Umago Ferry

Umago pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Umago pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Umago në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion Umago çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Umago makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Umago, Venecia me tragete Venizia Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Umago Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Umago Ferry
me Venizia Line për anijet me vela nga Umago në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Umago pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Umago biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Umago

Umago është një piktoresk Mesdheut qytet-port në veri-perëndimore breg Istrias. Ajo është e vendosur në një gji tërheqës, i cili gjithashtu përmban një nga marina më prestigjioze ACI me Blue Flag.

Përveç Marina, 10 më shumë plazhet janë dhënë flamurin Blue, një simbol ndërkombëtar të qartësi detit dhe plazhit përshtatje. Disa nga plazhet më të bukura dhe të famshme në Umago janë plazhi Laguna Stella Maris, plazh Katoro, plazh Aurora dhe plazh Kanegra. Umago ka një të kaluar jashtëzakonisht interesante.

Ajo u zbulua nga fisnikë romake në historinë e lashtë të cilët vendosën për të transformuar atë në feudali e tyre verore. Shkëlqim, luksoze dhe magji nga ato raste është pasqyruar në shtëpitë veneciane të vendosura në thelbin e vjetër Umago. Pjesë të mureve të qytetit dhe kalatë janë ruajtur në qytet, si dhe barok dhe ringjallje kishave dhe ndërtesave.

Umago ka disa vende historike, të tilla si St. Mary kishës (nga shekulli 15th, stolisur me afreske), kishën e Assumpion të Virgjëreshës Mari dhe Shën Pelegrio (ndërtuar në 1507, pas shfaqjes së murtaja), si dhe si pjesa e vjetër e qytetit e cila nuk është aq i pasur me ndërtesa historike si ajo është tërheqëse për shkak të pozicionit të saj. Qyteti është i rrethuar nga deti dhe ka një qendër të qytetit piktoresk.

Umago Ferry Port

Umago është ideale për pushimet tuaja për shkak të bukurive natyrore të saj, historinë, traditën, si dhe klimën e ngrohtë mesdhetare. Entuziastësh aktiv pushime do të gjeni çdo gjë që ata duan në Umago, për shkak se ajo është një qytet i turizmit dhe sportit. Ju mund të gëzojnë tenis, futboll, futboll të vogël, çiklizmit, ecje nordike, ecje, gjueti, bowling, volejboll plazhi, basketboll, zhytje, vela, lundrim me ujë, ski uji, qift fluturues dhe aktivitete të tjera të shumta.

Të jetë i sigurt për të shijuar shijshme panumërta dhe specialitete të këtij rajoni si proshuta Istrias, djathë Istrias, derri fileto mishi, fritters, krostule dhe kulmin e gastronomisë Istrias - truffles, si dhe specialitete të shumta peshku. Ju mund të shijoj të gjitha këto enët në restorante dhe tavernë të tilla si "Dante", "Maremoto", "Cittar", "Aurora", "Misa" dhe "Pelegrin".

Aty pranë Savudrija, një qytet i vogël peshkimi ndodhet në një gadishull të vogël, vetëm 9km nga Umago. mark i saj tregtar është një far e vjetër, e ndërtuar në emër të dashurisë në mes të një fisniku austriak dhe një vajzë vendase. Ai është i famshëm për gjetjet e shumta historike - historinë e lashtë, romake, mesjetare ... gjatë gjithë historisë deri në vila të bukura austriake. Savudrija ka qenë i banuar që nga historia e lashtë dhe ka një dukuri natyrore: sipërfaqet guri në breg të cilat hyjnë në det në një kënd të butë. Ajo është ideale për sportet e shumta të tilla si çiklizmit, trekking, vrapim dhe surfing. Bregdeti i Savudrija është i madh me pyllin me pisha. Ajo është tërheqëse për nudists për shkak të plazhit FKK ndodhet në jug të qendër të vendit. fokusuar tradicionalisht në peshkim, Savudrija është e njohur për restorantet e saj të këndshme dhe plazhe të këndshme, kështu që ne rekomandojmë atë për familjet që gëzojnë plazhe shkëmbore. Savudrija pret manifestimet tradicionale të tilla si gëzim St Mary Magdalene në Zambratija (fundi i korrikut) dhe netë Savudrian (në gusht). Ju mund të shijoj shijshme ndryshme Istrias në restorante "Adria !," egër "," Moj Mir "," Sveti Andrej "dhe tavernë" Alber ". Ndërsa ju jeni duke qëndruar në Savudrija të jetë i sigurt për të vizituar Umago, Poreč dhe Rovinj.

Për të parë në dhe rreth Umago
Umago - qyteti i vjetër townOld e Umago
Për shkak të historisë së stuhishme Umago 's ndërtesat nga Antikitetit të Vonë dhe në fillim të Mesjetës u shkatërruan plotësisht. Thelbi i pranishëm historike ka trashëguar strukturën urbane të Mesjetës. Nuk janë përkujtues të shumta të asaj kohe: mbetet mur, vila veneciane dhe mbi të gjitha, rrugët piktoreske të ngushta. Ai që është ruajtur më mirë është edhe më i vjetër një - kulla perëndim tani strehim Muzeun e Umago, portier i një koleksion të vlefshëm të artefakteve arkeologjike të gjetura në vendin e qytetit të Umago. Kisha e Shën Peregrine
Jo shumë larg nga Umago, mbi kep Rosazzo nuk është vend i vogël, kisha shumë e vjetër e Shën Peregrine. Ajo është ndërtuar nga banorët e Umago për të shënuar vendin ku, gjatë kohës së Dioklecianit.

Lighthouse në Savudrija
Fari i vjetër në bregdetin e Adriatikut e ndërtuar në 1818, 36 m të lartë me dritën e dukshme nga distanca e kilometra 32. Ndërtimi i far është e lidhur me një histori dashurie e Count Metternich, i cili edhe pse i martuar, ra në dashuri me një vajzë lokale dhe kishte far e ndërtuar për nder të saj.

Sipar Promontory
Midis Savudrija dhe Umago gjatë Tides të ulët një 200 m të vogël gjatë dhe 50 m kep gjerë dhe një grumbull i gurëve të ngrihet nga deti: Këto janë vetëm mbetjet e Kalanë e lashtë të Sipar nga shekulli 5th. Qyteti i Siparis ekzistuar këtu gjatë epokës romake, një dëshmi e kësaj të qenë themelet e vila dhe shtëpi, mozaik, mermer, qeramike, urna dhe monedhave të gjetura në këtë vend, të gjithë datojnë nga koha e Konstandinit dhe Valerius. Sipar është plaçkitur tërësisht dhe shkatërruar në 876 nga piratët Neretvian udhëhequr nga Ban Domagoj dhe kurrë nuk rifitoi rëndësinë e saj të mëparshme.

Villa Tiola
Një parajsë e vërtetë për zhytësit! Kjo vilë luksoze kishte banjë e vet romake, pus uji, lagjet e mëdha të banimit dekoruar lavishly me mozaikë në dysheme dhe afreske në muret. Mbetjet e një skelë matur 30 metra në gjatësi dhe 6 metra të gjerë janë të vendosura në det në afërsi të vilës, ndërsa mbetjet e një ndërtimi të madhe mund të njihet, ka shumë të ngjarë një pishinë e një vile romake.

Arena në Pula
Arena në Pula, amfiteatri romak është e vendosur në qendër të Pulës. Ajo është ndërtuar në 1st pes dhe mori formën e tanishme në shekullin 1st, kur ai mund të ulen rreth 20,000 spektatorë. Ajo ka shërbyer për lufton gladiator që ndodhën në të deri në shekullin e 5th.

Brijuni Islands National Park -
Kretak Park me gjurmët e këmbëve dinosauri fosilizuara, Castrum bizantine dhe mbetjet e vilave romake, mbledhjen arkeologjike dhe natyrore-shkencës, ekspozita "Josip Broz Tito në Brijuni", mauzoleun e familjes Kupelwieser janë vetëm disa nga pamjet që ju nuk duhet të humbasë. Dhe duke ecur përgjatë ishujve ju do të shoqërohet me lloje të shumta të shpendëve zbutur, dreri, mouflons dhe ndeshje të tjera të mëdha.


Euphrasian Basilica - Pjesë e Trashëgimisë Kulturore Botërore të UNESCO-s
Në qytetin e Poreč, pranë Umago, nuk është një nga kishat më të bukura të hershme bizantine në Evropën quajtur Euphrasian bazilikën pas peshkopi i Poreč që e kishte këtë të mrekullueshme kishë tre-nef ndërtuar mbi vendin e kishës së vjetër. Me interes të veçantë janë mozaikët mbresëlënëse mbi apsidës e gurë të çmuar dhe nënë-e-perla.

muret Motovun
Muret rrethuese qytetin e vogël mesjetar Hilltop e Motovun paraqesin një trashëgimi të çmuar kulturore dhe historike të Istria. Thelbi ruajtur mirë Qyteti i vjetër është e rrethuar me mure mbresëlënëse mbrojtjes.

Hum - qyteti më i vogël në botë
Sipas Librin Gines të Rekordeve, me banorët e saj 23, Hum është qyteti më i vogël në botë. Ajo është e vendosur në pjesën qendrore të Istrias dhe i famshëm për të krye të priftërinjve glagolitik - një kujtim të veçantë të shkrimit të vjetër kroat glagolitik.

lim Channel
Kjo është një dukuri e gjeo-morfologjike me shkëmbinjtë mbuluar me bar kanion rritje deri në 150 m mbi nivelin e detit. Me të ngushtë të saj, 11 km e gjatë gji ajo përfaqëson një nga peizazhet më të bukura në Istria.

Natyra Park Učka
Mali Učka dhe pikën më të lartë Vojak në 1401 flijimit m befasues 360 ° pamje panoramike mbi Istrias gadishullit, ishujt në veri të Adriatikut, malet Gorski Kotar, Venecia, Alpet italiane ...

Zyra Turistike në Umago është në Trgovacka 6, tel: 052 741 363, fax: 052 741 157, email: tz-grada-umaga@pu.htnet.hr~~pobj.

 


Më të mirë në dispozicion Umago trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Umago Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venizia Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Umago. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Umago trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Umago traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Umago makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Umago trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Umago jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Umago në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Umago dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel