Vulcano Island Ferry

Vulcano Island pasagjerëve dhe Car Tragete

Vulcano Island çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Vulcano Island në Napoli.

Krahaso gjithë Vulcano Island në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Vulcano Island makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Vulcano Island, Napoli me tragete SNAV Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Vulcano Island Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Book Vulcano (Stromboli) Tickets Island Ferry
me SNAV Trageteve Lines për anijet me vela nga Vulcano Island në Napoli internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Vulcano Island pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Vulcano Island traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Vulcano Island

Vulcano është një nga ishujt Aeolian të vendosura në të gjithë veri të Sicilisë. Ky vend ka një apel në rritje në mesin e udhëtarëve për shkak të pranisë së burimet e nxehtë dhe bukur plazhin e tij me rërë të zezë.

Përveç kësaj, ky ishull ofron shumë mundësi të mira për vizitorët për të marrë banjot në banjot baltë natyrore dhe të përjetojnë udhëtimin e ngjitur për të arritur në majën e vullkanit.

Që të keni tokë në këtë vend përmes një traget, ju do të jetë në gjendje të përjetojnë bukurinë befasues e këtij ishulli. Ky ishull kryesisht përbëhet nga gazrat sulfuror që del nga vullkani dhe ju mund të shikojnë flluska që vijnë nga deti.

Me pak fjalë, ju do të gëzojë erën e gazrave vullkan, e cila është unike për këtë rajon.

Volcano (Stromboli) Island
Getting në Vulcano

Vulcano është një ishull i vogël në brigjet siciliane Veriore. Në mënyrë që të merrni atje ju keni për të marrë një traget. Nëse jeni duke planifikuar për të ardhur mbi të Vulcano, atëherë ju keni nevojë për të planifikuar një grimë paraprakisht si ajo nuk është aq e lehtë për të udhëtuar këtu si Roma apo Venecia. Nga Sicilia, ju do të duhet të punësojë shërbimet e trageteve nga Milazzo për të arritur Vulcano. Shumë njerëz të humbasë këtë mundësi të madhe të vizituar këtë ishull, por kjo është padyshim një vlerë duke përfshirë këtë udhëtim në itinerarin tuaj. Mënyra më e mirë për të eksploruar këtë ishull është për të qëndruar vënë në ishujt më të mëdha të Sicilisë dhe të udhëtojnë në këto vende, që e bën atë shumë të përshtatshëm si një ditë-Tripper.

Tragete për dhe nga Vulcano

SNAV ka të fundit dhe flotën më të shpejtë në Mesdhe përbërë kryesisht nga hydrofoils dhe catamarans udhëtojnë për në dhe nga Vulcano. Të gjitha të catamarans SNAV dhe hydrofoils kanë kafeteri dhe bare rostiçeri në bord. Kliko këtu për të marrë bileta dhe të rezervoni një traget SNAV për Vulcano.

Argetime Rreth Vulcano

Fossi de Vulcano
Një nga atraksionet kryesore të Vulcano është që të rritet deri në samitin e vullkanit kryesore të këtij ishulli. Si të arrini në majë, ju mund të kapur një paraqitje e shkurtër e bukur e këtij ishulli së bashku me ishujt pranë Aeolian për të marrë një pamje panoramike të të gjithë vendit. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të shihni detin madhështor blu dhe të përjetojnë tymin dhe gazit rreth kraterit të vullkanit që është me të vërtetë një mrekulli për të parë. Ju gjithashtu mund të shikoni në brendësi të kraterit të vullkanit dhe të shohim gazeve me tymin e squfurit rreth samitit.

Black Sand Beach
Black Sand Beach është një nga atraksionet kryesore të këtij ishulli përveç nga Fossi de Vulcano. Le Spiaggia Sabbia Nera ose Black Sand Beach shtrihet përgjatë Porto di Ponente, vetëm nëpër anën e kundërt përgjatë dush baltë. Ky vend është një shtrirje e bukur e tokës i përbërë nga rërë vullkanik dhe është një vend i mrekullueshëm për të relaksuar. Ju mund të gëzojnë disa aktivitete noti në ujërat e qetë të plazhit. Përveç kësaj, ajo është e mirë për të kapur një paraqitje e shkurtër e shkëmbinjve të zezë të errët që dalin nga deti duke treguar në drejtim të qiellit.

Banja baltë
Vizitorët që vijnë në këtë ishull nuk humbasë mundësinë për të lahet në Fanghi, e cila është gjë tjetër veçse një rezervuar uji me baltë që përmbajnë ujë squfuri. Kjo është vetëm disa minuta më këmbë larg nga portet ku shumica e anijeve të vijnë në ishull. Shumë njerëz besojnë në fuqitë shëruese dhe pronat qetësues të kësaj rërë. Ju mund të gëzojnë përvojën e dush baltë nga njomje fytyrën tuaj dhe trupin në baltë dhe pije atë pasi ajo formon një maskë. Nuk janë burimet e nxehtë të afërt me ujë të ngrohtë dhe me flluska për të siguruar një përvojë të bukur.

Qëndro dhe Akomodimi në Vulcano

Ju mund të gjeni shumë zgjedhje e mirë e akomodimit në Vulcano me varieteteve të ndryshme të hoteleve dhe Bed & Breakfast bujtina, të cilat janë të vendosura në një vend të përshtatshëm. Përveç kësaj, ka edhe hotele luksoze ushqyer për nevojat e udhëtarëve të ndryshëm për të ofruar llojin më të mirë të shërbimit dhe komoditetin e jetesës luksoze. Rentals pushime janë gjithashtu në dispozicion në Vulcano së bashku me cottages. Ajo është e mirë për të bërë rezervimet paraprakisht, nëse jeni duke planifikuar për të ardhur këtu në një pushim në dobi të dhomave, si per zgjedhjen tuaj dhe preferencat.

Ushqimi në Vulcano

Ju mund të gjeni shumë kafene që shërbejnë akulloren dhe të gjitha llojet e pijeve të nxehta, e cila është mjaft e popullarizuar në mesin e banorëve lokalë dhe turistëve si një vend strehë. Ka shumë restorante që ofrojnë një kuzhinë të mirë italiane dhe gjithashtu ushqim deti të freskëta për kënaqësinë e klientëve të tyre. Ju mund të shijoni disa nga Cannoli mirë shërbyer këtu së bashku me Gjiza dhe biskota crispy. Ju gjithashtu mund të gjeni një Trattoria këtu shërbejnë ushqim të thjeshtë por e shijshme në mes të një ambient të madh.

Shumica e restoranteve të njohura këtu ofrojnë një shumëllojshmëri të gjerë të zgjedhjes së enëve të bëra duke përdorur përbërësit më të mirë në mes parametrat e këndshme. Përveç kësaj, ata të kujdesem për preferencat e udhëtarëve lokale dhe do të ofrojë kuzhinë ndërkombëtare dhe çmimet tradicionale së bashku me ushqim italian të tilla si pizzas dhe pastas, si dhe. Nëse ju doni të shijoni disa kuzhinë mesdhetare, atëherë ju mund të gjeni disa restorante që ofrojnë enët e bëra duke përdorur peshk lokale dhe përbërës të tjerë.

Disa Këshilla për Udhëtarët

Në qoftë se ju mund të udhëtojnë në Vulcano dhe për të arritur atje herët në mëngjes, mund të jetë opsioni më i përshtatshëm si ajo ndihmon në ngjitje deri vullkan shumë lehtë. Diellin e verës mund të jetë e nxehtë si ajo merr fund dhe ju mund të gjeni të vështirë për të menaxhuar aktivitete të tilla ngjitje.

Nëse ju keni arritur në ishull dhe të humbasë këtë shans për shikimin krater e vullkanit, atëherë ju keni me siguri ka humbur një shans të shkëlqyer, pasi kjo është një mundësi e rrallë e merr në jetë. Për këtë arsye, koha më e mirë për të udhëtuar këtu do të jetë rreth maj ose tetor, si ajo merr të padurueshme të nxehtë në kohë të tjera sidomos gjatë muajve qershor, korrik dhe gusht.

Gëzojnë përvojë unike e banjot baltë gjetur këtu në këtë ishull dhe ata janë bërë më të mirë pasi të keni mbaruar ngjitje vullkan. Nëse jeni të veshur kostume banjo, atëherë është e rëndësishme për të zgjedhur ato të cilat ju jeni më pak të ngjarë të veshin përsëri si nuk mund të jetë një erë e fortë squfuri.

 


Më të mirë në dispozicion Vulcano Island traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Vulcano Island Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Vulcano Island. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Vulcano Island traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Vulcano Island traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Vulcano Island makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Vulcano Island tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Vulcano Island jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Vulcano Island në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Vulcano Island dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel