Venice Ferry

Venecia pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Venecia pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Venediku në Korfuz, Igumenica, Lussino, Patras, Pola, Poreč, Rabac, Rovigno dhe Umago.

Krahaso gjithë në dispozicion Venice çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Venice makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Venecia, Korfuzi, Igumenica, Lussino, Patras, Pola, Poreč, Rabac, Rovigno dhe Umago me ANEK Lines, Minoan Lines dhe tragete Venezia Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Venice Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Venice Ferry
me ANEK Lines, Minoan Lines dhe Venezia Lines për anijet me vela nga Venediku në Korfuz, Igumenica, Lussino, Patras, Pola, Poreč, Rabac, Rovigno dhe Umago në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Venice pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një të Venecias biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Venecia

Venecia është një qytet ishull: The storico centro apo qendra historike është një grup fort-integruar të ishujve të vegjël 117 që janë të lidhura me disa pasarela 410. (Çdo herë që të kalojnë një kanal, ju jeni shkelën mbi një tjetër ishull.)

Shumica anijet turistike të arrijnë në qoftë ndërtesave Marittima e terminalit ose të mesme skelë San Basilio që caters kryesisht për anije të vogla të lundrimit dhe anijet lumore.

Kjo është një vend i madh, pasi që ju lehtë mund të ecin përgjatë ujit në Piazza San Marco në rreth 15 minuta pa marrjen e humbur.

Nëse jeni të vijnë nga një traget Minoan Lines nga Greqia ose një catamaran Venezia Lines nga Kroacia apo Sllovenia, ju do të zbarkonin në të njëjtën zonë të përgjithshëm të portit që përdoret nga anijet turistike. (Skelë Minoan është mes Marittima dhe ishullin Tronchetto parkimi, Venezia Lines përdor San Basilio.)

Venice Port

Ju mund të keni dëgjuar se Venecia është një mrekulli inxhinierike, me kishat prej mermeri të ndërtuar në majë të postimeve të lashta shtyrë thellë në barene (bankat baltë) - por e vërteta është se ky qytet është e ndërtuar mbi nervore absolut. njerëz të arsyeshëm mund të zbardh në ujë afrohet shtëpitë e tyre dhe të largohen në shenjë e parë e Acqua Alta (valën e lartë). Por arsyeja nuk mund të krahasohet me vendosmëri Venedikut. Në vend të bailing jashtë, Venedikasit kanë përmbytur botën me pikturat argëtues veneciane të kuqe dhe vera, muzika, Marco Polo shije erëz-rrugë, dhe të modës bohem-elegancë. Dhe ata nuk janë bërë ende.

Por nuk do të shkojnë duke pritur që të ketë të qytetit të veten. Edhe në këmbë-stomping dridhura të janarit, Venecia ka admirues të saj. Me kokë është se ju do të mbani kompaninë interesante këtu. Më të kapshëm se kurrë dhe çuditërisht të përballueshme dhënë veçantia e saj, Venecia mbetet një qytet i vetë-zgjedhur: ajo merr një imagjinatë të caktuar të heq dorë nga komoditetin e makinave dhe autostrada për anije të ngadalshëm dhe Calli shtrembër. Skulptorët, harpsichordists, sushi chefs dhe ëndërrimtarë duke kaluar si kontabilistë mund të përfundojë bumping bërrylat mbi pllaka heaping e pilaf me lëng pule di seppie (pilaf me lëng pule kallamar) përgjatë tavolina scuffed druri në osterie autentike (pub-restorante). Duke gjykuar nga turma, ju mund të mendoni se Art Bienalja duhet të ndodhë - por jo, kjo është vetëm një natë mesatare të mërkurën në Venecia.

Venecia është më mirë kur kapet në mes të akteve, pas ditë të trippers nxitojnë off të mundë të trafikut pasdite, dhe para se anijet turistike hale sapoardhurit lodhur jashtë në Piazza San Marco me tre orë për të parë të gjitha Venecias para drekë. Këto vizitorët nuk mund të merrni për të parë Venecias në joproduktive e saj të çmuar, kur gondoliers ngrohtë deri chords vokale e tyre me të djegur ekspres në rrugën e tyre për të punuar, dhe artizanët mozaik konvergojnë në bar për tesserae ShopTalk mbi një Spritz (pije Prosecco-bazuar).

Kur të Shko

Udhëtarët në kërkim për dhomë bërryl për sketching në Gallerie dell'Accademia, biseda rastësor me venedikasit dhe darka spontane fundjavës pa rezerva do të ishte më mirë të shkojnë në muajt e qeta Venecias të tetorit deri në mars. Por edhe lloje të vetmuar do të gjeni se disa përvoja veneciane janë më të mirë në një turmë: orë të lumtur, Encores stuhishme në La Fenice, dhe korin e "ooh!" si turmat kalojnë nëpër portat e Basilica di San Marco të paraqitje e shkurtër shimmering pro mozaik ari lart. Për një bilanc të momenteve të qetë dhe euforia kolektive, qëndrojnë të paktën gjatë natës në Venecia, kështu që ju mund të shihni se çfarë është si pas turma thins jashtë dhe hëna rritet, dhe në mëngjes kur qyteti hedh prapa një kafe ekspres dhe fillon tregojnë të gjithë përsëri.

Ju ndoshta do të paguajë një çmim për privilegjin e të qenit në qytet për topa me maska ​​gjatë Carnevale, hapje solemne e artit për Bienalen, apo yll-studded premiera në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia. Por ky qytet është i njohur ndërkombëtarisht (e njohur) për aftësitë e saj të partisë, duke hedhur që nga shekulli 16th, dhe ju mund të shihni se pse në çdo shindigs kryesore të qytetit.

Që nga Venecia është i mrekullueshëm brenda dhe jashtë, moti i keq nuk duhet të prishë planet tuaja të udhëtimit. E vetmja gjë më e shkëlqyer se shikim tuaj të parë në Venecia mund të jetë pamja e Venecias pasqyruar në një pellg - ose në raste shumë të rralla, Venecia e harqe gotike dhe prows gondolë poking nëpërmjet një batanije të bardhë të dëborës. Bone-chilling motit në janar dhe shkurt mund të sjellë qiellin kristaltë blu ideale për operacionet foto dhe kakao sentimental nxehtë në Piazza San Marco. Shirat e rëndë bien nga dhjetori deri në mars, por ju mund të fat në një stuhi fanatik verës - pasi ju të shihni greva rrufe mbi lagune, ju do të keni një vlerësim të tërë të re e brushstrokes Tintoretto dhe lëvizjen stuhishme veror të Katër stinët Vivaldi-së. Korrik dhe gusht kanë tendencë të jetë e nxehtë dhe me zagushi, por nëse ju merrni të pakëndshme, të bëjë si një venecian me pushime dhe ik në plazhet e Lido ose Riviera Brenta.

Festivals & Events

Tre rregullat për revelers janë postuar në vaporetto madh ndalesa: asnjë littering në kanalet, nuk shtrembërimin ndërtesat historike, dhe nuk ecte rreth zhveshur-zogjtë. Fakti se Venecias ndihet i detyruar për të postuar se rregullimi i fundit tregon se mundësitë për, erm, vetë-shprehje nuk fillojnë dhe mbarojnë me Carnevale.

Nëse ju pëlqen të shpenzojnë joproduktive tuaj duke arty, djersitur, mistike, ose të gjitha e më lart, Venice ju ka mbuluar me bienalet, maratona, dhe dasma në det. Muajt ​​e ngarkuar për festimet tradicionale janë maj deri në shtator; gjeni më shumë në lidhje me shumë nga ngjarjet e ardhshme Venecias në Cultura & spettacolo.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Venice garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Venice Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Anek Lines, Minoan dhe Venezia Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Venecia. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Venecias, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Venecias traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Venice makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Venice tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Venice jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Venecia në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Venecia dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel