Ullapool Ferry

Ullapool pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ullapool pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ullapool për Stornoway (Isle of Lewis).

Krahaso gjithë në dispozicion Ullapool çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave Ullapool dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ullapool, Stornoway (Isle of Lewis) me Caledonian MacBrayne Anijet (Calmac) trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ullapool Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ullapool Ferry
me Caledonian MacBrayne Anijet (Calmac) për anijet me vela nga Ullapool për Stornoway (Isle of Lewis) në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ullapool pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ullapool biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ullapool

Ullapool është një qytet i vogël dhe i rëndësishëm në bregdetin në veri perëndim të Skocisë, ajo është e vendosur brenda orës 2 makinë nga Inverness dhe është i afërt me shumë nga zona në malore Skoceze që njerëzit duan të vizitojnë.

Qyteti është gjithashtu qëllim final kryesor për traget për Stornoway, kështu që MV Isle of Lewis është një vizitor i shpeshtë. Zyrat e trageteve kanë lëvizur kohët e fundit për ndërtesën e re tërheqëse në skelë, por automjeti zona pritur mbetet marrëveshjen jashtëzakonisht efektiv të korsive koncentrik të drejtë në zemër të qytetit përballë shtrat trageteve.

Në 2009 traget filloi të veprojë shtatë ditë në javë: deri atëherë nuk kishte pasur ditë të dielë. Një tjetër telefonuesi rregullt është anija e vogël lundrimit Hebridean Princess.

Si një bazë për eksplorimin veri-perëndim të Skocisë, Ullapool është ideale. Ajo ka strehim për të përshtaten të gjitha shijet dhe xhepat, duke përfshirë një e mirë (dhe të vendosura mirë) campsites në këtë pjesë të Skocisë. Dhe që përmirësimin e shumica e rrugëve më në veri është brenda mundësive të arsyeshme e shumë pjesë të rajonit që njëzet e pesë vjet më parë do të kishte të nevojshme një ekspeditë të madhe për të arritur.

Terminali i trageteve Ullapool

Ullapool ofron disa bare shumë të bukur, duke përfshirë Ferry Boat Inn. Ajo gjithashtu ka një gamë e dyqaneve nga më të vogël të drejtë deri në një supermarket pajisur mirë: dikush në një festë hotelierike vetë është i sigurt për të vizituar këtë të fundit në një moment gjatë qëndrimit të tyre.

Përveç nga atraksionet më të famshme të Wester Ross të tilla si kopshte Inverewe dhe qytetin viktoriane Spa e Strathpeffer, në vend ka një qendër të kohës së lirë, me permasa të plota pishinë, një kurs golfi dhe, muze në një kishë të vjetër. Në mbrëmje ka një përzgjedhje të habitshme të ndryshme të argëtim të jetojnë gjatë gjithë vitit.

Në veri të Ullapool është zona fantastik i Sutherland dhe CAITHNESS ku disa nga peisazhet do të bëjë që ju mendoni që ju jeni në një planet tjetër, jo vetëm një vend tjetër, i egër dhe i thyer, por ajo gjithashtu ka është fshat i butë dhe shumë fshatra të vogla, fshatrat dhe vende historike.

Lochinver dhe Kinlochbervie janë dy nga komunitetet ju duhet të vizitoni nëse udhëtojnë në veri nga Ullapool, dhe në qoftë se ju do të merrni për të Kinlochbervie pastaj të marrë një ose dy ditë për të parë përreth vjetër breg shumë dhe i famshëm dhe mysterous (përhumbur supposingly athough Unë kurrë nuk kam parë fantazmat) Sandwood Bay. Nëse ju jeni si ne dhe të marrë qentë tuaj me ju pothuajse kudo ju duhet të jenë të vetëdijshëm se qentë nuk janë të lejuara në këmbë për Sandwood Bay. Nëse jeni pyetur ju për të mbajtur qen tuaj në zinxhir (postera dhe shenja) ju gjithmonë duhet të bëjë që edhe kur qeni juaj po sillen mirë. Në qoftë se ju ndiqni rregullat, atëherë ju do të keni një ditë të madhe me qen tuaj dhe eveyone përfshirë dele dhe kafshë të egra do të shpëtojë.

Në Lochinver dhe Kinlochbervie janë Fishermans misionet ku ju mund të merrni një plasaritje peshku dhe chip darkë. peshku dhe chip dyqanet e në Ullapool janë gjithashtu i shkëlqyer dhe në qoftë se ju bleni një të tillë e peshkut vigan vetëm të jetë i vetëdijshëm se do të thotë "i madh".

Më tej në veri janë shumë më shumë vende për të zbuluar, duke përfshirë Durness, Smoo Shpella dhe far në Cape dënimit. Kjo faqe e internetit ka informacion mbi zonat rreth Ullapool dhe në jug të Ullapool drejt Poolewe dhe Gairloch.

Zona rreth Ullapool është e njohur për malet si Fisherfield dhe An Teallach. Shumë prej maleve tona janë Munros, që është se ata janë mbi 3,000 këmbë e lartë dhe, ndërsa ka shumë vende që ju mund të shkoni për një shëtitje të lehtë në kodrat ju duhet gjithmonë të jenë të vetëdijshëm se malet dhe kodrat gjithashtu mund të jenë të pabesë dhe të sigurohemi që ju të merrni një hartë dhe busull me ju. Shëtitjet që tentojnë të bëjnë me qentë tanë janë "në banesë", mënyrë që të flasin dhe për të mbajtur në shtigjet e shënuar mirë. Ju mund të shihni disa foto ne kemi marrë në një nga shëtitjet tona ndaj Fisherfield, Një gamë Teallach qenë aty pranë.

Aktivitetet rreth Ullapool përfshijnë ecje, si përmendur tashmë, vela, duke parë pamje, surfing, peshkim, golf vetëm për të përmendur disa. Një aktivitet popullor pushime është një dalje në det rreth Ishujt verore dhe një nga këto është ofruar në një anije me shpejtësi të lartë, kështu që rri në të shtrënguar dhe të shkoni për një aventurë e jetës me panoramë detare për udhëtime emocionuese varkë rreth Ullapool dhe Ishujt Verore. Dhe për individët dhe grupet që mund të punësojë vet varkë tuaj çarter nga Richard Ross i cili drejton një shërbim të kartës quajtur Creag Ard Charters. Richard ka një varkë të re këtë sezon, më e madhe dhe më e mirë se një e tij të vjetër dhe është ideale për udhëtime scuba diving rreth Ishujve verore, peshkim dhe cruises personalizuar rreth ishujve dhe liqen fshesë.

Nga Ullapool ju mund të udhëtojnë me anije për shumë nga ishujt në Bregun Perëndimor të Skocisë dhe për një ide të pazakontë dhe interesante pushime ju keni një vështrim në Shetland Geotours. Shetland Geotours japin ju off -the-rrahur-Track 'përvojat për të shijuar interesante peisazhe, gjeologji, arkeologjinë, historinë dhe kafshë të egra të Ishujt Shetland.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ullapool garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ullapool Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne Ferries (Calmac) pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ullapool. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Ullapool traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ullapool traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ullapool makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ullapool tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ullapool jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ullapool në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ullapool dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel