Tunis Ferry

Tunis pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Tunis pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tunizi në Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon dhe Trapani.

Krahaso gjithë në dispozicion Tunis çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tunis makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tunis, Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon dhe Trapani me Grandi Navi shpejt, Grimaldi Lines, CTN Anijet apo tragete SNCM Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tunis Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tunis Ferry
me Grandi Navi shpejt, Grimaldi Lines, CTN Anijet ose SNCM Line për anijet me vela nga Tunizi në Civitavecchia, Genoa, Marseille, Palermo, Salerno, Toulon dhe Trapani online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tunis pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tunis biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tunis

Tunis është ende hedhur-mbrapa qytet i gjallë kapitalit, në mënyrë të barabartë të lumtur duke kërkuar për traditat mesdhetare si rrënjët e saj arabe dhe afrikane. Është një qëndrim i pasqyruar në arkitekturën e saj, me të medina vjetër arab u ul pranë franceze kolonial Ville Nouvelle (New Town).

Medina është zemra historike dhe shpirtërore Tunis së. Një labirint dredha-dredha e rrugica dhe souks, të gjitha shtigjet duket se çojnë në shekullin 8th-së Zeytouna Xhamia, e ndërtuar në AD732.

Kontrasti me palma dhe tarraca kafene e rrugë të Nouvelle ville e Habib Bourguiba nuk mund të jetë më e madhe. pleq në veshje tradicionale të shikojnë punëtorët e përshtatshme për zyre dhe ri kaloj në xhinse dhe bluza, kjo është Tunis.

Në periferi janë rrënojat mbresëlënëse të qytetit të lashtë të Carthage, nga ku Hannibal përcaktuara për të përzënë elefantët e tij mbi Alpet.

Gjithashtu aty pranë është fshati Tunizi më i bukur, Sidi Bou Said, frymëzim për shumë artistë, dhe mrekullueshëm plazhet me rërë të bardhë e La Marsa.

Tunis Ferry Port

Disa tragete lidheni Tunis me Evropën, Një alternativë e mirë në qoftë se ju doni të sjellë në makinën tuaj. SNCM traget ka dy kalime javore nga Marsejë në jug të Francës në Tunis, ndërsa Grandi Navi shpejt operon anijet rregullta nga Civitavecchia, Palermo dhe Genoa në Itali. Rezervat janë thelbësore, veçanërisht në verë.

Tragetet në Tunis mbërrijnë në portin e La Goulette, 12km (7 milje) larg nga qendra e qytetit. përdorin vetëm zyrtare verdhë taksi matura duke pritur jashtë portit, taksitë private pritur në brendësi të portit shpesh mbingarkuar.

Tunis Informacionit Turistik

informacionit turistik:
Office de Tourisme de Tunis
1 avenue Mohammed V, Tunis
Tel: (071) 341 077.
Website: www.cometotunisia.co.uk

Kjo është zyra kryesore turistike në Tunis. Ajo është e vendosur në qytetin e ri pranë stacionit të trenit Tunis Detare. Stafi është e dobishme, por ka pak Dhurata të dobishme, me përjashtim të një hartë të lirë të qytetit, si dhe një hartë të shkëlqyer të Medinës me një turne sugjeruar në këmbë. Ata ofrojnë informacion mbi transportin publik dhe të udhëtimit, në pjesën tjetër të vendit.

Nuk është një tjetër zyra turistike me pak më shumë broshura dhe dhurata në stacionin hekurudhor (vend de Barcelone).

Al-Zaytuna Xhamia
Medina u rrit rreth xhamisë më të madhe Tunis-së, Al-Zaytuna Xhamia (Xhamia e ullirit), duke mbuluar mbi 5,000 sq m (53,820 sq ft) dhe vetëm një të hapur për jomuslimanët - edhe pse vetëm deri në oborrin qendror. Një nga xhamitë më të vjetra në Afrikë, ajo u ndërtua në AD732, shpesh duke përdorur gurë nga afër Kartagjenës romake, por ajo lulëzoi nga shekulli i 13th tutje si një universitet të rëndësishme islame.

Habib Bourguiba
rrugëve kryesore Tunis është elegante dhe të gjerë pemë-rreshtuan rrugë Habib Bourguiba, e cila shkon nga stacioni i trenit TGM në hyrjen kryesore të Medinës. Veshur me bankat, dyqane, restorante dhe tarraca kafene ku tunizianë konvergojnë në pasditen e vonë, ajo gjithashtu mburret madh Art Nouveau Teatri komunale dhe të shekullit 19th-the Cathédrale de St Vincent de Paul. Një statujë e arabe (dhe Tunisian) dijetar i madh mesjetar Ibn Khaldun ka përballë katedrales, ndërsa Tunizia modern përfaqësohet nga kulla e madhe orën ndërtuar për të përkujtuar presidencën e Ben Ali.

Tunizia Dar Ben Abdallah Museum
Një nga pallatet më të ruajtura Medina në Tunis, shtëpia mbresëlënëse shekullit 18th-fund i Dar Ben Abdallah ka një koleksion të pasur të mobiljeve, tekstileve dhe vepra artizanale, duke i dhënë një paraqitje e shkurtër interesante në atë që jeta shekullit 19th-ishte si në Medina për pasur. Strehimi Muzeu i Arteve dhe Traditave Popullore, kjo është një vend i madh për të parë shembujt mirën e artit tradicional dhe vepra artizanale - ju mund të shihni shumë nga e njëjta punë dore duke u prodhuar në Medina.

Musée National du Bardo
E ndërtuar në shekullin e 13th, dhe kohët e fundit rinovuar gjerësisht dhe riorganizuar, ky pallat i shkëlqyer është tashmë jo vetëm një shembull i shquar i arkitekturës arabe-muslimane, por edhe shtëpitë muze kombëtar të Tunizisë. Arsyeja kryesore për të ardhur këtu është për të parë array befasues e mozaikë romake, më të madh dhe të mirën mbledhjen e vetme në botë, që daton nga shekulli i dytë pes në shekullin e shtatë pas Krishtit. Pronat greke dhe islame janë gjithashtu i shkëlqyer. Mbërrijnë ose herët ose më vonë gjatë ditës të humbasë grupet marshoi me turne.

Tourbet el-Beu
Ky mauzole shkëlqyer shekullit 18th-osmane, më e madhja në Tunis, është vendi ku më shumë se princat 160 Husaynid, ministrat dhe familjet e tyre janë varrosur. E brendshme kushtueshëm është e zbukuruar me pllaka, mermer dhe plasterwork gdhendur. Motivi i yllit tetë cepa përfaqëson dyert e parajsës.

Tunis Medina
Një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, Medina, apo lagje të vjetër, i Tunis u ndërtua gjatë shekullit të shtatë pas Krishtit. Nga 12th të shekujve 16th, Tunis është konsideruar të jetë një nga më të mëdha dhe më të pasur qytete të botës islame dhe medina saj është dëshmi e ish madhështia. Sot, vizitorët mund të hap prapa në kohë nëpër labirint të ngushta, rrugët dredha-dredha, dhe shkëmbim për suvenire me vendasit; Mallrat për shitje përfshijnë dorë bërë qilima ngjyra, stoli dorë hartuar, bakër dhe Brassware, qeramikë dhe erëza ekzotike.

Rrugët pafund gjarpërues mund të jetë disorientating, por është po aq e bukur për të dhënë veten mbi të eksplorimit të rastit dhe aksidenteve të lumtur të zbuluar mjeshtrit tradicionale, tregjet ushqimore dhe monumente të lashta. Ndër atraksionet më të frekuentuar gjenden brenda mureve të Medinës janë të shekullit të nëntë-Xhamia Al-Zaytuna (Xhamia e ullirit), krijuesit e parfumit "Souk el Attarine dhe xhamia Tunis e parë osman-style, Sidi Yousef, e ndërtuar në shekullit 17th.

 


Më të mirë në dispozicion Tunis trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tunis Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grandi Navi shpejt, Grimaldi Lines, CTN Anijet ose SNCM Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tunis. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tunis, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tunis traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tunis makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Tunis trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tunizi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tunis në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Tunis dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel