Varberg Ferry

Varberg pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Varberg pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Varberg të GRENAA.

Krahaso gjithë në dispozicion Varberg çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Varberg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Varberg, GRENAA me tragete Stena Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Varberg Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Varberg Ferry
me Stena Line për anijet me vela nga Varberg të GRENAA në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Varberg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Varberg biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Varberg

Varberg është një vendpushim popullor bregdetar dhe spa në bregun perëndimor të Suedisë.

Jo shumë udhëtarë të huaj bëjnë rrugën e tyre në Varberg kur vizitojnë Suedinë. Ata që bëjnë zakonisht shkojnë për të parë Havsbadet. Përndryshe udhëtarët që vizitojnë zonën në përgjithësi rrinë në destinacionet më të njohura të tilla si Stokholm dhe Malmo.

Nuk ka asnjë aeroport në Varberg përveç një rrip të vogël ulje përdorur nga avionët privatë, më i afërt aeroport ndërkombëtar është në Gothenburg cila ka fluturime nga shpërndarës shumicën e aeroporteve në Evropë.

A passanger traget dy herë në ditë nga Line Stena lidh Varberg me Grenå në Danimarkë.

Qendra e qytetit është e lehtë accesible në këmbë. Mundësi të tjera janë biçikletë dhe makinave. Ka një rrjet të transportit publik, por jo shumë të mirë.

Varberg Ferry Port

Vish me hekurudhë, Varberg është përgjatë vijës ndërmjet Gothenburg dhe Kopenhagë nëpërmjet Malmö me shumë nisje, çdo orë gjatë ditës dhe më shpesh gjatë mëngjes dhe në mbrëmje. Koha e udhëtimit nga Gothenburg është 40 minuta një tre orë nga Kopenhagen. Connections është gjithashtu avalible nga Borås me gjashtë trena të përditshme. Nuk ka trena të drejtpërdrejtë nga kapitali në Stokholm, një ndryshim i trenave në Gothenburg është e nevojshme.

Argetime Varberg

Kallbadhuset është një bathhouse bukur prej druri në oqean në afërsi të qendrës së qytetit të hapura gjatë gjithë vitit (ka sauna).

Kalaja Varberg-së (Varbergs fästning) është një kala e vjetër në afërsi të qendrës së qytetit. Pjesë e kalasë janë të hapura 24 / 7 ndërsa një duhet të jetë në një turne udhëzuar për të arritur pjesë të tjera.

Getterön një ish-ishull (tani e lidhur në kontinent) 2km veriperëndim të Varberg me një stacion të shpendëve dhe disa plazhe të bukur. Ekziston edhe një zonë të bukur në pjesën perëndimore.

Të marrë një banjë në Apelviken apo vetëm ecin përreth ...

Varberg ka gjithashtu disa nga surfing mirë erës në Suedi, me një qendër të shfletoj vendosur në Apelviken. Qendra ofron bordet shfletoj me qira dhe ka një kafene që është koha për të hapur ditë. Next në qendër të gjeni restorant "Majas vid Havet" [Majas nga Deti] e cila ofron ushqim të shkëlqyer dhe verë. Ata janë të hapur vetëm në korrik, dhe ata vënë në koncerte praktikisht çdo natë të javës.

Ullared (30km lindje të Varberg). Ullared është një origjinal i vogël qytet i famshëm për një dyqan të madh të quajtur Gekas. Tani ditë gjithë qyteti është një qendër mega. Me vlerë të përjetojnë!

Angling Deti - Konkurrenca Varberg Sea-Angling është në maj. Kjo është një nga garat më të mëdha të këtij lloji në botë.

Torpa - Një udhëtim anë të dobishme është për të Torpa, në veri të Varberg, e cila ka një kishë mesjetare me një font të shekullit 14th dhe 18th piktura tavan shekullit. Kulla druri vë në lindje.

Torstorp - Rock carvings dhe Cemetery - Në lindje të Träslövsläge, në Torstorp (golfit), janë carvings shkëmb moderne - disa fjalë të urta 130 prerë nga shkëmbi në fillim të shekullit 19th nga një pronar toke lokal me emrin Bexell.

Varberg ka disa restorante të ndryshme dhe bare shërbejnë ushqim. Ajo gjithashtu ka një dyqan peshku në port për ata që dëshirojnë për të bërë ushqimin e tyre.

Apelviken, Një të shkurtër udhëtim taksi në jug të qytetit, ofron një gamë të gjerë të ushqimit, me 4 restorante të njohura të shpërndara përgjatë strip rërë. "Solviken" tërheq kryesisht konsumatorët nga kampe aty pranë. "Vendi Gjonit" është i famshëm për Vend fantastik - në plazh - dhe ajo ka një të mirë, por i kushtueshëm Bar-BQ. "Majas vid Havet" është i njohur mirë për koncerte Është me grupe të mëdha të Suedisë pop, ushqimin e tyre të mirë dhe atmosferë të këndshme. Të jetë i sigurt për të porositur brinjë e tyre të tenderit. Ylli shtënat është "Olles", një restorant i vogël dhe shumë popullor në natyrë në pjesën jugore të gjirit. Ato shërbejnë ushqim të mirë me vlerë të madhe.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Varberg garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Varberg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stena Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Varberg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Varberg, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Varberg traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Varberg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Varberg tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Varberg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Varberg në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Varberg dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel