Troon Ferry

Troon pasagjerëve dhe Car Tragete

Troon çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Troon në Larne.

Krahaso gjithë në dispozicion Troon çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Troon vela në dhe nga Troon, Larne me P & O Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Troon Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Troon Ferry
me P & O Ferry Line për anijet me vela nga Troon në Larne në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Troon pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Troon biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Troon

Troon është një qytet i vogël bregdetar 31 milje nga Glasgow, në rajonin Jugperëndimor të Skocisë. Ajo ka natës të mirë, restorante të shkëlqyera, përzgjedhje e madhe e dyqaneve, një pjesë të madhe marinë moderne jaht, dhe disa kurse golfi fantastike duke përfshirë Royal Troon Golf Club.

Troon është një qytet shumë e lehtë për të vizituar në sajë të lidhjeve të tij të shkëlqyera të transportit. P & O trageteve terminal lidh Troon me Larne në Irlandën e Veriut. Glasgow Prestwick Aeroporti është vetëm minuta larg dhe ofron fluturime me kosto të ulët në Evropë, Irlandë dhe në jug të Anglisë. Trenat drejtuar çdo orë e gjysmë në dhe nga Glasgou dhe Ayr, dhe ka edhe lidhje të shkëlqyera rrugore me Glasgow dhe Jugut.

Ka pasur një herë rëndësishme bakri dhe kallaji minierat pranë Troon, duke përfshirë miniera Grenville. Djegur Grenville filloi të punuar në 1820s pse jo produktive deri në 1850s, kohë në të cilën minierat jug dhe në lindje u punuar në mënyrë të pavarur. Në 1906 këto mina ishin të bashkuar me Afrikën Condurrow për të formuar Grenville Bashkuara Minierat dhe vazhdoi deri 1920. Condurrite mineral është një mineral kompleks të quajtur pas Condurrow Minierës së Madhe në Troon.

Troon Ferry Port

Emri i vërtetë "Troon" nuk ka të bëjë me lojën kombëtare të Skocisë. Në vend të kësaj ajo vjen nga "Trwyn", Celtic për kep apo pikë. I cili është një emër i drejtë për hundë shkëmbor mbi të cilën shumica e pjesës më të hershme të qytetit është ndërtuar, projektuar nga gjiret e gjerë me rërë në veri dhe në jug. Emri sugjeron tërheqjet e këtij porti të qartë natyror ishte realizuar nga detarëve fillim përgjatë bregdetit perëndimor, por ishte vetëm me ardhjen e 4th Duka i Beratit në 1808 se fati Troon me të vërtetë filloi të marrë off.

Duka mori port ekzistues natyror në anën veriore të kep dhe shtuar doke. Përmirësimet Më vonë përfshihet rritur mbrojtjen e ofruar nga kep me një artificiale "çakëll bankë" të bëra nga çakëll hedhur e anijeve tregtare në hyrje. Dhe nga 1812 Troon ishte final i hekurudhës kali-tërhequr lidh atë me Duka i minierave të qymyrit Portland-it rreth Kilmarnock. Kjo nuk është licencuar për pasagjerët, një terminologji të vogël shmangur nga peshon ata që duan të udhëtojnë dhe të akuzuar atyre normat e mallrave.

Deri në fund të 1800s Troon ishte ndër dhjetë portet kryesore të thëngjillit në Britani. Një kantier detar u hap në qytetin në 1860, dhe një stacion varkë shpëtimi mbërriti në 1871. Kantjerin, i njohur për shumicën e historisë së saj si Ailsa-Troon Yard, vazhdon të zërë vend të dukshëm në horizont të qytetit, por ajo pushoi të ndërtuar anije në 2000. Ka shpresa se mund të redeveloped si një strukturë riparimin e anijeve.

Një nga anijet e fundit të kryera në Ailsa-Troon ishte MV Lochnevis, ndërtuar për CalMac dhe në përdorim si traget Ishujt e vegjël nga Mallaig. Kulm oborr ishte ndoshta në 1950s kur shumë anijet e makinave herët për shërbimet skocez ndër-ishull janë ndërtuar këtu. Troon ishte i njohur edhe për biznesin e saj anije-thyer, e cila lulëzuar në 1950s dhe 1960s dhe të larmishëm në cutting up ish-britanik Locos hekurudhor me avull, kur ata u bënë të tepërta. Ndërkohë trafiku qymyr rënë me coalfields Ayrshire, por port mbetet një një aktiv.

Për shtatë muajt e vitit Troon është e lidhur me Larne në Irlandën e Veriut me një shërbim të shpejtë catamaran drejtuar nga P & O Tragete. Anije aktualisht në përdorim, P & O Express, i cili zëvendësoi atë treguar në imazhin header, mund të mbajnë automjete 225 me një shpejtësi prej Nyje 41.

Troon gjithashtu ka atraksione të tjera. Port është tani në shtëpi për një marinë të madhe reflekton rëndësinë e saj si një qendër për vela të kohës së lirë në Firth e Clyde. Ajo gjithashtu ofron Sands Veriut dhe South Sands, plazhet e gjerë të mbështetur nga shëtitoret dhe zbukurime të një vendpushim mjaft të sjellshëm bregdetar.

Troon ofron një përzgjedhje e mirë e restorante, bare verë dhe sallonet e akullore, së bashku me shumë dyqane në pronësi individuale të cilat ofrojnë diçka pak të ndryshme.

Qyteti ka një port të zënë me të mallrave dhe trageteve të pasagjerëve shërbime të Larne, Irlanda e Veriut, drurit-link dhe shërbime të tjera komerciale, restorant dhe dyqan chip. marina e saj, Troon Yacht Haven, është një nga qendrat kryesore Clyde e vela.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Troon garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Troon Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Troon. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Troon, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Troon traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Troon makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Troon tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Troon jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Troon në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Troon dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel