Åland Острови Ferries

Åland Острови Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Åland Острови Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Аланд Острови фериботи и да отпатуваат до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки.

Резервации Åland Острови Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Åland Острови Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Åland Острови Ferries билети до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Åland Острови Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Åland Острови Ferries билети до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Åland Острови Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Аланд острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки потоа книгата ферибот премин со Åland Острови фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Åland Острови Ferries нуди фантастични цени до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Åland Острови Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Åland Острови Ferries билети
до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Åland Острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Åland Острови Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Аланд Острови

Аланд Острови се наоѓа помеѓу Шведска и Финска, во северниот дел на Балтичкото Море.

Тие претставуваат самостојна и еднојазични шведски регион на Финска со свое знаме. Аланд, исто така, има свој печат и .ax интернет домен од највисоко ниво.

Вкупно 27,500 луѓе живеат во Аланд. За 11,000 од нив живеат во само град на Аланд, Mariehamn. Градот бил основан во 1861 а денес тоа е комерцијален и политички центар. Тоа е исто така седиште на владата на Аланд.

Главните индустрии на островите вклучува превозот, трговија, банкарството, земјоделството и производството на храна. Испорака отсекогаш била особено важна активност за регионот, и во однос на карактеризирање на Аландите, не постои друга индустрија како него.

Фериботи во Аланд

Посета на поморски музеј, Музејот Брод Pommern и поморство кварт во Mariehamn за да дознаете повеќе за фасцинантен поморска историја на островот.

Работите што ги прават Аланд уникатна се нејзините недопрен архипелаг и убава темел, носи изедначи со глечер мраз, кои ги добива црвена боја од rapakivi гранит на областа. 6,500 островите Аланд имаат свет да им понуди каде што морето е секогаш во близина. Дали сте знаеле дека Аланд има повеќе сонце часа од било каде во Северна Европа од мај до август?

Уште еден од карактеристични црти на Аланд е летната очите на maypoles, шарени венци и olde worlde ветерници. Можете да видите некои од нив во отворен музеј на воздухот Јан Karlsgården во Kastelholm каде што, исто така, ќе добиете за да ја видите она што еден типичен Ålander фарма изгледаше како околу крајот на 19th век.

Годишен Шампањ аукција

Најстарите во светот, се уште за пиење и најексклузивните шампањ на пазарот може да се купи со годишна аукција одржана во Mariehamn. Овогодинешната аукција и шампањ настан ќе се одржи во јуни во 8 Alandica култура и конгресен центар во Mariehamn.

Во текот на летото 2010 бродолом е пронајден на длабочина од околу 50 метри во архипелаг Аланд. Руина имаше карго кои содржат непроменети шишиња шампањ, меѓу другите нешта. Голем дел од историјата на бродот, вклучително и неговата крајна дестинација, се уште е непознат, но според експертите шампањ е од првата половина на 1800s.

Шишињата потекнуваат од светски познатиот шампањ куќи Veuve Clicquot, Juglar и Heidsieck монопол. Денес шишиња се во сопственост на Владата на Аланд.
Првиот шампањ аукција беше договорено во 2011 од Владата на Аланд во соработка со Alko и светски премиерот вино аукциската куќа Акер Merrall и Condit од Њујорк.

По воведните аукција на други уникатни гроздобер шишиња од 1950 2000-, беа продадени две високо очекува гроздобер шишиња од бродолом. Едно шише Juglar речиси направи светски рекорд, продажба на импресивен € 24,000, и тепани само од шише Veuve Clicquot, кој беше продаден за неверојатни € 30,000.

Финансискиот вишок е наменски за добротворни цели, како што се морските археологијата и водната средина Балтичко Море.

Аланд во кратки црти

Жители: 27,500
Дел од Финска и членка на ЕУ
Во Шенген зоната
Јазик: Шведски
Валута: официјална валута е еврото, но шведски круни се прифатени во повеќето места.
Време: Време Источна Европа
Вкупна површина: 6 787 квадратни километри
А вкупно повеќе од 6,500 65 острови од кои се населени.

....и потоа има спектакуларни предели на Аланд. Вие никогаш нема да се среќаваме насекаде толку убава и толку достапни. Топлите води се идеални за пливање и нуркање. Скитници низ живописен цркви и историски урнатини е и фасцинантен и информативна. А да не зборуваме сончање на топли камења, со поглед кон морето орел лета високо, кајак на отворено море, и залези кои се чини дека да трае вечно.

Аланд Острови

Аланд Острови се група на мали острови официјално припаѓаат на Финска, но доби широк степен на автономија од страна на народите одлука во 1921 со кој се реши долготрајниот спор помеѓу Шведска и Финска.

Меѓу другото, Аландите имаат свој парламент, објавуваат свои поштенски марки, се ослободени од воената служба и одржување на посебен даночен статус во Европската унија.

Архипелагот се состои од околу 80 населени острови плус околу 6000 ненаселени острови, островчиња и карпи. Вкупниот број на жители е само 26,530 (2004), 90% од нив живее на главниот остров Аланд (исто така познат како Fasta (континентална Аланд), кој вклучува главниот град Mariehamn.

Постојат голем број на ферибот конекции помеѓу Аланд и копното Шведска и Финска. Првенствено за даночни причини, траекти слојноармирана помеѓу Хелсинки и Стокхолм сите застанам на Mariehamn или во близина (30km исток, приближно) дига на Långnäs, со што овој најлесниот и најевтиниот начин да се добие во (иако докинг често се случува во несоодветно време во средината на ноќта - на Långnäs запира).

Mariehamn, исто така, има мал аеродром кој служи летови до копното на Финска и Шведска.

Кликни тука да се резервира ферибот Åland Острови

Аланд Острови


Најдобрите достапни Åland Острови Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Åland Острови Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Åland Острови Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Åland Острови Ferries до или од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Åland Острови Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Åland Острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Åland Острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Åland Острови Ferries цените на билетите, достапност Проверете и закажете Åland Острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Mariehamn, Långnäs и Турку од Стокхолм или Хелсинки во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Åland Острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал