Turku Ferry

Turku pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Turku pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Turku në Långnäs, Mariehamn dhe Stokholm.

Krahaso gjithë në dispozicion Turku çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Turku makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Turku, Långnäs, Mariehamn dhe Stokholm me Tallink Silja Anijet apo Viking Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Turku Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Turku Ferry
me Tallink Silja Anijet apo Viking Lines për anijet me vela nga Turku në Långnäs, Mariehamn dhe Stokholm në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Turku pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Turku biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Turku

Turku është një qytet në bregdetin jugperëndimor të Finlandës në gojën e lumit Aura. Ajo është në rajonin e Finlandës duhur në provincën e perëndimore Finlandës. Besohet se Turku erdhi në ekzistencë gjatë fundit të shekullit të 13th që e bën atë qyteti më i vjetër në Finlandë.

Porti i Turkut është pranë Turkut Kalaja dhe është e lehtë të arritshme në linjë autobusi 1 nga Sheshi Tregut (Kauppatori). Porti gjithashtu ka stacionin e vet hekurudhor, dhe disa trena nisen në port.

Të dy linja të mëdha trageteve janë Line Viking dhe Silja Line. Secili e ka një mëngjes dhe një mbrëmje largimin nga Stokholm, Suedi, me një ndalesë të shkurtër në Ishujt Aland. Për një pamje piktoreske, një largim në mëngjes është e këshillueshme. nisje Evening ofrojnë aktivitete të përshtatshme klub nate në bord në qoftë se ju doni të prerë të lirshme para mbërritjes në Turku.

Avullore S / S Ukkopekka gjithashtu ofron cruises për / nga Naantali aty pranë, në shtëpinë e Moomin Botërore. Gjatë verës m / s Ruissalo ofron rrugë në mes të qytetit dhe ishullit Ruissalo.

Turky Ferry Terminal

Një traget të lirë anijet udhëtarët dhe bikes e tyre (nuk ka makina të lejuara) nëpër lumin Aurajoki çdo ditë nga 6: 15AM të 9PM, ose deri 11PM në verë. Udhëtimi mbulon një distancë të madhe prej metra 78 dhe merr rreth një minutë e gjysmë. Një running gag lokale është që të pyesni vizitorëve, nëse ata kanë marrë udhëtimin nga Turku gjithë në Turku në Fori ende; në fakt, të dy anët e lumit quhen të njëjta, Åbo është vetëm emri suedeze. Rastësisht, emri vjen nga FARJA suedeze dhe është e lidhur me fjalën angleze "traget".

Turku ka qenë për një kohë të gjatë qendra më e rëndësishme e popullsisë në Finlandë. Kjo ishte qyteti i parë kryeqyteti i Finlandës nga 1809 për 1812 dhe vazhdoi të jetë qyteti më i madh nga popullsia në Finlandë deri në fund të 1840s. Në ditët e sotme rëndësia e saj në mbarë vendin nuk është e njëjtë si ajo përdoret për të, por Turku është një kryeqyteti rajonal dhe vendndodhjen e rëndësishme për biznesin dhe kulturës në Evropën Veriore.

Nga kështjellën e lashtë të portet moderne, muzetë të muzikës avant-gardës, Norman Miller shqyrton zemrën krijuese e Turkut - para turmave të arrijnë.

Winter mund të zvarriten deri në Turku, por ish-kryeqyteti i Finlandës nuk bën errësirë ​​sezonale. netë të gjata përqëndrohet vetëm një prej bukurive të fshehta veriore të Evropës në Hangouts komod ditës dhe ngrohjes-gjenerimin e natës, ndërsa qyteti merr gati të futemi në qendër të vëmendjes kulturore si Kryeqyteti Evropian i Kulturës.

Kryeqyteti i Kulturës fillon në janar, me koncerte përgjatë lumit Aura, instalimet kantier detar artit dhe fishekzjarre ekstravagante tregon. Festimet do të festojë anën e errët Turku - watch out për "muzikë live dhe imazhet e vdekjes" seri koncertesh dhe "vdekjes dhe shumë fytyra e saj" ekspozita.

Argetime Turistike në Turku

Shumë njerëz udhëtojnë në Turku të gëzojnë disa të madh muzetë, parqet, dhe pazar, dhe ndalimin e gjatë për të paktën ditë ose dy në Turku është më shumë se i vlefshëm në qoftë se ju jeni të udhëtojnë nëpër rajonin Finlandës Perëndimore Finlandë. Turku është një nga destinacionet më të njohura Finlandës udhëtimit, dhe tërheqjet e saj më të njohura përfshijnë katedralen Turku dhe Turku Kalaja. Ka shumë gjëra më interesante për të parë dhe të bëjë në Turku: -

Ndjenja si një fëmijë të vogël?
Rajoni Turku është një destinacion i madh për të gjithë familjen. Ka Moominworld dhe Vaski Adventure Island, Qyteti Traffic në Kupittaanpuisto park, Muzeu Biologjik dhe Zoolandia. Ju gjithashtu mund të knighted në Tour së Lakorësve pak 'në Turku Kalaja ose nenexhik shumë vetë monedhë tuaj në turne fëmijëve Muzeun Aboa Vetus së.

Qyteti i mijëra e ngjarjeve
Turku ofron festimet dhe ngjarjet gjatë gjithë vitit. Një pasuri e sportive, teatër, festivale dhe panaire do të thotë një vizitor aktive do të gjeni gjithmonë diçka të interesit. Koha vizita juaj në mënyrë që të mos humbasë Tregut mesjetare, Nurmi maratonën e Paavo, Ruisrock, festival qytetit DBTL, Festivalin Turku Muzikë, ose shumë nga shfaqjet teatrale të shkëlqyer.

Shopping dhe të projektimit në Turku
Qendra e Turku është e pasur me punëtori dhe dyqane të designers të rinj. Vetëm disa blloqe larg nga Sheshi Tregut, hartuar me mjeshtëri sendesh, rroba, pajisje, objekte dekorative dhe mobilje presin pronarët e rinj. Turku është vazhdimisht duke prodhuar, designers të reja interesante. Pick up hartën tuaj të projektimit nga Turku Touring Informacion dhe të bëjë disa gjen unike.

Nëse dizajni nuk është filxhan çaj tuaj, Turku ofron shumë blerjeve të tjera, too. Qendra ka një shumëllojshmëri të dyqaneve të ndryshme specialiteti, ose shikoni rinj qendër tregtare Finlandës Skanssi.

Turku Castle (Turun linna)
Në maja jugore të qytetit, pranë terminaleve të trageteve. Një domosdoshmëri për të gjithë vizituar qytetin dhe është një nga atraksionet më të njohura turistike të vendit. Kjo vjetër Kalaja ka origjinë nga 1280s, dhe ka qenë rinovuar me kujdes. Nuk është gjithmonë një ekspozitë në ambientet e kështjellës. Pikat kryesore përfshijnë dy dungeons dhe salla madhështore banket, dhe një muze historik të Turkut mesjetare në një labirint e dhomave të restauruara në Bailey vjetër të kalasë. Tours e fortifikuar janë dhënë orë në anglisht. Ato japin një përshtypje të mirë të historisë së kalasë. € 7, turne udhëzuar optional € 2.

Turku Cathedral
Kulla mbi lumin dhe qytetin dhe është një nga Cathedrals më të rëndësishme të Finlandës. Tours drejtuar 9AM-7PM gjatë mesi i shtatorit deri në mesin e prillit dhe 9AM të 8PM mesi i prillit deri në mesin e shtatorit. Free.

Luostarinmäki
Në 1827 një zjarr shkatërroi pothuajse të gjitha Turku. Luostarinmäki ishte një nga fushat e pakta që janë ruajtur, dhe tani pret një muze zejtarisë.

Aboa Vetus & Ars Nova
Ky muze është në fakt dy muze: Aboa Vetus tregon për historinë e Turku, dhe Ars Nova është një muze i artit modern. Aboa Vetus është i bazuar në i mbetur lashtë të ndërtesave të vjetra dhe ekspozita Aboa Vetus është e vendosur atje.

Kuralan kylämäki
Quajtur një "Fshati i Historisë së Gjallë", këtu ju mund të shihni qengja porsalindur dhe pule (varet nga koha e vitit), si dhe një fermë të vërtetë finlandeze nga 1950s. Shumë afër qendrës së qytetit, por ende ju ndjeni sikur ju jeni në anën e vendit.

Turku Muzeu Artit (Turun taidemuseo)
Muzeu rajonal i Finlandës duhur. Një pjesë qendrore e jetës së artit në Turku që nga 1904.

Ruissalo
Një park i bukur kombëtar në një ishull ndodhet km 6 nga Kauppatori. Ekziston edhe një kurs golfi nivelit të kampionatit, Aura Golf, e themeluar në 1958. Spa Hotel Ruissalo është afërsi imediate të tij.

Caribia Spa dhe Posankka
Pushojnë në banjë dhe të shohim kryqin e famshme mes një derr dhe një rosë, Posankka. Kjo statujë rozë është bërë nga Alvar Gullichsen, dhe ajo është bërë një pikë referimi i njohur para spa.

Wäinö Aaltonen Muzeu i Artit
Një muze i artit të quajtur pas artist finlandeze dhe skulptor Wäinö Aaltonen (1896-1966), statujat e finlandezëve të famshëm dhe tema të ndryshme nacionaliste e të cilëve mund të gjenden në të gjithë Finlandën. Ndoshta më i njohur është klasike statuja greke-style i "Flying Finn" dhe nëntë herë artë olimpike medaljen Paavo Nurmi. Pesë kopje të statujës ekzistojnë, një në muze, dhe statuja e më të njohurit shfrytëzojnë ishte kur studentët nga U. Helsinkit e Teknike. snuck një mbi mbytet e luftanije shekullit 17th-suedeze Vasa vetëm disa ditë para se ai të salvaged. Muzeu gjithashtu pret ndryshim ekspozita të artistëve të tjerë. 7 €.

Forumi Marinum dhe Suomen Joutsen
Një muze kombëtar të veçantë që gjithashtu punon si një qendër detare duke pasur famshme Suomen Joutsen (Swan të Finlandës) vetëm jashtë saj. Një anije që konsiderohet si anija kombëtare e finlandezëve. Të dyja janë të vendosura menjëherë pas portit mysafir kur shkon poshtë lumë, ju nuk mund të humbasë atë.

Sibelius Museum
E vendosur vetëm 150 metra nga katedralen Turku është një ndërtesë e ulët modern konkrete, strehim një koleksion interesant të instrumenteve muzikore, si dhe tregon të Finnish kompozitorit Jean Sibelius, njeriut dhe muzikën e tij. Në ekran janë më shumë se 1400 instrumente muzikore dhe art muzikë nga e gjithë bota. Këto përfshijnë instrumente qindra vjet të vjetra, të tilla si harpa dhe lirave të hershme; harpsichords, clavichords dhe pianos e hershme; dhe në katin e poshtëm, shumë organe. Përveç kësaj, një dhomë është e rezervuar për jetën Sibelius's dhe punë. Gjatë vjeshtës, dimrit, dhe stinët e pranverës e koncerte të muzikës pret muze dhome në mbrëmje e mërkurë. Koleksionet dispozicion në muze Sibelius janë me interes për të dy ekspertëve dhe të dashuruar muzikë të zakonshëm. Muzeu u themelua në 1926 nga Otto Andersson, Profesor parë të muzikologji dhe folklorit në Universitetin Akademik Abo.

B-Galleria
artit bashkëkohor gallery organizata Suunnitelma B. Ofron lira dhe lehtësisht të arritshëm hapësirë ​​galeri për artistët e rinj dhe ambient të freskët për ide të reja të dalin. Ekspozita mujore ndryshimin dhe ngjarjet më të organizuara në mënyrë të rastësishme.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Turku garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Turku Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Tallink Silja Tragete ose Viking Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Turku. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Turku, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Turku traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Turku makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Turku tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Turku jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Turku në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Turku dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel