Zante Ferry

Zante pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Zante pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Zante në Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi.

Krahaso gjithë në dispozicion Zante çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Zante makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Zante, Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi me Agoudimos Lines, Sealines evropiane dhe tragete Jon tragete online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Zante Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Book Zante / Tickets Zakynthos Ferry
me Agoudimos Lines, Sealines evropiane dhe Jon Anijet për anijet me vela nga Zante në Brindisi, Korfuzit, Igumenica, Killini ose Paxi në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Zante pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Zante biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Zante

Zakynthos Greqi, ndonjëherë i quajtur Zante, Është më e madhe e tretë e Ishujt Jon, mbulon një sipërfaqe prej 410 km² (158 sq mi) dhe bregdeti i saj është afërsisht 123 km (76 mi) në gjatësi.

Zakynthos (Zante) me natyrën e saj të mrekullueshme, klimën e saj të butë, infrastruktura e saj turistike dhe kulturën e saj të veçantë, mund të mirëpritur vizitorët e saj gjatë gjithë vitit, vizitorët i cili do të marrë përshtypjet më të mira të ishullit në shtëpi me ta.

Kur traget arrin në port, sidomos në muzg, ai ndjehet sikur ju të hyjë në portin e Venecias. Nga njëra anë ju do të shihni këmbanat e kishës ndezur e Katedrales së Shën Dennis dhe në anën tjetër piktoresk qytetit kryesor me gjarpër si rrugën për në kodrën e Bohali (2km) dhe Kalasë veneciane (3km).

Pamje e portit dhe qyteti nga lart është thjesht të lë pa frymë dhe edhe më të këndshme kur ju jeni ulur në një nga kafenetë shumë ajër të hapur apo taverna lokale.

Zante
Në Qytetin ju mund të shëtitje në Sheshin historik Shën Markut dhe për të vizituar Solomonos & Kalvos Muzeu i cili është edhe mauzole tyre. Ka mbajtur objekte origjinale të zotërinjtë e ishullit bashku me vulat e tyre. Në të afërt Solomos sheshin me të gjitha ndërtesat neoklasike që ju mund të vizitoni Muzeun Bizantin dhe mrekulli në ikonat e vjetra dhe afreske që mbijetuan nga kishat mesjetare të cilat nuk ka mbijetuar tërmetit katastrofale e 1953.

Në Zakynthos ju do të gjeni fshatrat malore dhe ato fushat përveç atyre nga e detit anën. Në mes të shkëmbinjve të mprehtë tehe, rërë të bardhë dhe ujë bruz gjiret e detit breshka Caretta caretta-të gjejnë strehë për të riprodhuar. Plazhet e Lagana (8km) dhe Geraka (17km) janë të mirëpritur ato çdo vit, kur ata do të dalin natën për të hedhur vezët e tyre.

Fshatrat malore (Keri, Lithakia, Maherado, Koiliomeno) janë të njohur për mikpritjen e tyre të vërtetë Zakynthian dhe ju me siguri do të gëzojnë gastronomi lokale dhe traditën patejkalueshëm verë. Enët lokale, cheases, sallamet mishit dhe ëmbëlsirat e veçanta, por shumica e të gjithë verës gjysmë-thatë (mastelado) të zonës do të qëndrojë me ju për një kohë të gjatë. Sgantzeto, pantseta, ladotyri, chiromeri, mantolato & Pasteli janë disa nga emrat e tyre ju duhet të mbani mend kur vjen.

Të Manastiret është një tjetër pikë me interes që nuk duhet të harrohet. Ka histori dhe adhurimi së bashku me mënyrën e veçantë Zakynthian të këndonin do të të mbajnë në një tjetër dimension. Afreske, ikona të vjetra të thjeshtësia e murgeshat dhe murgjit mbretëror.

Në këtë ishull çdo gjë është e ndryshme, historitë muzikore këndoi në taverna, wineries historike, stalaktit dhe shpella blu, sytë e "mbytet anija" zhytur në rërë tani, Shpella e Shën Damian dhe kështu shumë më tepër ju duhet të shqyrtojë për veten.

udhëtoni Ka

Ju mund të arrijnë Zante me aeroplan ose me makinë deri në portin Killini dhe pastaj të marrin Boat Ferry, i cili niset disa herë në baza ditore.
Gjatë muajve të verës, ka rrugë të përditshme edhe në Pessada në Kefalonia nga porti i Shën Nikolas në Volimes.

Me autobusë të KTEL të Zante cilat kanë shërbim të përditshme dhe të drejtpërdrejtë të lidheni Zante me Athinë, Patra, Selanik dhe përmes ngushticës së Kyllini (të gjithë nga brigjet e Peloponezit) me Zakynthos.

Ky udhëtim deti zgjat një orë dhe kryhet nga një traget në përafërsisht një bazë të dendur gjatë muajve të verës dhe pesë herë në ditë gjatë pjesës tjetër të vitit. Zante është i lidhur edhe në ishujt përreth e Kefallonia dhe të Peloponezit (Kyllini).

udhëtuar rreth

Ju mund të takohen dhe të eksplorojnë ishull dhe bukuritë e saj nga disa mënyra. Kompania e transportit lokale lidhet shpesh dhe në baza ditore, qytet Zante me fshatrat. Për më tepër Transporti lokal ofron udhëtime rreth ishullit me autobusë që udhëtojnë përreth dhe të ndaluar në fshatrat kryesore dhe vendpushimet.

Të shumta janë ekskursione të organizuara nga agjencitë e udhëtimit të ndryshme që operojnë në ishull. Në shumicën e zonave ka disa Agjencitë nga të cilat ju mund të punësojë një makinë, motor dhe biçikleta, të cilat konsiderohen thelbësore në qoftë se ju dëshironi për të eksploruar plazhet e ndryshme dhe fshatrat.

Një tjetër mënyrë shumë të këndshme për të udhëtuar rreth ishullit është me anije të vogla të lundrimit apo anije të vogla të cilat nisen në baza ditore nga qyteti Zante, dhe do të ju merr rreth ishullit nga deti, duke ju dhënë mundësinë për të përmbushur edhe plazhet më të largët dhe të pamjet detare si anijembytje dhe Shpella Blue.

Për më tepër, në shumë plazhe ju keni mundësinë për të marrësh me qira vet varkë tuaj të vogël në një kosto të ulët dhe enden në brigjet e afërta.

Zyra e Turizmit e Prefekturës Acanthus 26950 22518
Tourist Police Department 26950 27367
Airport "Dionisios Solomos" 26950 28322
Autoriteti Portual i Zante 26950 28117 28118,
Autoriteti Portual i Killini 26230 92211
Olympic Airways 26950 28611, 28322
Autobusët e brendshme e Zante 26950 42656 22255,
Autobusët për në Athinë 210 5129432
Autobusët për Patra 26210 272246
Autobusët për Thessalonici 2310 551057
Ferry Boats Consortium 26950 22083, 41500
Ferry Boats Zyra në Killini 26230 92385
taxi Radio 26950 48400.

Informacioni i mësipërm në secilën kategori është më e përditësuar. Si oraret ndryshojnë shumë shpesh dhe në sezonin e lartë më shumë janë shtuar, ajo është këshilluar që ju të kontaktoni zyrat direkt me telefon disa ditë para se të udhëtoni.

 


Më të mirë në dispozicion Zante trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Zante Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Agoudimos Lines, Sealines tona evropiane dhe Jon anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Zante. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Zante, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Zante traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Zante makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Zante tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Zante jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Zante në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Zante dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel