Ventotenes Ferry

Ventotenes pasagjerëve dhe Car Tragete

Ventotenes çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ventotenes në Casamicciola, Napoli dhe Ponza.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Ventotenes në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ventotenes makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ventotenes, Casamicciola, Napoli dhe Ponza me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ventotenes Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ventotenes Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Ventotenes në Casamicciola, Napoli dhe Ponza në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ventotenes pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ventotenes biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Ventotenes

Ventotene qëndron në Detin Tirren në perëndim të rajonit kontinentale e Campania.

Bukuri e Ventotenes është e dukshme në momentin që të keni vend atë nga anija transportuar ju në brigjet e saj. Ulur atje si një tortë sfungjer vetmuar spikatur nga sipërfaqja e një pjatë blu të qartë, Madhësia absolut i ishullit, ose mungesa e tij, premton diçka jo vetëm të veçantë, por personale.

Duke arritur në këtë ishull të vogël në brigjet perëndimore të Italisë, të hyjnë në port ndërtuar në anën e ishullit vullkanik nga romakët e lashtë dhe zhvilluar vetëm kohët e fundit dhe zgjeruar për të siguruar për trafikun më të rënda.

anije e peshkatarëve rreshtim port së bashku me pica dhe scuba dyqane të japë ishullin që quintessential vogël-qytet ndjehen italiane.

Ventotenes Ferry Port

Për të marrë në qendër të ishullit, ju ecin luftoj dredha-dredha në Piazza Castello, ku bashkia e qytetit ulet. Grab një kapuçino në një nga dy kafe atje, e cila dritë të hënës si restorante gjatë sezonit të pikut nga maji deri në tetor. Në qoftë se kafeina nuk të kënaq ty, kap një shishe verë në një nga alimentari lokale dhe të ulet në parkun e drejtë off shesh për pamje madhërishëm e ishullit të vogël të pabanuar e Santo Stefano (përdoret për të kapur kundërshtarët Musolinit gjatë sundimit të tij).

Një pjesë e grup të ishujve i njohur si Pontines, Ventotenes - e cila merr emrin e vet nga fjala italiane për të erës, "vento", - qëndron në Detin Tirren në perëndim të rajonit kontinentale e Campania.

Ajo zë më pak se një milje katror, ​​dhe historia e tij daton në Perandorinë Romake, kur perandorët si Augustit dhe Tiberit gjetur izolimi i ishullit të përsosur për turbullues shpërndarë. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, ajo është përdorur si një post të dëgjimit nga një garnizon gjerman para se të kapur nga aleatët në 1943.

Gjatë ditës, ju mund të bëj banja dielli në një nga tre plazhet kryesore. Cala Nave është zgjedhja e preferuar për qasje të saj, e zezë vullkanike rërë dhe shkëmb outcroppings që e bëjnë për basking ideal në diell intensive Mesdheut.

Ventotenes është bërë një destinacion scuba diving për shkak të jetës së saj harlisur dhe kryesisht të pashqetësuar ujore. Ka disa scuba zhytjeje, shkollat ​​në ishull, një nga të cilat ishte ngritur në 70s fund 'dhe është akademia më i vjetër scuba në të gjithë Italinë. mësime private dhe grupit të fillojë në 100 euro.

Madhësia e Ventotenes e bën të përsosur për thjesht duke hedhur dhe duke eksploruar. Ecje është i lirë, dhe traversing peizazhin ndritshme - të cilat shpesh dyshe si buzë shkëmbit, për shkak të gjerësisë ngushtë të ishullit - është e dobishme jo vetëm për bimësinë e saj me ngjyrë të shkëlqyeshëm, por edhe për pikëpamjet e saj panoramike dhe mungesa e tarifës së hyrjes.

Më të ulët në ishull, të zbuluar shkëmbinj preva mbushur me gropa me solucion fiziologjik (pak çarat e përdorura për të mbledhur ujë të freskët kripë në kohët e lashta) dhe shpellat detare poshtë nga porti ku pishina transparente shpesh veprojnë si dritare, në jetën e habitshme detare që rrethon ishullin.

Nëse jeni duke kërkuar për diçka pak më pak natyrës të orientuar, ka dy muzeume. Villa Giulia - e cila është më pak se muzeu relike në natyrë mbyllur - është mbetjet e lashta të një strukture që strehohen / burgosur vajzën e perandorit Augustus ', Giulia, i cili ishte në mërgim atje për imoralitet saj dhe imoralitetit. Tjetër është Muzeu Arkeologjik, i cili në prezantimin e tij më standarde mban shumë objekte që janë të pambuluara në ishull gjatë viteve.

Ndryshe nga fqinjët e saj më të furishëm (nga standardet italiane) dhe popullore jugore, Ischia dhe Capri, Ventotenes ka qenë mezi prekur nga turizmi ndërkombëtar. Hotelet janë të përballueshme, dhe ushqimi nuk është mbiçmuara. Sot, kjo është shtëpi për një vit-rrumbullakët popullsi prej rreth 600. Ky numër skyrockets gjatë muajve të verës, sidomos në muajin gusht, kur duket se çdo kokat italiane në bregdet, ose shtator, kur Festivali i Shën Candice (Festa di Santa Candida) kthehet në ishull në një parti të zgjatur.

Apeli i vërtetë Ventotenes nuk është befasues pikëpamjet e tij 360-shkallë në det,, ujin e tij të pastër të pastër apo edhe arkitekturën e saj dhe të popullit. Ka vende të tjera në Itali ashtu si mahnitëse. bukuri e saj është në kuptimin që ju merrni se ju jeni duke përjetuar diçka të mos zbuluar nga turistët që dynden në masë në pjesën tjetër të Italisë gjatë gjithë vitit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Ventotenes garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ventotenes Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ventotenes. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Ventotenes, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ventotenes traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ventotenes makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ventotenes tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Ventotenes jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ventotenes në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ventotenes dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel