Zakynthos Ferry

Zakynthos pasagjerëve dhe Car Tragete

Zakynthos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Zakinthos në Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi.

Krahaso gjithë në dispozicion Zakynthos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Zakynthos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Zakinthos, Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi me Agoudimos Lines, Sealines evropiane dhe tragete Jon tragete online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Zakynthos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Zakynthos Ferry
me Agoudimos Lines, Sealines evropiane dhe Jon Anijet për anijet me vela nga Zakinthos në Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Zakynthos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Zakynthos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Zakynthos

Ishulli i Zakynthos Greqi ose Zante, një destinacion shumë popullor, u thirr nga ana e Venedikut "lulja e Orientit", për të qenë një nga ishujt më të bukur të Ionians.

Zakynthos ishull ka peizazhe mbresëlënëse, gjatë të artë plazhet me rërë të zhyten në ujërat e kristaltë, një Park Detare për mbrojtjen e detit breshkë, të bukura malet me pisha të mbuluar, fshatrat tradicionale me shtëpi guri, dhe një kapital simpatik për të ofruar, por edhe disa të animuar vendpushimet plazh me shumë restorante dhe bare, kishave të bukura ortodokse, vendet arkeologjike dhe kështjellat veneciane.

Zakynthos është edhe shtëpia e një prej plazheve më të famshme të Greqisë: plazh anijembytje. Rrënojat e anijes që është larë nga deti janë të vendosura në mes të një plazh me rërë të bardhë me ujërat e kristaltë, rrethuar nga shkëmbinjtë shkëmbore vertikale. Një pamje të paharrueshme, që është i arritshëm vetëm me anije.

Zakynthos

Zakynthos ka një larmi të madhe të bare dhe klube nate të vendosura, për shumicën e tyre, në vendpushimet e famshme e plazhit të Laganas, Alykes, Tsilivi ose Argasi. Klubet janë hapur gjithë natën e gjatë, e mbushur me njerëz që kanë pije, vallëzim dhe piknik.

Zakynthos Greqi ose Zante është më jugor e Ishujt Jon e gjashtë thelbësore, dhe gjithashtu më e madhe e treta e tyre, pas Kefalonia dhe Korfuzit.

Ai është ishulli i njëmbëdhjetë në madhësi në Greqi, me një sipërfaqe prej 406 kilometra katrorë, dhe e dyta e popullsisë me rreth 35.000 inhabitants.The Ishulli është i vendosur 17 milje detare në perëndim të Peloponezit dhe 13 milje detare në jug të Kefalonia.

Ishulli quhej nga venedikasit "Fioro di Levante", që do të thotë "lulja e Orientit", sepse ishulli është karakterizuar nga një bimësi të pasur dhe të dendur, me male pisha mbuluar dhe shumë fushat pjellore.

Zakynthos është një ishull pjellore me një prodhim të rëndësishëm bujqësor. Kultivimet kryesore janë ullinj, vreshta dhe agrume. Përveç bujqësisë, burimi kryesor i pasurisë së ishullit është në rritje të turizmit. Kjo bimësi është për shkak të klimës së butë mesdhetare të ishullit, i përbërë nga shumë reshjeve gjatë dimrit dhe kohë e mirë gjatë verës.

Ishulli është bërë i famshëm në të gjithë botën për mjedisin e tij natyror, i cili është vendi lloj i rrezikuar të breshkave të detit Caretta caretta-i ka zgjedhur për riprodhimin e saj.

Zakynthos, Kryeqyteti u rindërtua pas tërmetit shkatërrues në 1953. vendosjen e saj është e shkëlqyer, në një gji të përballet Peloponezit, me akropolin lashtë fluturonte lart, me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Zakynthos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Zakynthos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Zakynthos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Zakynthos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Zakynthos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Zakinthos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Zakinthos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel