Pukwan Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Pukwan Tragete Rezervime biletave traget, oraret e trageteve, informacionit të pasagjerëve dhe zbritje Promo kodet kupon
4.0 yje - bazuar në 58 komente

Pukwan Tragete

Pukwan Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Pukwan Tragete ofrojnë të rregullta tragetet dalje në det të planifikuara pasagjerëve midis portit Korean kontinentale e Busan dhe Honshu (Shimonoseki) me nisje të shumta javore të trageteve nga Pukwan në Busan dhe Honshu (Shimonoseki) në Chuja

Rezervimet e biletave Pukwan tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Pukwan tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni lirë në dispozicion bileta Pukwan trageteve në dhe nga biletat Libri Pukwan tragete mes Honshu (Shimonoseki) në Japoni dhe Busan në Kore.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtim traget një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime udhëtonte nga Pukwan Tragete është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju libër Pukwan tragete makinë ose të pasagjerëve tragetet bileta me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Pukwan Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjitha anijet me vela nga biletat Libri Pukwan tragete mes Honshu (Shimonoseki) në Japoni dhe Busan në Korenë duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ndihmojë ju komplot Pukwan tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte me makinë, me familjen tuaj, ose si një libër pasagjerëve solo këmbë një kalim trageteve me Pukwan Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Pukwan Tragete Logo

Pukwan Tragete
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Bileta libër Pukwan tragete
mes Honshu (Shimonoseki) në Japoni dhe Busan (Pusan) në Kore.

Pukwan Ferry sails rrugën mes Honshu (Shimonoseki), në ishullin jugor të Kyushu në Japoni dhe Busan në Korenë e Jugut.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Në ferryto.com nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si tarifat e shtuar prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Pukwan Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Shënim: Ferryto.com nuk janë në gjendje të ju ofrojnë bileta Pukwan trageteve në këtë kohë. Ju lutem, përdorni motor prenotim në të majtë për të librit Honshu tuaj (Shimonoseki) / Busan biletë trageteve me një shërbim alternativ trageteve.

Rreth Pukwan Anijet

Pukwan Tragete të sigurojë një shërbim traget dalje në det për të dhe nga Honshu (Shimonoseki), Japonia dhe portit Korean kontinent të Busan.

Traget Busan-Shimonoseki është operuar nga Pukwan Ferry, dhe zyrat e tyre janë në Terminalin pasagjerëve Ndërkombëtar në Busan dhe në '16 Uljiro 1-ga "në Seul, të drejtë të gjithë nga Seul City Hall.

Pukwan Tragete Anijet traget janë anijet konvencionale me kabina, vela brenda natës dhe nisen çdo ditë në 18: 00 mbërritjes 08: 30 mëngjes. Udhëtimi zgjat rreth orë 14. Në bord, anijet kanë tendencë për të pranuar monedhën e vendit të tyre për pazar, makinat shitëse, etj, si dhe SHBA-dollar.

Edhe pse kohët e kërkuara udhëtimit shpesh mund të jetë shumë më e gjatë, udhëtimi me traget në përgjithësi është shumë më lirë se kostoja e fluturimit, me lidhje direkte në dispozicion në mes të disa të mëdha japoneze portit-qytete dhe Kina, Korea dhe Rusia.

Shumë nga këto shërbime ndërkombëtare të trageteve janë shumë të popullarizuara dhe rezervime paraprakisht janë të rekomanduara. Rezervimet mund të bëhen përmes agjencive të mëdha të udhëtimit brenda Japoni, direkt me kompaninë traget ose në portin e nisjes.

Oraret Pukwan Ferry

Oraret Pukwan Ferry janë subjekt i ndryshimeve sezonale dhe mund të ndryshojnë në varësi të motit.

Honshu (Shimonoseki) në Busan

  • Mon / Wed, largohet 18: 00, mbërrijnë 08: 30 nesërmen.
  • Fri largohet 18: 00 arrijë 08: 40 nesërmen.

Busan të Honshu (Shimonoseki)

  • (Nga Mar në tetor)
    Marte / enjte / Sun, niset 18: 00, mbërrijnë 08: 40 nesërmen

  • (Nga nëntor të shkurt)
    Marte / enjte / Sun, niset 16: 40, mbërrijnë 07: 40 nesërmen

Duke supozuar se ju keni rezervuar biletën tuaj paraprakisht ju duhet të mbërrini 90 minuta para nisjes.

Është e këshilluar edhe për të konfirmoni të dhënat orar me kompaninë përkatëse traget ose në qendrat lokale të informacionit turistik brenda Japoni.

Në Bordit Pukwan Anijet

Pukwan Tragete të sigurojë dy zona shtrojë me tapiceri të relaksuar aeroplan në dy kate për ju për t'u çlodhur në dhe të gëzojnë udhëtimin tuaj. Ekziston edhe një duty free shop në bord kështu që ju mund të përfitojnë nga çmime të lira në ujërat ndërkombëtare.

Pukwan Tragete nisjes Procedura

kontrolluar në
përpunimit Nisja jo më herët se 2.5 orë fillon para nisjes dhe përfundon 1 orë para nisjes. Prandaj, udhëtarët duhet të jetë në traget check-in desk jo më vonë se dy orë para nisjes të plotësoni një formular të kalojë konvikt dhe një kartë nisjes për procedurat e nisjes.

Kompletimi mbërritjes / nisjes Cards
Ndërsa kartat mbërritjes nevojshme për të hyrë në Japoni janë në dispozicion në traget, ajo është më i përshtatshëm për të mbushur atë në të njëjtën kohë si kartë Korean nisjes para boarding.The kartën e largimit (nga Korea) duhet të plotësohet në koreanisht, ndërsa ardhja karta për të hyrë në Japoni duhet të jetë e shkruar ose në karaktere kineze ose angleze. Për më shumë informacion kontaktoni në kartën e mbërritjes, ju mund të shkruani emrin dhe numrin e telefonit të vendin që ju do të qëndroni në në natën tuaj të parë.

deklaratë dogani
Zonat deklarata doganore janë të vendosura në të dyja anët e counter inspektimit nisjes. Të gjithë udhëtarët që transportojnë mallra të shtrenjtë ose me vlerë (kamera, watches, bizhuteri, produkte lesh) janë të nevojshme për të bërë një deklaratë.

Kur deklaruar, shkruani emrin e sendit, sasinë, çmimin dhe në formën doganor dhe të pranishëm dy pika doganore dhe të formojnë së bashku. Pas deklarata është miratuar, të mbajtur në dokumentin për udhëtimin tuaj të kthimit.

Nëse ju niset pa deklaratë doganore, me vlerë tuaj mund të jetë subjekt i tatimit mbi kthimin, pasi ato do të konsiderohen si blerjet jashtë shtetit. Udhëtarët me asgjë për të deklaruar mund të shkoni direkt në banak inspektimit.

Emigracioni Nisja
Presin në rradhë prapa vijës së verdhë të kundër inspektimit nisjes. Kur është rradha juaj, paraqesin pasaportën tuaj, fletëhyrje, dhe kartën e nisjes.

Për sa kohë që viza juaj është e vlefshme, inspektori nuk do të bëjnë pyetje dhe thjesht vulosë pasaportën tuaj. Karta Largimi do të vuloset dhe ruhet nga inspektori, dhe kartë mbërritjes do të kapëse mbi pasaportën tuaj. Mbani kartën e ardhjes për të, kur ju të ktheheni dhe të kalojnë nëpër procesin e mbërritjes imigracionit.

Ferry Nisja
Pasi ju të kalojë inspektime, ju mund të hyjë në detyrë zonë të lirë për të blerë pije alkoolike, cigare, dhe filmi kamera.

Pukwan Ferry Lounge

Pukwan Ferry Diner

Pukwan Ferry Lounge

Pukwan Ferry Bathouse

Pukwan Ferry Shop

Pukwan Ferry Bar

 


Më të mirë në dispozicion GARANCIONIT Korea çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Pukwan Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Pukwan tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar për biletën tuaj trageteve me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Pukwan Tragete makinave apo pasagjerëve traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani për biletën tuaj traget, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Pukwan Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Pukwan trageteve ju lutem Kliko këtu.

 

Discount udhëtimit grup traget në Kore.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Pukwan Tragete Ticket

Zbritur Travel Group me Pukwan Anijet - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Pukwan trageteve dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron më të ulët normat në dispozicion trageteve.

Specialist Pukwan Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. E vetmja kërkesë që të kualifikohen për normat e zbritur trageteve udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe udhëtimit në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Pukwan Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Korea Commercial Vehicle, Freight and Cargo Ferries

Pukwan Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Pukwan tragete të shërbimit personale dhe të përballueshme mallrave dhe ngarkesave tragete rezervim mes Honshu (Shimonoseki) në Japoni dhe Busan në Kore.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur mallrave trageteve për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Pukwan trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekip Korea kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në Ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Pukwan tragete, të kontrolluar disponueshmërinë, shikoni tragetet oraret dhe libër makinën Pukwan tragete dhe bileta trageti pasagjerësh në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Pukwan në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel