vis Ferry

Vis pasagjerëve dhe Car Tragete

Vis çmimet e pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Vis në Ankona.

Krahaso gjithë në dispozicion vis trageteve çmimet e biletave në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion vis makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Vis, Ankona me tragete Blue Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

vis Anijet
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Vis Ferry
me Blue Line Ferry për anijet me vela nga Vis në Ankona në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Vis pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Vis trageteve çmimin e biletës dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Vis

Vis është një prej ishujve dalmat në Kroaci. Kanali i Hvar ndan atë nga ishulli Hvar, dhe kanali Bishevo nga ishulli i Bishevo. Ajo është rreth 60 milje larg nga brigjet italiane.

Ishulli mund të arrihet me traget nga Spliti ose Ankona. Ishulli është mjaft plazhe të shkëlqyer. Shumica e tyre janë paqësore edhe në sezonin e plotë. Në përgjithësi bregdet nuk shfrytëzohet aq dhe të duket me të vërtetë e natyrshme.

Vendasit janë në bujqësisë, peshkimit dhe turizmit. Brigjet e ishullit janë PJERRET dhe të ndara. Në perëndim të ishullit është gji Komiza në veri është VIS port.

Qyteti i Vis është e vendosur në pjesën veri-lindore të ishullit Vis, në fund të një gji të mbrojtur mirë. Është zhvilluar nga ish-vendbanimet Kut dhe Llukës, i cili u bë një entitet në shekullin 16th nga ndërtimi i kishës Gospa od Spilica.

Vis Ferry Port
Fshatrat nga ana lindore të ishullit të tilla si: Zenka, Milna, Bargujac, Podstražje, Podselje, Plisko Polje dhe Detare zemlje bie në qytet. Që nga Lufta e Dytë Botërore i tërë ishulli ishte një zonë ushtarake.

Turizmi në Vis filloi të zhvillohet në mënyrë të konsiderueshme me demilitarizimin e ishullit në fillim të luftës (1991-1995) në Kroaci. Kështu, ajo ka qenë vetëm 15 vjet më parë se si ishulli dhe qyteti i saj u hap për vizitën e turistëve. Mbetjet e objekteve ushtarake në veriperëndim dhe verilindje pjesë e Gjirit të Vis janë dëshmitarë të qëndrimit të Ushtrisë Jugosllave.

Gjatë njëqind viteve të fundit një pjesë e popullsisë emigruar në kërkim të kushteve më të mira të jetesës. Nuk janë vetëm rreth 2000 njerëzit që jetojnë në qytetin e Vis, dhe rreth 3500 në të gjithë ishullin.

Shumë vizitorë, dhe sidomos yachtsmen, po vijnë gjithnjë e më shumë në Vis. Në çdo moment ju mund të shihni ndryshime në stilin e jetës, por në të njëjtën kohë Vis ka mbajtur e vjetër, bukuri i papërmbajtshëm Mesdhe dhe jeta pa stres dhe probleme.

vis Plazhet

Në bregdetin e jugut, në afërsi të fshatit Rukavac, pranë qytetit të Milna, nuk ka plazh Srebrena ose plazh Silver. Kjo është një plazh mahnitëse të bardhë pebbled, e cila sigurisht që meriton një vizitë. Në pjesën e brendshme të gjirit nuk është pjesë e Srebrena mbuluar me Peebles. Kjo pjesë është typicaly më të mbushur me njerëz, ndërsa pjesa shkëmbore është vetëm pak metra larg dhe do të shikojnë jashtë gjirit dhe është sigurisht shumë më i qetë. Ju mund të gjeni bare dhe restorant në dhjetë minuta walinkg nga plazhi, në afërsi të vendit ku ju keni për të lënë makinën tuaj.

Një nga fole më të jashtëzakonshme dhe mahnitëse në Adriatik është Stiniva gji në veri të ishullit Vis. Plazhi nuk është i arritshëm me makinë dhe ju duhet të ecin një rrugë të vështirë dhe të pjerrët për rreth 30 minuta.

Stoncica gji ndodhet rreth 6km nga qyteti i Vis në bregun veri-lindore të ishullit Vis. Kjo është ndoshta plazhi më të popullarizuara në mesin e të rinjve. Aty mund të gjeni një kioskë të bukur me akulloreve dhe pijeve freskuese, një restorant komod dhe një shesh lojrash breshëri plazh. Plazh mund të mbushur me njerëz në sezonin e plotë. Kjo është ndoshta plazhi më i mirë në ishull Përsa i përket objekteve.

plazh të bukur janë gjithashtu në këmbë largësi nga qyteti i Komiza. Shumica e sidomos plazhi i Kamenicës. Aty mund të gjeni një gji të bukur me Peebles dhe një atmosferë të qetë për shkak të bar Acquarius se në kohë dite shkon vetëm pak metra larg nga bregdet. Nuk ka ushqim është shërbyer, por ju mund të gjeni të gjitha llojet e pijeve freskuese.

Duke shkuar më tej në jug nga Kamenica ju mund të gjeni një plazh nudist.

Turizmit dhe historike Vis

Kështjellat dhe shtyllave Stony dëshmojnë për zgjidhjen mijë-vjeçare në Vis, dhe mbetjet e një teatri të ndërtuar në themelet e manastirit françeskan në gadishullin Prirovo, Therms antike apo varreza helenistike, konfirmojnë se Vis është një nga qendrat më të vjetra urbane në Kroaci.

Vis Qyteti, antike Issa, u themelua nga tiranit të Sirakuzës Dionisius të vjetër në lidhje me 397 pes si një bazë për kolonizimin grek të detit Adriatik. Zgjidhja e Dionisius kishte qenë e vendosur në pjesën e qytetit, i cili tani quhet Gradina dhe në gadishullin e Prirovu.

Në helenike kohën Vis ka qenë aq i fuqishëm se ajo themeluar kolonitë e veta në vendndodhjen e sot qytetet e Trogir, Stobreč dhe Lumbarda në ishullin Korcula. Shumë mbetje arkeologjike dëshmojnë për zhvillimin e Vis. Ju cansee shembullin më të bukur të artit antike në Vis në mbledhjen arkeologjike të Muzeut të Vis, e cila ndodhet brenda Batarija kala: kokë bronzi të perëndeshës Artemida.

Pranë tij ka edhe vepra të tjera të vlefshme antike si kreu i burrave dhe grave, vazo qeramike e formave të ndryshme, anije, dhe veçanërisht një koleksion i amforë, të cilat janë marrë nga deti në afërsi të qytetit.
Një rëndësi të veçantë arkeologjike janë varreve helene (Stele) që gjenden në këtë zonë të qytetit Mrtvilu në anën perëndimore të së sotme Sport-bazë.

Kushtet natyrore dhe tradita ka përcaktuar zhvillimin e aktiviteteve ekonomike të banorëve të Vis. Për shkak të shumë fusha të tokë të kultivueshme dhe të cilësisë, veçanërisht në fushat rreth qytetit Vis bujqësisë ka qenë gjithmonë pjesa kryesore e ekonomisë.

Vera-rritje ka qenë aktiviteti më i rëndësishëm i banorëve lokalë që nga kohërat antike, dhe kështu shkrimtari Agatarhid na "si hardhia nga Issa, një ishull në detin Adriatik në krahasim me të tjerët më të mira", tha. Nga ana tjetër arsyet e pasura të peshkimit në këtë pjesë të Adriatikut

Sea kanë ndikuar në zhvillimin e peshkimit. Përveç aktiviteteve të përmendura faktori kryesor sot janë shërbimet, dhe në veçanti turizmit.
Qyteti Vis ka një trashëgimi të pasur kulturore-monumentale nga mosha më të reja. Ka shumë cottages summer-, fortesat dhe pallatet.

Në qoftë se duke filluar nga Kut, që ndodhet në pjesën juglindore të portit dhe gjirit, ju do të kalojë afër pallatit të Jakini, pallatin e poetit Petar Hektorovic, pallat Petrinovics, shtëpinë ku një nga shkrimtarët më të mirë kroat Ranko Marinkovic ishte lindur, pallati Prdvarics dhe pallati Gazarovics. Ka ndjekur pallati i Gariboldi dhe i famshëm Vila Kaliopa, dhe kalaja austriak Batarija.

Në port nuk janë duke pritur pallatet e Mardesicev, Radosijev, Vukasinovic-Dojmijev dhe palce Tramontana, dhe përballë kullës Perasti. Jashtë qytetit nuk janë fortesat anglisht Terjun, Fortica dhe Velington.

Ne mund të nxjerr në pah të arkitekturës sakrale dhe artit sidomos para Romanic Kisha e Shën Jurje (St George është mbrojtës i qytetit dhe festohet në prill 23rd) në gjirin me të njëjtin emër në afërsi të Czechvilla dhe Kisha e Shën Marija në Podselju - qendra shpirtërore të ishullit, ku banorët e Vis pelegrin në Mary Ngjitjes.

Në mesin e objekteve të tjera sakrale ju duhet të vizitoni kishën e St.Ciprian dhe Justine në Kut, Kisha e Gospa od Spilica, e cila lidh Kut dhe port, dhe manastirin françeskan në gadishullin e Prirovo.
Ka një fillore dhe shkolla e mesme "Antun Matijesevic-Karamaneo" në Vis.

Brenda qytetit ju mund të merren me aktivitete të ndryshme Sport-. Nuk është i pajisur qendra Sport-dhe rekreacion me katër tenisit-bazë, një basketboll dhe një futbolli terren. Ju gjithashtu keni një vela, një kriket dhe një klub paragliding në Vis. Është e mundur të zhyten jashtë qytetit së bashku me zhytësit të tjera në dy zhytjeve-qendrat. Ju mund të shkoni ngjitje malore dhe me makinë biçikletë.

Qyteti Vis ofron rreth shtretër 1500 në shtëpi private dhe apartamente dhe rreth shtretërve 400 në hotele. Nuk do të humbasë një nga dhjetë restorante në qytet, ose një nga taverna / konobas që janë pjesë e familjeve rurale jashtë qytetit. Ju duhet të shijoni specialitete vendore si buka e brendshëm nga Vis, dhe pilchards nga skarë.

Gjatë vitit ka shumë të manifestimeve interesante, sidomos Vite prag të Ri në ajër të hapur, karnaval dhe Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit amator në maj, Summer Kulturore e Vis me koncerte dhe teatër gjatë muajve të verës, dhe një garë me vela në tetor.

 


Më të mirë në dispozicion Vis garanci traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Vis Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Vis. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur Vis biletën tuaj traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse Vis biletave traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Vis makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Vis tragete konsumatorëve ekipin e kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë vis trageteve jetojnë çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Vis në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Vis dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel