Viking Line Tragete - pasagjerëve dhe Car Ferry Tickets

Viking Line Tragete ofron të lirë makinë dhe trageteve të pasagjerëve rezerva biletave me kohë reale krahasim të çmimeve të biletave traget. Ju gjithmonë merrni më e lirë në dispozicion Viking Line anijet traget çmimin e biletave kur të rezervoni online në FerryTO - dhe kjo është një garanci.
4.8 yje - bazuar në 2,147 komente

 

Biletat Viking Line Tragete Ferry - Biletat Ferry lirë dhe Shërbimi Superb - nga prill 25
5/ 5yjet Pas fantastike shërbimin e kursimeve dhe klientit kam marrë kur të rezervoni Viking Line tragete bileta trageti mia nga FerryTO Unë vetëm kishte për të le ju e dini se çfarë është një kënaqësi e ajo ishte duke bërë biznes me ju. FerryTO është në internet biletave traget shërbimi i parë dhe vetëm prenotim kam përdorur që do të vënë paratë e tyre ku goja e tyre është me të dy shërbimeve dhe të çmimeve. I shpëtuam gati Euro me prenotim 100 Viking Line tragete bileta trageti mia me FerryTO, ishte shumë i kënaqur me një transaksion të qetë dhe shërbimin tuaj të shkëlqyer të konsumatorëve - thank you very much të vërtetë!

Viking Line Tragete

Viking Line Tragete Car dhe pasagjerëve Trageteve Tickets

Viking Line Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Viking Line Anijet me vela në dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin.

Rezervimet e biletave Viking Line tragete nuk ka qenë kurrë më e lehtë, ne e krahasojmë të gjitha çmimet Viking Line tragete në kohë reale kuotat sigurimin e shpejtë kështu që ju mund të bleni më e lirë bileta në dispozicion Viking Line trageteve në dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Tallinn online me konfirmim të menjëhershëm.

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për udhëtimin një ditë pazar jashtë vendit apo një pushim pushime në arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin udhëtojnë me Viking Line Tragete është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. ju rezervoni biletat Viking Line tragete me ne dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Viking Line Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike tonë rrugë dhe qyteti detajuara hartat do të ju ndihmojë komplot Viking Line tragete udhëtimin tuaj trageteve.

Nëse jeni të udhëtonte për arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin pastaj libër një kalim trageteve me Viking Line Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Viking Line Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Viking Line Tragete

Viking Line Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta libër Viking Line tragete
për të dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin internet paraprakisht në Ferryto.com dhe ju gjithmonë do të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin tonë biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Viking Line Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Viking Line tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

Rreth Viking Line Tragete

VIKING LINE FERRIES - Arkipelag i madh Cruise në botë në mes të Finlandës dhe Suedisë me anije luksoze dhe te bollshme Viking Line lundrimit në mes të dy kryeqyteteve nordike - Helsinki dhe Stokholm, ose të kombinohen dy kapitele baltike - Helsinki dhe Talin, kryeqyteti mesjetar i Estonisë.

RRETH Tragete Viking Line

Viking Line filluar shërbimin në 1959, kur S / S Viking filloi me vela në mes të kontinentale finlandez, Ishujt Aland dhe Suedia. Sotëm Viking Line ABP është themeluar në 1963 nën emrin Ålandsfärjan Ab.

Viking Line Tragete
Ajo fitoi një listë në bursën e Helsinkit në korrik 5, 1995. Sot Viking Line ka shtatë anije, e cila lundron në mes të kontinentale finlandez, Aland dhe Suedia si edhe midis Finlandës dhe shtetet baltike. Operacionet përfshijnë shërbimet e pasagjerëve, rekreative dhe shërbime mallrash zgarë.

Përveç luksit dhe magjepsës me çmime të përballueshme, ne ju ofrojmë çdo ditë dhe natë argëtim të mirë jetojnë dhe artistëve në Detin Baltik.

Provoni fatin tuaj në kazino duke luajtur lojra nga ruletë për një banditë të armatosur. Gëzojnë verëra të mira, kokteje dhe shampanjë, të ketë një darkë të përsosur, valle këmbët tuaja lodhur, disko gjithë natën e gjatë - gjithçka është e mundur.

M / S Amorella
Merrni një dalje në det nga Turku dhe të pushojnë të gjithë ditën dhe gjithë natën. Në bordin e Amorella, është e lehtë për të shijuar gjërat e mira në jetë. Nëse udhëtimi juaj është biznes apo kënaqësi, ose të dyja, M / s Amorella ofron objektet e madhe për takime, si dhe për getaways relaksuese.

restorantet tona ekskluzive do të ju provokoj me enët e shijshme dhe argëtuese është në klasë të parë dhe përshtatur për një shumëllojshmëri të shijeve.

Viking Line Route Map
M/ S Cinderella
Hirushja e Detit Baltik është Viking Line i madh dhe anija më i mrekullueshëm. varg i anijes i argëtimit është legjendare në mesin e udhëtarëve tanë. Disa detaje të habitshme janë me vlerë të përmendet: ashensor panoramik, klub nate tre-katëshe dhe Wonderland funny për fëmijët.

M / S Gabriella
Helsinki-Mariehamn-Stockholm
Një lundrim me M / S Gabriella nga Helsinki në Stokholm është plot me argëtim jetojnë, mundësi të shkëlqyera tregtare dhe shijet e shijshme në restorante të ndryshme.

Anija, i famshëm për kabina e saj luksoze ballkon, ofron objekte moderne si për konferenca e biznesit dhe kohë të relaksuar të lirë. Ne funksion një gamë të gjerë dhe të ndryshme të argëtimit, me aktivitetet për të gjithë familjen.

M / S Isabella
Bella Isabella është një pallat lundrues argëtuese, duke ofruar të gjitha gjërat e mira në jetë ndonjëherë ju mund të kërkoni për. Yjet dalin çdo natë - që shfaq artistë të dy finlandeze dhe ndërkombëtare.

Vikingline Disco

Ne gjithashtu organizojnë ngjarje tematike, duke përfshirë ushqime të veçanta, argëtim dhe muzikë. Cruise të natës me M / s Isabella - çdo mbrëmje nga Turku.
Historia e Viking Lines

Një epokë e re në udhëtimin e pasagjerëve në mes të kontinentale finlandez, Ishujt Aland dhe Suedia filloi vonë në pranverën e 1959.

Kjo ishte kur vërtetë Detit Baltik makinë traget pari, S / S Viking, u vu në shërbim nga një kompani të re të quajtur Vikinglinjen Ab, e cila kishte qenë themeluar me iniciativën e një kapiten detit Aland, Gunnar Eklund.

Viking Lines Tragete

Tre kompani të anijeve - Vikinglinjen Ab, REDERI AB Slite dhe Ålandsfärjan Ab (më vonë SF Line Ab) - shpejt filloi të punojë së bashku me një kompani të përbashkët të marketingut të quajtur Oy Viking Line Ab. Pas dy nga këto tre rreshta pezulluar shërbimet e tyre trageteve, kompania e marketingut u bë një degë në pronësi të SF Line, e cila sot vepron nën emrin Viking Line ABP dhe është tregu kryesor lundrimit dhe traget kompania në Detin Baltik.

Më shumë se pesëdhjetë anije kanë lundruar në flotës të kompanive Viking anijeve që nga trafiku i rregullt traget filloi në 1959. Gjatë dekadave, madhësia, konceptet shërbimit dhe varg të atraksioneve të këtyre anijeve kanë pësuar ndryshime dramatike - nga përulur anijet e makinave të dorës së dytë të viteve të para të flotës mbresëlënëse e sotme.

anije Viking Line kombinuar luksin dhe sumptuousness e anijet turistike me kuvertën e automjeteve kapacitet të lartë, duke përmbushur nevojat e trafikut të mallrave dhe të turistëve të cilët dëshirojnë të vazhdojnë udhëtimin e tyre me makinë.

Në 1959, të s / s Viking ishte i pari traget makinë e vërtetë për të filluar shërbimin në mes të kontinentale finlandez, Aland dhe Suedia. Në qershor 1, anija ndërmori fluturimin e tij inagurues mbi (Aland) -Mariehamn (Aland) -Gräddö (Suedi) rrugë Galtby. Anija ishte në pronësi të një kompani të sapo krijuar, REDERI Ab Vikinglinjen, në Mariehamn. Trageti ishte 99 metra e gjatë dhe ka një kapacitet prej makinave 88. Një javë më vonë, kompania me bazë suedeze REDERI AB Slite filloi shërbim traget midis Simpnäs (Suedi) dhe Mariehamn në Slite, një anije mallrash rindërtuar në një traget.

zgjerimi revolucionare

Shumë njerëz shihen këto ndërmarrjeve të reja trageteve me skepticizëm të madh, por ata më vonë e kuptuan se kjo ishte faza e parë e një zgjerim pothuajse revolucionare në fushën e komunikimit të trageteve në mes të kontinentale finlandez, Aland dhe Suedia. Para se epoka traget ka filluar, ajo ishte e shtrenjtë dhe e vështirë për të udhëtuar në mes të kontinentale finlandez, Aland dhe Suedia.

Njerëzit të duhej të fluturojnë ose të marrë një varkë natën që e bëri një mënyrë e tërthortë për të Mariehamn gjatë udhëtimit të tij në mes të Turkut dhe Stokholm. Kjo ishte edhe një i papërshtatshëm dhe një udhëtim të shtrenjtë. Duke marrë së bashku makinën tuaj nuk ishte ndërmarrje jo problematike - makina duhej të ngrihet në bord. Kjo do të thotë një rrezik të madh të dëmtimit. Sa për ngarkesë, big shoferë kamioni vishem kishte për të përzënë në veri gjatë gjithë rrugës përreth Detit Baltik nëpërmjet Haparanda, kur ata donin për të transportuar mallrat midis Stokholm dhe Helsinki, për shembull.

Në Bordit Viking Lines

Add disa luksoze në jetën tuaj të përditshme - të marrë në bord!

Ka një shumëllojshmëri e kabinave të cilësisë për të zgjedhur nga, duke filluar nga një kabinë të vetme konferencë për kabinën tonë katër-shtrati i familjes, ose nga një kabinë De Luxe në një suitë të gjerë. Të gjitha kabina kanë një tualet, dush, radio dhe ajer te kondicionuar. Në mbrëmje ju mund të gëzojnë argëtim të jetojnë dhe një darkë të shijshme. Në bord ka gjithmonë diçka për të gjithë.

Tax Pa Shopping - Tax lirë pazar është një eksperiencë të paharrueshme. Ka një larmi të madhe të dyqaneve të mëdha dhe moderne, me një larmi të madhe të mallrave. Dizajni i ri i dyqaneve është i bazuar në studimet gjithëpërfshirëse për pasagjerët, flukset e trafikut dhe modelet e blerjes. Shitjet vjetore në bordin e tejkalon EUR 170 milion.

Stafi Viking Line është gjithmonë në shërbimin tuaj kur është në nevojë për këshilla - i lumtur të jetë një ndihmë!

Verë dhe Dine
Një vakt shijshme plotëson përvojën tuaj Viking Line dalje në det. Skandinave Buffet është një traditë të gjatë në të gjitha cruises.

Për lover vërtetë gustator, ka a la carte restorante, dekoruar elegante në stile të ndryshme. Ne veçanti mund të rekomandojë kuzhinën tonë tradicionale finlandeze.

Nëse jeni të udhëtonte me një grup prej të paktën 10 njerëzit, shih tonë sugjerime shijshme menu dhe pini rekomandime për grupet.

Viking Line Resturant
Seaside Cafe
Nëse ju doni që të bjerë në për një rostiçeri të shpejtë, të mirëpritur në Side Café Detit. Këtu do të gjeni shijshme kafeneve dhe buke produkteve, si dhe ushqim të shpejtë dhe specialitete. Viking Buffet është një, tryezë tradicionale shuplakë plentiful, që përtërihet 4-5 herë në vit, sipas javëve tona të veçanta tematike dhe stinëve. Tani edhe më të gjelbër dhe të lehta alternativa. Hani dhe pini sa më shumë që ju pëlqen!

Kopshti Food
Cfarë të të pëlqejë ty! Në thelb të Kopshtit Ushqimit janë starters këndshëm dhe desserts shijshme. Kombinojnë atë me pjatë tuaj kryesor, ose të gëzojnë si një vakt në vetvete.

Shëndeti dhe Leisure

Më shumë avull!
Viking Line Travel Spa ofron bukurinë dhe mirëqenien në det. Përgjigjet dhe kërkesat e konsumatorëve, si dhe trendet ndërkombëtare janë bazë për konceptin tonë të shërbimeve të reja. Spa Travel në Mariella dhe Gabriella ofrojnë fytyrës dhe trupit trajtimet dhe trajtimeve spa për duart dhe këmbët.

Ne përdorim produkte nga një italian markë profesionale me cilësi të lartë kozmetike, RVB. Përkëdhel veten me një fytyrës efektive RVB ose provoni trajtimet tona relaksuese e trupit! Ne kemi mundësitë e trajtimit edhe për burrat.

Viking Line Sauna
Travel Spa është e vendosur pranë Tax free shop - në Mariella në kuvertë 6, në Gabriella në kuvertë 7.

 


Më të mirë në dispozicion Viking Line tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Viking Line Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Viking Line tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Viking Line Tragete për të ose nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Viking Line tragete të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat Viking Line tragete ju lutem Kliko këtu.

 

Grupi Discount traget udhëtimit në Viking Line Tragete.

Grupi, Rezervime Shkolla & Social Club Viking Line Tragete Ticket

Zbritur Grupi Travel me Viking Line Tragete - Ferryto.com ofrojnë një grup të dedikuar personale dhe të përballueshme Viking Line tragete dhe shërbim rezervim partia trajneri traget pasagjerësh ju ofron normat më të ulta në dispozicion për dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin.

specialist Viking Line Tragete Grupi ekipi ynë udhëtimit do të sigurojë marrëveshje më të mirë për ju dhe pasagjerët tuaj. Kërkesa e vetme për të kualifikohen për normat e zbritur udhëtimit grupit është që partia juaj duhet të jetë të paktën dhjetë njerëz dhe në të njëjtën kohë. Për më shumë informacion në lidhje me grupin e udhëtimit në Viking Line Anijet ju lutem Kliko këtu.

 

Viking Line Ferries Commercial Vehicle, mallrash dhe anijet mallrash

Viking Line Tragete Commercial Vehicles & Freight

Ferry Logjistika ofrojnë një Viking Line tragete mallrave dhe ngarkesave të shërbimit personale dhe të përballueshme rezervë për të dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin.

Përveç kësaj për të ofruar norma preferenciale për operatorët tregtare dhe Transportuesit Logistics Ferry tani është gjithashtu në gjendje të ofrojë norma zbritur për klientët privatë të tilla si ato që dëshirojnë të marrin furgona tranzit në ndonjë nga rrugët Viking Line trageteve shërbim. Për më shumë informacion dhe një kuotë çastit online për të automjeteve komerciale traget kalimin tuaj, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Viking Line tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet Viking Line tragete biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Viking Line Tragete Car dhe pasagjerëve biletat trageteve për dhe nga arkipelag i madh në botë Finlanda dhe Suedia, Helsinki dhe Stokholm dhe Helsinki dhe Talin në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Viking Line Tragete në mbi rrugët e trageteve në të gjithë 1,200, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel

Zgjidhni Ferryto.com për të lira çmimet e biletave të trageteve në qoftë se ju jeni duke marrë një traget shkurtër kryq makinë kanal për Calais Francë, një traget në Irlandë apo një kalim në Amsterdam Holandë. Ne gjithashtu kemi traget ofron për të udhëtuar më të largët të trageteve dhe destinacionet turistike mini si Spanja, Danimarka dhe ishujt greke.