Volos Ferry

Volos pasagjerëve dhe Car Tragete

Volos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Volos të Alonissos, Glossa dhe Skiathos.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Volos në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Volos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Volos, Alonissos, Glossa dhe Skiathos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Volos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Volos Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Volos të Alonissos, Glossa dhe Skiathos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Volos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Volos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Volos

Volos është më e re nga qytetet portuale greke, me një përqindje shumë të madhe të ndërtesave moderne, ngritur në vijim tërmeteve katastrofike të 1955. Ai përfshin komunat e Volos, Nea Ionia dhe Iolkos, si dhe bashkësitë më të vogla periferike.

Ekonomia e qytetit bazohet në prodhim, tregti, shërbime dhe turizëm, si dhe me infrastrukturën e saj të përmirësuar qyteti po bëhet gjithnjë e më dinamike. Shtëpi në Universitetin e Thesalisë, një nga më të rëndësishme në vend, qyteti gjithashtu ofron një gamë të gjerë të objekteve për organizimin e konferencave, ekspozita dhe ngjarje të mëdha kulturore dhe shkencore, së bashku me pajisje sportive ndërkombëtare-standarde.

Qyteti i Volos është themeluar në mesin e shekullit të 19th dhe është një qytet i gjallë me një ujore të rëndësishme e cila është veshur me shumë dyqane pastë, kafene-bare, restorante dhe mezedopolia.

Porti i Volos është gjithashtu shumë aktive me oraret e përditshme në ishujt e Sporades: Skiathos, Skopelos dhe Alonissos.

Volos Ferry Port

Volos është një ndalesë e domosdoshme në rrugën tuaj për Pelion i cili ndodhet vetëm pranë saj. Nga Volos ju mund detit fshatrat Pelion ulën në malet me pisha të mbuluar. Kjo është një spektakël i këndshëm sidomos natën, kur dritat e tyre vetëm mund të shihet.

Qyteti i Volos është gjithashtu interesante nga një pikëpamje kulturore. Nuk është Muzeu Arkeologjik Volos i cili përmban gjen nga zonat përreth që ere datë nga Epoka e Bronzit në periudhën Helenistike. Galeria Komunal gjithashtu është me interes. Ajo është vendosur në Sallën e qytetit dhe të shfaq një koleksion të pikturave dhe skulptura nga artistë moderne greke.

Getting To dhe Rreth Volos

All transporti tokësor arrin Volos, ndërsa Aeroporti Ndërkombëtar i Greqisë Qendrore në Nea Anchialos lidh qytetin në destinacione ndërkombëtare.

Tragete
Porti i Volos ofron lidhje me ishujt, kryesisht Sporades, si dhe në disa destinacione në Pilio.

autostrada
Volos është e lidhur me E75 Highway Boshtit të Greqisë (e njohur më së shumti si Pathé) me Greqinë Veriore dhe Jugore. Përtej kësaj, Aksi E65 do të jetë në portë në Greqinë Perëndimore dhe portin e Igumenicës, nëpërmjet fushën e Thesalisë të brendshëm; kjo pjesë e autostradës E65 do të përfundojë deri 2012.

aeroport
Qyteti i Volos, së bashku me pjesën tjetër të Greqisë Qendrore, është e lidhur me pjesën tjetër të Greqisë dhe Evropës nga ana e Aeroportit Kombëtar Nea Anchialos. Aeroporti përfaqëson korsi më të madhe e ajrit në Greqi pas Eleftherios Venizelos, me një kapacitet prej udhëtarëve 800 në orë dhe të objekteve për pothuajse avion 10. Volos është qyteti i parë në Evropë që të shfaqë hidroavion Shërbimet përmes Argo Airways, e cila është e bazuar në Volos. Të Hidroplanët lidhur Volos me Skiathos, Skopelos, Allonisos, Athinë dhe Selanik.

Hekurudhor
Ndërtesa stacion hekurudhor të stationVolos hekurudhore është projektuar nga Evaristo De Chirico menjëherë pas çlirimit të Greqisë Qendrore. Një pjesë e stacionit ende funksionon në këtë strukturë piktoresk 1884, kujton disa nga një shtëpi madhështor. Ndërtesa ngjitur neoklasike, ndërtuar në mes 1900 dhe 1903 nën Evaristo De Chirico, shërbeu si selia administrative e Hekurudhave Thesalisë.

Sot, qyteti është shërbyer nga linjat direkte me pjesën tjetër të Greqisë, dhe hekurudhore shtëpi komplekse objektet për mirëmbajtje të trenit. Volos është i lidhur drejtpërdrejt me Athinën një herë në ditë, me Selanikun dy herë në ditë, dhe me Larissa 15 herë në ditë. Në të kaluarën Volos është shërbyer nga linjat hekurudhore të tre vlerëson të ndryshme, me matës linjë metër e Hekurudhave të Thesalisë në Kalampaka, linjës standarde matës të Larisës dhe mm vijë 600 në Pelion. Mbetjet e linjave të trefishtë matës ende ekzistojnë në afërsi të stacionit.

modern Volos

Vendosjen arkitektonike dhe urbane e Volos karakterizohet nga rrjeti i saj i shesheve dhe rrugëve, kuptimin e saj të lagjes, ndërtesave të saj imponuar neoklasike, të godinave të moshës industriale, një numër i oases gjelbër, dhe më të qartë nga afërsia e detit dhe portit.

Këto elemente në kombinim japë Volos atmosferën e saj dhe veçorive, që përbëjnë një nga qytetet më të bukura të Greqisë. Plani aktual urban i Volos është themeluar kryesisht në 1882, menjëherë pas çlirimit të qytetit, dhe u ndikua shumë nga konceptet e planifikimit të qytetit neoklasik. Plani lidhur dy qytet-qendra (The Castle dhe Nea Magazia) përgjatë një aks të thjeshtë; ajo ishte, megjithatë, disi e kufizuar duke pasur parasysh mundësitë e plota të zhvillimit të qytetit. Ardhja e refugjatëve të saj në 1922 dhe tërmetet e 1955 dha Volos formën e tanishme.

Nea Magazia filloi ndërtimin në 1841, në bazë të një plani të projektuar gjeometrik. Karakteristikë e këtij plani janë akset rrugore shtrirë paralel me bregun, përgjatë të cilave të zhvilluara dyqane dhe banesave, si dhe akset rrugore të saj qendror sot janë rrugë Dimitriados, Iasonos Street, K. Kartali Street, Diminiou, Iolkou Rruga dhe rrugë Ermou.

Zhvillimi i qytetit të ri përkoi me lulëzimin e neoclassicism. ndërtesat publike u konformoni me këtë stil dhe ndërtesat prestigjioze private që i përkasin tregtarët begatë ishin veçanërisht të sofistikuar. Shembuj tipike përfshijnë:

3-katëshe Hotel de France, me muraleve saj mbresëlënëse dekorative (1894, Iasonos dhe K. Kartali Rruga)
Banka Kombëtare, më parë Banka Epirothessalian (1895)
Banka Athens (1903, sot Biblioteka e Universitetit të Thesalisë)
Spitali Achillopouleion (1901)
Muzeu Arkeologjik i Volos, Athanasakeio (1909)
Banka Bujqësore (1909, ish Banka Kosmadopoulos)
Cinetheater Achillion, (1925)
Hotel Aegli, (1927), projektuar nga Kassiopoulos
Ndërtesa e Air-force Zyrtarë të lartë Club pranë Agios Konstantinos Park, besohet të ketë qenë projektuar nga Le Corbusier
Banka e Greqisë (1935)
Gjykatat Averofeian e Drejtësisë
Shtëpitë e familjes së Kartalis, Glavanis, Kastemis, Saratsis
Sarafopoulos Mansion (1927), sot Volos Club
Shtëpia ruajtur mirë Regas dhe muraleve saj njëjës dekorative, sot Liceut i grave greke.

Volos ka marrë pjesë në Lojërat Olimpike 2004, dhe si qytetin olimpik ka ndihmuar për të paraqitur një fytyrë të re të Greqisë bashkëkohore në një audiencë botërore. Qyteti gjithashtu ka luajtur që të presë për një varg të ngjarjeve sportive, të tilla si Kampionatin Atletikës evropiane.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Volos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Volos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Volos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Volos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Volos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Volos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Volos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Volos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Volos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Volos dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel