Uig Ferry

Uig pasagjerëve dhe Car Tragete

Uig çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Uig të Lochmaddy dhe Tarbert.

Krahaso gjithë në dispozicion Uig çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Uig makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Uig, Lochmaddy dhe Tarbert me Caledonian MacBrayne Ferry (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Uig Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Uig Ferry
me Caledonian MacBrayne Ferry (Calmac) për anijet me vela nga Uig të Lochmaddy dhe Tarbert në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Uig pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Uig biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Uig

UIG është i lidhur nga e gjithë mrekullueshme amfiteatrin në jug-perëndim ballafaqohet e Uig Bay. Kjo është zgjidhje më e madhe në Trotternish, më veriore e mbledhjes së gadishuj që vijnë së bashku për të formuar Isle of Skye. Një rrugë është ndërtuar për Uig nga Portree në 1812, dhe duke 1840 një skelë ishte ndërtuar dhe steamers u ofruar shërbime të rregullta për Tarbert në Harris, Lochmaddy në Uist Veriut, dhe vende të tjera në Veri Perëndim Skoci.

Të 363 njerëzit që jetojnë në Uig bërë livings e tyre nga peshkimi, crofting (zakonisht me kohë të pjesshme), turizmit dhe traget.

Rreth gjirit disa fshatra crofting përfshirë Cuil, ASHR dhe Idrigill. Lumenjtë ASHR dhe Conan rrjedhin në gji nëpër gryka pyllëzuar. Pyjore menaxhohet nga Woodland Trustit dhe është një nga të paktat zona pyjore lashtë mbetur në Skye.

UIG tenton që të shihet si më pak një pjesë e Skye se një hap i rëndësishëm në rrugën drejt Ishujve Perëndimor. Ajo është nga këtu që ju të kapur traget për Lochmaddy në Uist Veriut dhe Tarbert në Harris. Por, ndërsa jeta e Uig nuk rrotullohen rreth terminalin e trageteve, ka shumë më shumë këtu përveç që, së bashku me vendosjen e saj spektakolare, bën Uig vlefshme edhe një vizitë në të drejtën e vet.

Uig Ferry Terminal

Të steamers u zëvendësuan nga një traget makinë në 1963, dhe qëllim final ju mund të shihni në anën veriore të Uig Bay u ndërtua. Sot shërbimi është operuar nga TM Hebride. Skelë të gjatë projektimit në gji për të shërbyer traget është përdorur edhe si një bazë për anijet e peshkimit lokale.

Një shëtitje përgjatë skelë është një mënyrë e këndshme për të parë Uig nga një këndvështrim tjetër (shih figurën në fund të faqes). Të jetë paralajmëroi, edhe pse, se ajo mund të jetë një vend shumë i zënë kur traget është ngarkimit apo shkarkimit. Dhe madje edhe në raste të tjera, kamionë të mëdha frigorifer duke pritur për të marrë prawns dhe gaforret drejtpërdrejtë në tregjet në Francë dhe Spanjë janë një gjë e zakonshme.

Qëllim final dhe ndërtesat e saj lidhur ofron fokusin kryesor për Uig. Pjesa tjetër e fshatit mund të janë përmbledhur si dy bare, dy dyqane, dy kisha, dy bare, një hotel, një fabrikë, një qeramikë dhe një stacion benzine që dyshe si një kafene. Ju do të gjeni një gamë e akomodimit në dispozicion, duke përfshirë një kantieri.

Dy biznese janë edhe me vlerë një vizitë. Qeramikë Uig ofron një gamë të qeramikës me cilësi të lartë i cili është prodhuar në mjediset e tyre pranë skelë, ku ju mund të shihni atë duke u bërë: vendndodhja e saj është shpallur nga një shenjë në një jaht në një rimorkio! Skye Birraria shet ales e saj të shkëlqyer reale nga dyqani birrës këtu. Ne rekomandojmë saj "Red Cuillin" si një nga më të mira hidhur mesme ju jeni gjasa për të gjetur kudo.

Më tej rreth Uig Bay ju vijnë në shumë tërheqës Ferry Inn, një nga pub-et e përmendura më lart, e cila e bën ushqim mbrëmje, të plotë, siç thotë shenjë e saj, me strehim. Në anën jugore të gjirit rruga ngjitet kaluara shumë të mrekullueshëm të bardhë pikturuar Uig Hotel, ngjitur me po aq goditës (dhe në mënyrë të barabartë të bardhë pikturuar) kishë. Hotel Uig është ndoshta vendi më i mirë në Uig për një drekë të shkëlqyer. Ekziston edhe një Hostel Rinisë në këtë anë të fshatit.

Disa nga pikëpamjet më të mirë të Uig duhet të kishte nga rruga në jug si ajo ngjitet nga gji. Nga këtu ju mund të shikoni mbi port dhe vendin më të lartë në veri. Afër është Folly Captain Fraser. Kjo kullë rrethore është paksa kala-si, por rezulton të jetë një marrëzi, ndërtuar si ju do të keni mendoi nga emri nga Laird të ditës, Captain Fraser dhe ajo daton nga 1890s. Ajo është në tokën private dhe jo të hapura për publikun.

Argetime Turistike në Uig

Muzeu i jetës Highland
Këto janë vetëm disa nga gjërat me interes në vetë rrethin Uig, por sigurisht zona përreth është e plotë të vendeve me interes historik dhe natyror. Muzeu Skye i jetës Island është vetëm një distancë të shkurtër në veri të Uig në Kilmuir, dhe është një domosdoshmëri për çdo vizitor në këtë zonë, dhe libri i vogël "Zbulimi Skye" nga Jonathan MacDonald, e cila mund të blihet në muze, është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë një hyrje në historinë e pasur të ishullit, nëse ju jeni këtu për një pushim të shkurtër.

Tubacionet Memorial
Në krye të Glenhinnisdal vetëm para shtëpisë së fundit atje në një kujtim të vogël në anë të rrugës për të shënuar vendin ku Donald MacDonald ka lindur në një fermë e vogël atje në 1750. Donald MacDonald ishte një gajdexhi i famshëm, dhe krijues gajde, dhe një nxënës i fyelltarëve e madhe MacArthur i cili kishte një kolegj tubacioneve në Hungladder në Kilmuir. Pretendimi kryesor Donald për famë megjithatë është se ai ishte i pari për të vënë Piobaireachd famshme, ose "Ceòl mor" në simbol për të tjerët për të lexuar. Libri i tij i hershëm meloditë "Ceòl Mor" janë përdorur ende sot dhe janë luajtur në lojërat Skye garat piobaireachd çdo vit nga fyelltarëve nga të gjitha pjesët e botës.

Clach Ard Uíge
(Guri i lartë i Uig) Kjo është një relike e një rrethi guri lashtë e cila qëndronte në kodrën vetëm mbi Uig. Ky gur i vetëm mbetet në këtë pozitë të shquar deri në kodër nga Hostel Rinisë. Është thënë se në tregimet e vjetra të zonës fatkeqësi e madhe do të ndodhë me komunitetin, nëse ky gur ndonjëherë duhet të zhvendoset.

Uig Tower
Ju do të shihni këtë stil kullë Norman si ju makinë poshtë në Uig nga rruga Portree. Kjo nuk është një fillim Norman Tower është një shkatërrim shumë më modern. Ajo është ndërtuar nga Captain Fraser, një pronari famëkeq të Estates Kilmuir gjatë periudhës së clearances malësi, dhe në të vërtetë është përdorur fillimisht për të mbledhur qiratë nga ndërtesa crofters.This vendore është përdorur për të strehuar një familje në Uig në 1950s.

Fairy Glen
Marrë rrugën e cila shkon në Sheader dhe shkon deri pas Hotel Uig. Kjo çon në një Glen i cili në fund të lartë ka një numër të lochs të vogla, dhe konik formë kodra të vogla, të cilat japin pamjen e një landscape.You miniaturë mund të merrni një pamje të mirë të përgjithshëm të Fairy Glen nga rruga Glen Conon. Ju do të gjeni hyrjen në këtë rrugë të kundërt postë në Uig. Ndërsa duke përdorur këto rrugë për ndonjë gjë mos harroni se njerëzit lokalë janë gjithashtu duke përdorur këto rrugë për të shkuar në lidhje me biznesin e tyre të përditshme në mënyrë të kujdesshëm për të mos për të bllokuar rrugën për të tjerët.

Uig Waterfall
Merrni rrugën Staffin nga shtëpia e Policisë në Uig. Para se të shkoj në urën mbi lumin ASHR ju do të gjeni një hekur në anën e djathtë të rrugës. Nëse ju kalojnë mbi hekur dhe të ndjekin rrugën që do të ju merr në një Glen thellë me një ujëvarë madhështore të dyfishtë. Të jenë të kujdesshëm për të qëndruar në rrugën, veçanërisht në mot të lagësht, pasi bankat e mësipërme ujëvarë mund të jetë shumë i rrëshqitshëm dhe të rrezikshme.

Getting To Uig

Caledonian MacBrayne Ferry (Calmac) nga Uig në Isle perëndimore largohet nga Uig dy herë në ditë me vela direkt nga Uig gjirin e drejtë në të Minch. Nga kodrat mbi Uig që ju mund të shikojnë leje traget dhe të shohim kodrat e Harris të gjithë Minch.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Uig garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Uig Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne Ferry (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Uig. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Uig, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Uig traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Uig makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Uig tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Uig jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Uig në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Uig dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel