Voltri Genoa Ferry

Voltri Genoa pasagjerëve dhe Car Tragete

Voltri Genoa çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Voltri Genoa në Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis.

Krahaso gjithë Voltri Genoa çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e disponueshme e lirë Voltri Genoa makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Voltri Genoa, Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis me Tirrenia, Grandi Navi Veloci, Moby Line, Grimaldi, Comanav ose CTN Ferry Line tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Voltri Genoa Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Voltri Genoa Ferry
me Tirrenia, Grandi Navi Veloci, Moby Line, Grimaldi, Comanav ose CTN Ferry Line për anijet me vela nga Voltri Genoa në Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Maltën, Olbia, Palermo, Porto Torres, Tanger Med dhe Tunis në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Voltri Genoa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Voltri Genoa trageteve çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Voltri Genoa

Voltri Genoa (Italiane, Genova) është një qytet historik port në Italinë veriore, kryeqyteti i Rajonit të Ligurias.

Voltri Genoa sot, si një atraksion turistik, është hije shpesh nga qytete të tilla si Roma apo Venecia, edhe pse ai ka një histori të gjatë si një qendër të pasur dhe të fuqishme të tregtisë.

Megjithatë, me larminë e gems fshehur prapa alleways komod, kuzhinë të shkëlqyer (sidomos peshk dhe ushqim deti), Porti rennovated vjetër, pamjet e bukura, duke përfshirë një akuariumi të madh të Evropës, dhe pozicionin e saj si Kryeqyteti Evropian i Kulturës në 2004 e kanë bërë atë një vend tërheqës që është gradualisht duke u bërë më të përfshirë në tregun turistik.

Genoa është i njohur të ketë qendrën më të madhe historike të Evropës. Kjo është zemra e qytetit të vjetër. Është e përbërë nga një sasi të pabesueshme të rrugëve të vogla dhe rrugicave të quajtur Caruggi. Duke ecur nëpër ajo do të të shëndoshet drejtë mbrapa në kohët e lashta, kur Genoa ishte porti më i rëndësishëm i detit Mesdhe.

Me shtëpi pastel-colored terrakote-mbuluar, kishat artistike, vila bukur bregdetare, dhe gjithashtu disa dyqane luksoze, Voltri Genoa është një duhet të shohim në qoftë se ju doni të përjetojnë "quintessential" Italinë.

Voltri Genoa Ferry Port

Voltri Genoa është një port i rëndësishëm, dhe ka shumë shërbime të trageteve.

Grandi Navi Veloci kalon nga Barcelona javore, dhe merr rreth tetëmbëdhjetë orë. Ajo gjithashtu ofron një kalim javore në Tangiers, e cila merr rreth dyzet e gjashtë. rrugët e tjera traget të drejtpërdrejtë nga Genoa janë Barcelona (Spanjë), Valletta (Maltë), Bastia (Korsikë), Olbia dhe Porto Torres (Sardenja), Palermo (Sicili), Tangier (Marok) dhe Tunis (Tunizi).

AMT gjithashtu vepron një shërbim publik varkë quajtur Navebus (kontrolloni oraret këtu: [4]) lidh Porto Antico për Pegli. Kjo është një mënyrë e madhe dhe të lirë që të ketë një vështrim në qytet nga deti; një herë në Pegli, ju mund të paguani një vizitë në park publik Villa Pallavicini.

Shërbimet private varkë fillojë nga Porto Antico dhe udhëtojnë përgjatë bregdetit në Camogli, San Fruttuoso, Portofino, Chiavari dhe Cinqueterre.

Getting Rreth
Vendorët do të thotë makinës rreth qytetit është disi më e shpejtë se transportit publik (bllokimit të trafikut në orët e pikut pavaresisht), por një herë ju keni arritur në destinacionin tuaj ju jeni ballafaquar me ankthi dhe frustrimi i kërkuar për një vend që nuk ekziston parkimi. Ajo nuk është vetëm shans se shumica e vendasit kaloi nga makina për Scooters - në atë masë që edhe gjetja e një vend për një skuter është bërë e vështirë shumë. Të gjitha tërheqjet brenda qendrës janë në këmbë largësi ose shërbyer mirë nga transporti publik, pra një makinë është e padobishme në të gjitha. Nëse ju ende të vendosë për të përzënë në qytet, nuk bast për parkim në dispozicion rrugë (ka tarifat e parkimit në rrugë anyway) shkoni direkt në një garazh parkimi dhe nuk shpresoj të gjithë prej tyre janë të plotë. Nëse ju mendoni se e makinës në plazh në një ditë me diell të fundjavës brenda Genoa, ose në një tjetër qytet përgjatë bregdetit, harrojmë atë. Gjetja e një vend parkimi në këmbë largësi të plazhit tuaj është një ngjarje e një herë-in-a-jetës. Përdorni transit publik në vend.

Ka gjithashtu një numër të ashensorë publike dhe hekurudhat kabllo lidh qendrën me lagjet në kodrat përreth. Stacionet e sipërme të Castelletto ashensor Ascensore di dhe e Funicolare del RIGHI hekurudhore ofrojnë një pamje mahnitëse të qytetit.

Trenitalia trenat periferike dhe rajonale të udhëtojnë në drejtim lindje-perëndim përgjatë bregdetit që lidh të gjitha lagjet bregdetare / rrethinat e me qendrën e qytetit. Kjo është mënyra më e përshtatshme të transportit në qoftë se keni ndërmend për të parë disa rrethe periferike apo qytete përgjatë bregdetit. bileta Sasia dhe kalon janë të vlefshme në trena Trenitalia brenda kufijve të qytetit (Voltri dhe nervi); bileta e vetme vetëm të lejojë një udhëtim tren, dhe ju do të duhet për të vërtetuar ato përsëri në makinat verdhë punching në stacionet - kontrolloni për hapësirën e duhur Vleresimin me emrin "Trenitalia" në anën e pasme të biletës. Nëse jeni të udhëtojnë jashtë kufijve të qytetit për të vizituar disa qytete të jashtme, ju do të keni për të blerë një biletë në një sportel Trenitalia apo makinë. Është e këshillueshme për të blerë bileta e kthimit menjëherë, sepse nuk janë zakonisht ka sportelet e biletave në stacione të vogla dhe shanset janë të mira se makinat e biletave atje nuk do të punojë, duke e kthyer të blesh një biletë (ose duke diskutuar me dirigjent në tren kthimit) në një sherr.

Qendra historike e Genoa është shërbim me autobus vetëm rreth disa shesheve të rëndësishme dhe rrugët (Piazza Acquaverde për Stazione di Piazza Principe, Piazza della Nunziata, Largo Zecca, Piazza Corvetto, Piazza Caricamento). alleys e saj caruggi janë aq të ngushta që ka trafiku i automjeteve është i mundur fizikisht, dhe ata duhet të vizitohen në këmbë - distancat nuk janë patjetër të mëdha anyway.

Genoa Voltri Ferry Port Services

port traget Genoa Voltri është pjesë e Portit të Genoa e cila është dhe një nga më të porteve moderne traget në botë duke ofruar një gamë të plotë të shërbimeve.

Getting në Genoa Voltri Terminalin e Trageteve

  • Me makinë
    Ju mund të arrijnë Genoa Portin nga veriu duke përdorur autostrada e A26 dhe A7, nga Perëndimi me A10 dhe nga Lindja duke përdorur A12. Merrni dalje 'Genoa Ovest', dhe pastaj ndiqni shenjat për "Porto".

  • në hekurudhë
    Përderisa dy stacionet kryesore hekurudhore, Genova Brignole dhe Genova Principe, janë brenda vetë qytetit Genoa, terminali i trageteve Voltri shërbehet nga më të vogël stacionit hekurudhor Voltri, me shërbime regualr nga qendra e qytetit.

  • Genoa Voltri Ferry Port Adresa
    Voltri Terminal Europa, 16123 Genova, Italy

 


Më të mirë në dispozicion Voltri Genoa trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Voltri Genoa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Tirrenia, Grandi Navi Veloci, Moby Line, Grimaldi, Comanav ose CTN Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Voltri Genoa. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Voltri Genoa trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Voltri Genoa traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Voltri Genoa makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Voltri Genoa trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Voltri Genoa jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Voltri Genoa në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Voltri Genoa dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel