Greqi. Kohëzgjatja e udhëtimit zgjat rreth orë 24. Kjo rrugë nuk është gjithmonë në dispozicion dhe herë nisjes mund të ndryshojë gjatë stinëve. Për informacion të saktë mbi rrugët dhe oraret e ajo është e mirë për t'iu referuar traget kompanisë faqet e internetit ku të dhënat më të fundit janë në dispozicion.

Shumë turistë preferojnë të fluturojnë në Venecia dhe më pas të marrë tren apo autobus për Trieste. Megjithatë, ka një aeroport, Ronchi dei Legionari, e cila është shumë më afër me qytetin. fluturime të përditshme nga Roma, Milano, Mynih dhe disa aeroporte disa të tjera në Evropën tokës këtu. Taksitë dhe autobusët anijes udhëtojnë nga aeroporti në Trieste. Nuk janë trenat lidh Trieste të dy destinacione vendore dhe ndërkombëtare, por udhëtarët nga Evropa do të duhet të ndryshojë trenat në Milano, Romë, Venecia apo Udine. Eurorails ofron shërbime tren nga shumë pjesë të Evropës në Itali. Në rrugët kryesore të Triestes janë A4 nga Torina dhe A23 nga Palamanova. Nuk janë shërbime të autobusëve nga Evropa për në Itali, por pasagjerët do të duhet të lidheni me shërbimet e autobusëve lokalë ose të marrë një tren për të arritur në Trieste.

Çfarë duhet të shikoni në Trieste

Ka shumë ndërtesa të vjetra, kështjella, muzeume dhe vende të tjera për të vizituar në Trieste se do të jetë e pamundur për të parë të gjithë ata në një ditë. Foiba di Basovizza është një monument i bukur për ata që u vranë nga komunistët sllavë dhe vizituar këtë faqe mund të jetë shumë prekëse. Adhuruesit e natyrës do të bie në dashuri me Parco bëjë Vill Roltella, një park të bukur në periferi të Triestes. Arco di Riccardo, portat e vjetra të qytetit ende qëndrojnë në Piazza del Barbacan dhe mbetjet e Romana bazilikën-Civil janë vende interesante historike për të vizituar. Ajo është shumë e këndshme për të vizituar Piazza Unita-dItalia siç është piazza më i madh në Evropë dhe të ofron pamje të detit. Të rrënojat romake e amfiteatrit, Teatro Romano, janë të hapura për shikimin publike dhe janë një vend mjaft interesant për të vizituar për të marrë një të ndjehen për historinë e Triestes. La-Lanterna është unik pasi është Europes vetem krijimi banje që ofron një seksion grave. Castello dir Miramare dhe Castello di San Giusto janë patjetër me vlerë një vizitë. Ish ofron pamje mahnitëse të zonave përreth dhe mbikëqyr detit. Castello dir Miramare është një kala e vjetër mesjetare.

udhëtime Trieste ditë

Muggia është një qytet i vjetër bregdetar që është vetëm një makinë të shkurtër larg nga Trieste. Qyteti është i bukur me një port piktoresk, ndërtesat dhe rrugët meandering që janë plot jetë dhe vitalitet. Edhe pse kjo është vetëm një distancë të shkurtër larg nga Trieste atmosfera e qytetit është mjaft e ndryshme. Kjo është pjesërisht për shkak të kushtit të besnikërisë që ai kishte lidhur me Venecia në shek 13th. Jo shumë larg qëndron Bazilika romake e Santa Maria Assunta.

Aktivitetet dhe kohës së lirë në Trieste

Një nga aktivitetet e favorizuar për turistët është e varur në plazhet spektakolare lokale këtu. Ka edhe plazhe lakuriq përgjatë bregdetit Triestes dhe këto përfshijnë Cava Casali, Costa dei Barbari, Libuana Beach dhe Beach FILTRI. Not, rrëshqitje në ajër, snorkelling dhe sunbathing janë në mesin e disa nga aktivitetet në dispozicion në plazh. Vela dhe scuba diving mund të organizohet nga shumë operatorëve turistikë. Për dashamirët e tokës Triestes topografi është e përkryer për hiking, mountain biking ose në këmbë. Këto aktivitete mund të bëhet me ose pa udhëzon.

Kalaja e Miramare

Kjo kala ka qenë ndërtuar nga 1856 për 1860 me një nga projektet nga "Karl Junker" të punës nën 'Archduke Maksimilian ".

Gardens rrethojnë kështjellën bërë dispozita për pasi ka krijuar një bukuri të shquar; se edhe, me një spektër të gjerë të pemëve; të cilat ishin zgjedhur dhe të mbjellë me urdhërat Maxmilian, të cilat e bëjnë një koleksion të mahnitshme krejt.

Features në lidhje me të atraksione të veçanta në kopshte janë përfshirëse e 2 pellgje, një prej tyre është vërejtur për mjellmave; ndërsa tjetra është shquar për 'lule zambak uji', një kishëz imët, ku një kryq është mbajtur i cili përbëhet nga mbetjet e 'Novara'; dmth anije mbi të cilën Maxmilian, vëlla i Franz Josef, një perandori vazhdoi përgatitej të lundronte për t'u bërë perandor Meksikës. Kjo kala ka shërbyer si shtab për fuqi MIRËBESIMIT e Shteteve të Bashkuara të Ushtrisë. Si e tillë, kalaja lartpërmendur është ndër monumentet më të rëndësishme në Itali.

 


Më të mirë në dispozicion Trieste trageti garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Trieste Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Anek Lines dhe Ustica Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Trieste. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj traget Trieste, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Trieste traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Trieste makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Trieste tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Trieste jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Trieste në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Trieste dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel