Valencia Ferry

Valencia pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Valencia pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Valencia në Cagliari, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Salerno, San Antonio dhe Tanger Med.

Krahaso gjithë në dispozicion Valencia çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Valencia makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Valencia, Cagliari, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Salerno, San Antonio dhe Tanger Med me ACCIONA Anijet, Balearia anijet dhe tragetet Grimaldi Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Valencia Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Valencia Ferry
me ACCIONA Anijet, Balearia Anijet dhe Grimaldi Lines për anijet me vela nga Valencia në Cagliari, Ibiza, Livorno, Mahon, Palma Majorka, Salerno, San Antonio dhe Tanger Med në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Valencia pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Valencia biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Valencia

Krahina e Valencias, Më i madhi nga të tre duke e bërë deri Comunitat Valenciana, është vendosur në qendër të bregdetit të Mesdheut spanjoll, ndërsa me pamje nga Gjiri gjerë e Valencias. Ajo është skirted në pjesën e prapme me një grup të maleve të mesme-të lartë dhe fusha kodrina çojnë në tokat e Aragonit dhe Castile-La Mancha. Ajo është gjithashtu e kundërta ishujt Balearic dhe baraslarguar nga të Spanjës dy të mëdha qendrat vendimmarrëse të Madridit dhe Barcelonës.

Çdo vit më shumë se pesë milionë vizitorë jashtë shtetit zgjedhin Comunidad Valenciana (rajoni Valencia) si destinacionin e tyre të pushimeve. Më të zbresë mbi vendpushimet e rrip i hollë bregdetar, ku ata qëndrojnë të vënë - përveç, ndoshta, për një ditë udhëtim në Valencia City.

Valencia Qyteti, Kryeqyteti i rajonit, është i famshëm për natës e saj, festivali i egër pranverë Las Fallas dhe arkitekturës mahnitëse e saj Ciudad de las Artes y las Ciencias.

Valentia Ferry Port
Valencia Ferry Services largohet nga porti i Valencias i cili është një nga portet më të mëdha në bregdetin e Mesdheut dhe portin e parë të Spanjës. Nga Valencia Ferry Port ju mund të marrë tragetin në Palma, Ibiza, Mahon, San Antonio dhe Tanger Med me operatorët Balearia, Iscomar, Trasmediterranea dhe Tragete Grimaldi.
Argetime Turistike & Aktivitete

plazhet
Playa de Malvarrosa dhe Playa e Levante o de la arena janë plazhet më të njohura të qytetit, vetëm në veri të portit. Për të arritur atje, të marrë metro ose tramvaj për Eugenia rrushi ose Arenas stacion, ose të marrë metro të Maritim Serreria dhe të vazhdojë me tramvaj në Neptu (të gjitha në një biletë). El Saler është nicest dhe më të mirë të zhvilluar plazh pranë Valencias. Devesa është i pazhvilluar dhe ka mjedis të bukur. Në Devesa dhe Playa Pinedo ka seksione nudist. Këto plazhe janë të vendosura në jug të portit. Për të arritur ato, të marrë Bus Yellow (operuar nga "Herca") nga Calle Alicante afër stacionit të trenit, në drejtim "Perelló". Udhëtimi zgjat rreth 30 minuta; autobus shkon 7am orë - 9pm.

Hot Springs
Pranverë të nxehtë është e vendosur 90km në veri të Valencias në një rajon i njohur për malet e saj, gryka të thella dhe natyrën piktoreske. Ujërat kristaltë të lagunës flluskë lart nga toka në një temperaturë prej 25ºc gjatë gjithë vitit. Ky vend i njohur mirë nga vendasit ende të pazbuluara nga udhëtarët më të madhe. Historia shkon se pranverë të nxehtë ka qenë e preferuar banje dhe faqen relaksim për një king's harem maure. Uji është thënë për të mbajtur shërbëtoret e tij dhe beautiful.Dip në ujë për të notuar dhe të eksplorojnë snorkeling lagunor, shih peshk rreth jush dhe për të zbuluar shpella të fshehura. Për there's trima alternativa të hidhen jashtë shkëmbinjtë drejtë në pjesën më të thellë të lagunës.

Albufera
Një liqen me ujë të freskët. Rajs është kultivuar në zonën përreth. Albufera gjithashtu pret shumë varieteteve interesante të zogjve shtegtarë. Fshati lokale në zonë, El Palmar, është gjithashtu një vend i mirë për të provoni disa Paella ose enët tjera lokale.

Manises
15 km në jug perëndim të Valencias. Kjo nuk është vetëm vendi i aeroportit Valencia, por edhe një qendër e rëndësishme për qeramikë. Disa fabrika 100 qeramika janë të vendosura në komunën, ku arti ka qenë praktikuar për të paktën 700 vjet. Në Muzeun MCM, ka ekspozita mbi historinë e qeramikës në zonë.

La Tomatina
Hosted by Buñol afër në të mërkurën e fundit të gushtit. Një festival që përfshin mijëra pjesëmarrësve hedhur domate pjekur në njëri-tjetrin. Sigurohuni që ju vishni rroba që ju mund të hedhin jashtë pas reparte, si ajo merr shumë të çrregullt.

Vizitë rreth qytetit fillon në tremujorin e vjetër. Deri në mesin e shekullit të nëntëmbëdhjetë, ajo u mbrojt nga një mur, i cili ishte rruga e brendshme e autobusit nuk 5. Ende në këmbë si një dëshmi janë këndshëm Torres de Serranos, i gjerë Torres de Quart dhe disa mbetje të murit platformë në bodrumin e Institutit Valencia të Arteve Moderne (IVAM). Trashëgimia më e shquar artistik është ai gjendet në rrethet e Seu dhe Xerea, ku shenjat e lëna nga romakët qëndrojnë të fshehur nën rrënojat arabe dhe kishat moderne dhe pallatet.

Rrethi Mercat mori formë rreth jetës tregtare të banorëve të qytetit. Prandaj, dy ndërtesat e saj më emblematike përdoren për qëllime tregtare. Ndërtesa Gothic e La Lonja, shpallur nga UNESCO si një monument të trashëgimisë universale, përmban një dhomë të bukur kolonë ku tabelat e vjetra të cilat janë finalizuar transaksionet tregtare janë akoma në përdorim sot. Jashtë murit shkatërruar rrit në Valencia të borgjezisë, me trotuare e saj të gjerë, rrugët e gjera landscaped dhe raste të panumërta të arkitekturës moderniste. Në anën tjetër të shtratit të lumit të vjetër të Turia-së shtrihen kopshte çerdhe, së bashku me Muzeun e Arteve të Bukura dhe pjesa ultramodern të qytetit e cila, për shkak të madhësisë së tij, shërben si lidhja midis fshatra bregdetare dhe në tremujorin e vjetër. Fytyra futuristic e qytetit është pasqyruar në shtratin e lumit të vjetër përmes parkut të Gulliver Fëmijëve dhe të kohës së lirë dhe kulturës komplekse, Ciutat de les Arts i de les mungesash (Qyteti i Arteve dhe Kulturës). Jeta në qytet përhapet deri në bregdet me port dhe plazhet e Las Arenas dhe La Malvarrosa.

Nëse jeni të udhëtonte për në Valencia via Barcelona, ​​mos harroni të kalojnë disa kohë në kryeqytet katalanisht. Edhe pse të dy janë të vendosur në bregdetin e Mesdheut, çdo qytet ka një apel shumë të ndryshme kulturore. Për shembull, ku Valencia ka Institutin e saj të Artit Modern, Barcelona ka Muzeun Gaudi. Nëpërmjet hotele easytobook.com pranë aeroportit mund të rezervuar. Për shembull hotel Best Western, e cila ndodhet vetëm tre kilometra nga aeroporti.

Valencia si një qytet të madh. Sigurisht qyteti ka hotele të shumta. Për kursimit Maney ju gjithashtu mund të qëndrojnë mirë në një nga hotelet e buxhetit në Valencia.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Valencia garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Valencia Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA tragete, Balearia Anijet dhe Grimaldi Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Valencia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Valencia, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Valencia traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Valencia makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Valencia tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Valencia jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Valencia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Valencia dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel