Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Фериботски линии
и дестинации

Ферибот правци и Destiantions

 

ferryto.com нудиме избор од над 1,200 ферибот правци и да отпатуваат до и од пристаништата во текот 360 64 различни земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Ирска, Италија, Шпанија, Франција, Холандија, Германија, Данска, Северна Африка и на балтичките држави, кои се сите bookable онлајн.

Ние знаеме дека за еден патник не каже кои од ферибот правци ќе ги исполнат нивните барања изнаоѓање на најдобрите трасата може да биде еден вид на тешка задача. Оваа страница е наменета за да ви помогне да изберете пат на ферибот што најдобро одговара на вашите потреби.

Ако не сте сигурни на достапни ферибот правци користат нашите интерактивни ферибот мапа пат подолу за да ви помогне да го изберат најсоодветен ферибот пат и најдобрите заминување / Избор на дестинација ферибот пристаниште.

За дестинација порта специфични информации, ве молиме Кликни тука.

Ферибот правци и операториРезервации на билети


                            Кликни тука за голема верзија на погоре интерактивна мапа ферибот пат.
   

Ферибот правци по земја и регион

 
 
 

За да го најдете ферибот пат до или од одредена земја или регион искористете го менито со брзо скок над или движете надолу оваа страница во земјата листата што сакате да плови до или од и одберете го саканиот пат од релевантни паѓачкото мени кое ќе се одрази на правци се применува само на таа земја.

Откако ќе го идентификува ферибот пат сакате да плови, едноставно кликнете на копчето "Земи цена" за да се утврди цена, гледате во живо возниот ред и да книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет. Ако се уште ви е потребна помош изборот на ферибот пат за вашето патување ве молиме Кликни тука пристап до нашата секција грижа за корисници.

Егејскиот остров Ferries Егејските острови Ferries

Освен за Cunda, Имброс и Тенедос, кои припаѓаат на Турција, сите преостанати Егејските острови се грчка територија.

Примарната ферибот оператор сервисирање на егејските острови и пристаништа, вклучувајќи Хиос, Лезбос и Самос е Nel линии со три дополнителни патеки управувани од страна на Грција Ferries Одговор Ертурк линии.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Егејски Острови ферибот возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети до Егејското Острови по најниски цени. (Повеќе информации..)

Aeolian Острови Фери Aeolian Острови Ferries

ферибот правци Aeolian Острови, вклучувајќи Salina, Липари, Vulcano, Panarea и Stromboli од Италија, се сервисираат од страна SNAV Ferries.

Aeolian Острови или Липари Острови се вулкански архипелаг во Тиренското Море, северно од Сицилија. Aeolian Острови се популарна туристичка дестинација во текот на летото, и да привлече до 200,000 посетители годишно.

Најголем остров е островот Липари. Другите острови вклучуваат Vulcano, Salina, Stromboli, Filicudi, Alicudi, Panarea и Basiluzzo. (Повеќе информации...)

Aland Фери Билети Åland Острови Ferries

Аланд Острови се наоѓа во срцето на Скандинавија, на полпат меѓу Стокхолм и Хелсинки.

Најкраткиот пат од Шведска заминува од Grisslehamn или Kapellskär надвор Norrtälje и трае два часа.

Од Стокхолм постојат неколку варијации пат. Од Финска, можете или да патуваат на помалите острови фериботи или на фериботите од Турку и Хелсинки. Ако се патува од Естонија ќе се одлучат за Tallink од Талин. (Повеќе информации...)

Фериботи до Албанија Албанија Ferries

Вие имате избор од пет ферибот услуги до и од Албанија. Четири услуги нудат правци за поврзување на албанското пристаниште Драч, со Бари во Италија, додека останатите плови помеѓу Драч и Анкона.

Одбери услуги од Адриа Ferries, Tirrenia, Ventouris Ferries или Венеција линии кои се движат од брзо ферибот премин одборот Венеција линии брзо занает со конвенционалните услуги со подолги премин пати.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Албанија траект возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети за Alabania по најниски цени. (Повеќе информации...)

Алжир Ferries Алжир Ferries

ферибот правци и премини на Алжир се нудат од страна на утврдените ферибот оператори, Tranmediterrania и SNCM кои нудат избор на правци кои се движат од 7 30 час и минута премин меѓу Алмерија и Ghazaouet а веќе 12 час правец кој го поврзува Аликанте и Алжирска.

Најпопуларните ферибот правци во Алжир се да Ghazaouet, Оран, Алжир, Беџаија, Skikda и Annaba од Франција и Шпанија.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Алжир траект возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети до Алжир по најниски цени. (Повеќе информации...)

Balearics Ferries Balearics Ferries

Фериботи до и од Балеарските Острови патување напред и назад на шпански копното.

Многу луѓе мислат на Балеарските Острови, како само Мајорка, Менорка и Ибица. Всушност, постојат 50 острови во рамките на Балеарските архипелаг од кои сите може да се постигне од Шпанија преку ферибот.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Balearics ферибот возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети за Balearics Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Белгија Ferries Белгија Ferries

Белгија граничи со Северното Море и се наоѓа помеѓу Франција, Германија, Luxumbourg и Холандија.

ferryto.com нудиме целосен асортиман на ферибот премини во Белгија. Изберете го вашиот пат, од Рамсгејт да Остенде со Transeuropa Ferries или Хул да Zeebrugge со П & О Ferries.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Белгија траект возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети за Белгија по најниски цени. (Повеќе информации...)

Борнхолм Ferries Борнхолм Ferries

Борнхолм е данскиот остров во Балтичкото Море се наоѓа на исток од Данска, во јужниот дел на Шведска, и северниот дел на Полска и е поврзан со копното Шведска и Данска од страна на мрежата на ферибот услуги.

"Спас" Борнхолм е со остатокот од Данска е ферибот услуга на Koge-Rønne. Постои едрење секоја вечер од Koge. Времето на патување: 5½ часа во текот на ноќта со Færgen.

Во текот на летото на линија Kolobrzeska Zegluga Pasazerska Sp. секојдневно плови помеѓу Nexo и Kolobrzeg во Полска со патнички катамаран m / s Jantar. (Повеќе информации...)

Канарските Острови Фери Канарските Острови Ferries

Канарските острови се наоѓаат во близина на брегот на Западна Африка и се популарна туристичка дестинација.

Канарските острови се сервисираат од страна regualr закажана ферибот услуги во Ла Палма, Тенерифе, Fuerteventura, Gran Canaria и Lanazarote како и на помали острови.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Канарските Острови ферибот возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети до Канарските Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Каналските Острови Ferries Каналските Острови Ferries

Главната Каналските Острови ферибот правци се управувани од страна на Кондор Ferries кои секојдневно се закажани услуги за Гернзи и Џерси од Англија и Франција.

Дополнителни ферибот правци во Џерси, Гернзи, Alderney, Сарк и Herm и помалите острови на Jethou, Brecqhou и Lihou се сервисираат од страна Кондор Ferries и избор на помали независни ферибот оператори.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите најновите Остров Канал траект возни редови, да ги споредиме цените на билети и книга ферибот билети до Каналските Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Фериботи во Корзика Корзика Ferries

Можете да книга вашиот ферибот на Корзика со водечките ферибот оператори, како што се Корзика Сардинија Ferries, Ла Meridionale Ferries, SNCM и Моби линија.

Поголемиот дел од премини од Марсеј и Ница во Франција, но всушност постојат 3 пристаништа кои нудат ферибот премини на Корзика. Да патуваат помеѓу Корзика и Сардинија, Корзика Сардинија Ferries нудат голем број на опции whiles Моби линија фериботи работат на пат од Италија.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Корзика ферибот возниот ред и да купат ферибот билети за Белгија. (Повеќе информации...)

Крит Ferries Крит Ferries

Крит има многу ферибот конекции. Можете да одат од Пиреја до Хераклион со минојската линии, за да Chania со ANEK линии или Грција Seaways, на Агиос Николаос и Ситиа со LANE линии. LANE исто така, работи правци од Агиос Николаос / Ситиа на Родос и други грчки острови.

Во текот на летото, постојат дневни hydrofoils од Хераклион на Санторини. Вие исто така може да оди на Крит со ферибот од Пелопонез (Gytheio) и на островот Китира. Ова ферибот земјиште во западниот дел на Крит, во Кисамос порта.

Главните пристаништа во Грција дека фериботи доаѓаат во се во Ираклион, Хања, Ретимно, Ситиа, и Kastelli-Kassamos. (Повеќе информации...)

Хрватска Ferries Хрватска Ferries

Моментално има само ферибот услуги од Италија во Хрватска. Не постојат услуги од која било друга европска земја.

Фериботи се евтини и одат редовно меѓу различни места на брегот. Иако тие не се брзо тие се веројатно најдобар начин да го видиш убава хрватските острови на Јадранското Море.

Можете да ги преземат фериботи од пристаништата на Венеција, Равена, Cesenatico, Римини, Пезаро, Анкона, Бари Termoli или во Хрватска. (Повеќе информации...)

CyClade островот Ferries Киклади Острови Ferries

Киклади се група на грчки острови, кој се наоѓа во јужниот дел на Егејското Море.

Од грчкото копно фериботи и брз катамаран услуги работи секој ден од Пиреја, Рафина и Lavrio.

Ferrys работат на сите острови Киклади, некои од поголемите острови, исто така, имаат брз катамаран служба. Ферибот патувања четири до пет часа во најблиската острови (Kythnos, Сирос, Тинос, Миконос и Sifnos) и од осум до десет часа на крајниот (Санторини) во зависност од бројот на постојки. (Повеќе информации...)

Данска Ferries Данска Ferries

ferryto.com нудат 22 ферибот правци кон и од Данска, кој се сервисираат од страна Боја линија, DFDS Seaways, Stenaline и Scandlines траекти.

Данска е составена од повеќе од 400 ненаселени острови. Силенд е најголемиот, оној што се запознаени со. Целата земја е само 43,000 квадратни километри / 16,630 квадратни милји во area.Denmark е, според тоа, најмалата држава во Северна Европа, надвор Гренланд и Фарските островот.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Данска ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до Данска. (Повеќе информации...)

Додеканез остров Ferries Додеканези Острови Ferries

Astypalea, Калимнос, Карпатос, Кос, Лерос и Родос сите имаат директна ферибот правци на грчкото копно.

Покрај тоа, Родос има летови до Astypalea (преку Кос и Лерос), Ираклио, Kasos (преку Карпатос), Солун, и во текот на летото на Миконос и Санторини (Тира) во Киклади. Дополнителни услуги хидроплан работи надвор од Кос и Калимнос поврзува овие острови со Lavrio на копното.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Додеканези Острови ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до Dodeceanese Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Фериботи во Египет Египет Ferries

Постојат голем број на ферибот правци во и околу Египет кои се отворени за патници.

На catarmaran што истечува меѓу Хургада и Шарм ел Шеик прави корисна кратенка меѓу копното и Египет Синај. Патувањето трае само еден час и половина и го прави подобро алтернатива за дванаесет час автобус патување.

За жал, поради polital немирите на Блискиот Исток ферибот услуга од Европа во Египет (Венеција - Tartous - Александрија ферибот услуга) е суспендиран до дополнителни информации. (Повеќе информации...)

Елба ферибот Елба Ferries

На островот Елба во тоскански архипелаг е познат како бисер на Тоскана. Елба лесно може да се стигне со траект од копното Италија.

Ferries автомобил напушти Piombino речиси час за Portoferraio во летната сезона. Исто така, постојат дневни фериботи за Cavo и Рио Марина. Главната превозот компании се Toremar, Blu морнарица и Моби. Преминот Piombino-Portoferraio трае еден час.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Елба ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до Елба. (Повеќе информации...)

Англија Ferries Англија Ferries

ferryto.com нудат најголем опсег на фериботи во Англија едрење со сите шеснаесет од водечките ферибот компании во Велика Британија, вклучувајќи LD линии, на P & O Ferries, Norfolkline, Steanline, DFDS, ирски Ferries фериботи и Кондор.

Вие сте во можност да се резервира фериботи до и од Англија, меѓу кои и на пристаништата на Довер, Портсмут, Плимут и во Франција, Шпанија, Ирска, Холандија и Белгија, како и на Каналските Острови, Остров на Човекот и Isle of Wight.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Англија ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до Англија. (Повеќе информации...)

Естонија Фери Естонија Ferries

Ферибот во Естонија помага на патниците да патуваат помеѓу Финска и Естонија, Германија и во Естонија, како и помеѓу Шведска и Естонија.

Талин служи како главна порта на Естонија. Вкупното времетраење на патувањето во Хелсинки, од Талин трае околу 2 30 часови и минути, но експресен намалува времето на патување за 1 30 час и минути.

времето на патување од Естонија до пристаништето Rostok Германија трае најмалку 15 часа како што на патување помеѓу Естонија и Шведска, каде Естонија ферибот доковите во Стокхолм. (Повеќе информации...)

Faroes Острови Фери Фарските Острови Ferries

Многу туристи го посетуваат Faroes за време на дводневната "принудени" посета кога неделно автомобил ферибот Norröna управувана од Smyril линија пристигнува во Tórshavn од Hanstholm (Данска), а потоа го прави од страна на патување во Берген (Норвешка), пред да продолжите да Seydisfjordur (Исланд ).

Распоредот, цените и цел на постојки на Фарските Острови се разликуваат сезонски.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Фарските Острови ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до Фарските Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Финска Фери Финска Ferries

Книга ферибот во Финска или од Германија, Шведска и на балтичките земји да ја посетите оваа интересна земја сместена помеѓу Шведска и Норвешка со Западот и Русија на исток.

Во лето, езерото Патувања се одличен начин да се види на сценографијата на Финска, иако повеќето од нив се само кружни јамки место и на тој начин не се особено корисни за добивање од точка А до точка Б. Повеќето бродови носат 100 200-патници ( книга напред за време на викендите!), и многу од нив имаат историски пареа чамци. Популарната правци вклучуваат Турку-Naantali и разни правци во и околу Saimaa. (Повеќе информации...)

Франција Фери Франција Ferries

Примарната ферибот премини во Франција е од Велика Британија, Ирска, Каналските Острови и Корзика.

На ферибот во Франција од Англија изберете од водечките оператори, вклучувајќи P & O, Brittany Ferries, Кондор Ferries, SeaFrance, LD линии и DFDS Norfolkline. Ако едрење од Каналските Острови тогаш Кондор и Манш острови Експрес фериботи може да ве однесе во Франција во само 45 минути.

За фериботи во Франција од Ирска се очекува подолго патување време од 14 часа, плус и патување од Корк да Roscoff и Rosslare да Шербур со ирскиот Ferries пат, Бретања фериботи и Селтик линк. (Повеќе информации...)

Германија Фери Германија Ferries

Споредба нашите цени и книга враќање или еден ферибот патување во Германија од Harwich Велика Британија или од други пристаништа во Шведска, Данска и Норвешка пловат со зид линија, DFDS и многу други ферибот оператори mainsteam.

Од Велика Британија може да стигне до северниот град Cuxhaven и да патуваат во други делови на Германија, вклучувајќи го и градот Хамбург.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Германија ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети во Германија. (Повеќе информации...)

грчкиот Ferries Грција Ferries

Грција има еден од најопширните ферибот мрежи во Европа за покривање на копното од Игуменица, Патрас и Крф, како и на грчките острови castering и за локалното население, како и масивни туристички пазар за кои Грција е популарна летна дестинација.

Грчки ферибот правци се сервисираат од страна Супербрзи Ferries, Anek линии, Bluestar Ferries, Брз Ferries, море авиони и минојската линии, како и доста голем избор на помали независни ферибот оператори.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Грција ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Грција. (Повеќе информации...)

Грчките острови Ferries Грчкиот остров Ferries

Грчки систем на ферибот е насочена кон потребите на жителите на островот, а не туристи на грчкиот остров подрипнувајќи jaunts, па повеќето фериботи навивач надвор од копното пристаништата во Пиреја, Рафина Lavrion и Волос. Островот жирито обично летаат на Атина и на ферибот хоп од Пиреја или лета на еден од главните острови и да се започне нивната грчкиот остров подрипнувајќи од таму.

Силно субвенционирани фериботи охрабри грчкиот остров подрипнувајќи во 1960s и традицијата продолжи и покрај неодамнешните цените и пораст на еврото. Откако на зачувување на туристите, многу сега сакаат повеќе авантуристички одмори. Сите што ви треба се ферибот пати и релаксираниот став на часовникот. (Повеќе информации...)

Хебриди Острови Фери Хебриди Острови Фери

Внатрешна Хебриди е архипелаг на западниот брег на Шкотска, на југ исток од надворешниот Хебриди. Заедно, овие две островот синџири формираат Хебриди, кои уживаат во блага океанска клима. Постојат 36 населени острови и уште 43 ненаселени Внатрешна Хебриди.

Поморски транспорт е од клучно значење и разни ферибот услуги да функционираат меѓу островите и на копното Велика Британија.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Хебриди Острови ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Хебриди Острови по најниски цени. (Повеќе информации...)

Холандија Фери Холандија Фери

ferryto.com нудат три врати патеки во Холандија од Англија со три од водечките ферибот оператори на Европа, DFDS Seaways, на P & O Ferries и Стена линија.

Книга фериботи во Холандија од пристаништата на Harwich во јужниот дел на Англија, а Њукасл и Хул во северниот дел на Англија со избор од 42 премини неделно.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Холандија ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Холандија по најниски цени. (Повеќе информации...)

Исланд Ferries Исланд Фери

Фериботи од Шкотска во Исланд се достапни само во екот на летните месеци. Надвор од овие датуми ќе треба да патуваат од Њукасл (види подолу).

Ферибот заминува од Scrabster во Шкотска и пристигнува во Seydisfjordur во Западна Исланд. Забелешка: Ако не се донесе свој автомобил ќе треба да се организира изнајмување на возило од Egalstadir ако планирате да се вози низ целиот остров.

Со цел да се дојде до Исланд од Њукасл мора да се земе во текот на ноќта и премин преку море од Њукасл во Берген на DFDS фериботи, беа тогаш можете да ги собереш на услугата Smyril линија на Seydisfjordur. (Повеќе информации...)

Јонскиот остров Ferries Јонските острови Ferries

Крф има редовни врски со три пристаништа во Италија (Бриндизи, Бари и Венеција), управувана од страна на неколку ферибот компании плови помеѓу Италија и Игуменица и / или Патра. (Патниците исто така може да плови помеѓу Анкона и Игуменица, а потоа се префрли на локалната ферибот.) Премини се најчести во јули и август, но постојат целогодишна услуги барем еднаш неделно меѓу Крф и Бриндизи, Бари и Венеција. Од Крф, тоа е, исто така, е можно да се премине во Албанија, или за посета на еден ден патување.

Тоа не е можно да се островот хоп директно помеѓу северните и јужните острови. Крф и Paxi се поврзани со траект и хидрофоил. Нема услуги или од Крф или Paxi на Лефкада. (Повеќе информации...)

Ирска Ferries Република Ирска Ferries

Ирска нуди голем избор на евтини ферибот премини со неколку големи ферибот оператори. Може да се резервира на пат од пет пристаништа во Англија и Велс, како и премини од ферибот пристаништа во Франција и Даглас во едрење Остров на Човекот со Стена, на P & O, пареа Packet Ferries и Fastnet линија.

Со таков широк избор на ферибот правци кон и од Ирска, што навистина се расипуваат за избор кога станува збор за одлучувањето на кој сервис да се користи.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Ирска ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Ирска. (Повеќе информации...)

Остров на Човекот Фери Остров на Човекот Фери

Пареа Packet Ferries нуди избор од над 30 еден или враќање премини во Остров на Човекот. Можете да патуваат во Остров на Човекот од Ливерпул и Heysham во Англија или од Даблин и Белфаст.

Даглас, главниот град на островот, се наоѓа на источната страна од островот и служи како ферибот пристаниште за сите Илсе Човечки траекти.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Остров на Човекот ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Остров на Човекот по најниски цени. (Повеќе информации...)

Isle of Wight Isle of Wight Ferries

На Isle of Wight може да се најде во близина на јужниот брег на Јужна Англија и е поврзан со копното пристаништата на Lymington, Саутемптон и Портсмут од страна на фериботи возило и со голема брзина патнички catamarans сервисираат од страна на операторите на ферибот Hovertravel, црвена Инка и Wightlink Ferries.

Нов едрење ферибот услуга од Weymouth на Isle of Wight се планира во август 2012.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Isle of Wight ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Isle of Wight по најниски цени. (Повеќе информации...)

Италија Ferries Италија Ferries

Италија е клучот портал на Грција, Северна Африка и Медитерански.

Нуди можност за избор од над деведесет ферибот правци Италија има една од најпознатите ферибот мрежи на светот и да отпатуваат до и од Грција, Албанија, Франција, Шпанија, Тунис, Малта, Корзика, Сардинија, Сицилија, Eolian Острови и Јонските острови.

основните оператори ферибот сервисирање на Itlian ферибот правци се Корзика Сардинија Ferries, Венеција линии, Ventouris линии, GLD линии, Грималди Ferries, Гранди Navi Veloci, SNCM, Моби линии, Agoudimos линии, минојската линии, Anek линии и Супербрзи Ferries. (Повеќе информации...)

Ферибот во Јапонија Јапонија Ferries

Повеќето од јапонски домашни фериботи транспорт на луѓе, возила и товар. Додека на пократки дестинации се служат со мали бродови, способни да ги извршуваат неколку автомобили и неколку десетици патници, големи струи се вработени на повеќе правци.

Додека Јапонија четири големи острови, Хоншу, Хокаидо, Кјушу и Шикоку, се поврзани едни со други со мостови и тунели, повеќето помали острови може да се стигне само со брод. Но, дури и меѓу големите четири острови, траекти може да биде интересно, иако не премногу брзо алтернатива на возови, автобуси и авиони. (Повеќе информации...)

Калининград Ferries Калининград Ferries

Скандинавските граѓаните имаат можност да се качат на траект во Калининград. фериботи Литванскиот Lisco има товарен брод заминува Karlshamn (Шведска) на Tuedays во 18.00 и во сабота во 16.00 пристигнуваат во Baltiysk (Русија, Калининград) 16 часа подоцна.

Бродот е обично резервирана за возачи на камиони, но тие често имаат на располагање бесплатно патнички кревети. Ова ферибот оди преку Клаипеда (Литванија), каде што може да се качи на него, како и.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Калининград. (Повеќе информации..)

Летонија Фери Летонија Ferries

Таму е редовен бродски врски помеѓу Вентспилс и Nynäshamn (Шведска) или Travemünde (Германија) и помеѓу Liepaja и Travemünde (Германија). Влезниците и кабини, вие сте во можност да го резервира во "Lauku celotajs" функцијата.

Ферибот превоз на патници, моторни vechles и различни товар. Постојат удобно кабини, продавници, бистри, бар и ресторан.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Латвија ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Латвија. (Повеќе информации...)

Литванија Фери Литванија Ferries

Главната ферибот пристаниште на Литванија е Клаипеда ги поврзува најголемите градови на Балтичко Море како Копенхаген, Kil, Гдањск и Либек.

Фериботот услуга, исто така, е управувана од Клаипеда до Baltiysk.

Во Клаипеда порта, Lisco и Латвиски Scandlines се најголемите оператори на траект.

Книга литвански ферибот услуги со DFDS Lisco. Услуги се достапни на Кил и Sassnitz во Германија и Kalshamn во Шведска. (Повеќе информации...)

Малта Фери Малта Ferries

Патување меѓу Малтешки островите е доминирана од страна на Гозо Канал компанијата. Тие нудат два патни правци кон и од Mgarr на Гозо, најпопуларните од нив е да Cirkewwa, на најсеверниот точка на Малта.

Од друга дестинација е Са Maison во близина на Валета, која е ориентирана кон карго пратки иако нога и автомобил патници, исто така, ќе се врши. А hovermarine патнички само услуга, исто така, работи меѓу Са Maison и Валета.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Малта ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Малта. (Повеќе информации...)

Црна Гора Ferries Црна Гора Ferries

Постои одлична редовно закажана ферибот услуга која тече меѓу Анкона во Италија и Бар во Црна Гора.

На целата година таму се закажани ферибот линии едрење на Бар - Бари - бар и бар - Анкона - Бар правци. За да стигнат до Црна Гора е исто така лесно од пристаништето на Хрватска и Албанија и за време на летната сезона, бројот на линии се зголеми со дополнителни Котор - Анкона - Котор сезонски ферибот правци.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Црна Гора. (Повеќе информации...)

Мароко Фери Мароко Ferries

Постојат неколку автомобил и патнички ферибот услуги кои нудат правци помеѓу Шпанија, Гибралтар, Франција и Италија во Мароко.

Најпопуларните ферибот премин од Мароко е од Algeciras (Шпанија) да Тангер (Мароко) .Ferries од Алмерија (Шпанија) и Малага (Шпанија) да Мелилја (шпански Мароко) се речиси секој ден и трае околу 6 9-часа.

Фериботи почесто се јавуваат кај Алмерија (Шпанија) и Nador (Мароко), каде што може да се фати автобус до повеќето големи градови во Мароко. Патувањето трае околу 6 часа. Вие исто така може да се добие да Тангер (Мароко) од Тарифа (Шпанија) на ферибот со голема брзина. (Повеќе информации...)

Нормандија Ferries Нормандија Ferries

Brittany Ferries работат три правци од Велика Британија за да Нормандија во Франција. Тие нудат класични линии ферибот со денот или во текот на ноќта патување, како и фериботи голема брзина во Франција. Нивните патишта се Портсмут на Каен, Портсмут на Шербур и Пул да Cherbourg.

Кондор Ferries работи еден ферибот пат од Велика Британија во Нормандија, кој плови пат на Портсмут на Шербур ферибот.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Нормандија ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Нормандија по најниски цени. (Повеќе информации...)

Северна Ирска Ferries Северна Ирска Ferries

Северна Ирска се сервисираат од страна на големите ферибот оператори, вклучувајќи зид линија и P & O Ирското Море.

Stranrear во Белфаст пат на ферибот е укината и заменета со новата рута Cairnryan да Belast сервисираат од страна на две нови супербрзи фериботи. Плови помеѓу Шкотска и Северна Ирска во времето за премин од само два часа петнаесет минути со избор до шест дневни премини.

трасата на Ливерпул Birkenhead претходно управувана од страна на Norfolkline сега е управувана од зид линија. (Повеќе информации...)

Норвешка Ferries Норвешка Ferries

Норвешка е важен скандинавските ферибот пристаниште граничи и Северното Море и Атлантскиот Океан со директни линии до Шведска, Финска и Русија.

Можете да книга премини меѓу Норвешка и Данска од следниве пристаништа, Осло, Kristiansand, Stavangar, Бергант во Норвешка и Hirtshals, Frederikshavn и Копенхаген во Данска.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Норвешка ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Норвешка по најниски цени. (Повеќе информации...)

Orkney Острови Ferries Orkney Ferries

Од 1865 Orkney се сервира од страна на голем број на транспортни претпријатија и услуги. мрежата на Интер Ајленд Фери денес е управувана од страна на Orkney Ferries.

Нудат безбеден и ефикасен сервис за двете жители и посетители островот, компанијата ја разбира својата витална улога во социо-економската стабилност на Orkney. Како и нивните RO-RO патник / автомобили Ferries ферибот компанија работи два садови кои се само патнички возила.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите Orkney ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети Orkney. (Повеќе информации...)

Полска Ferries Полска Ferries

Постојат во моментов само двајца полски ферибот правци и премини понудени од страна на зид линија или Единство линија. Зид линија нудат ферибот служба помеѓу Gdynia и Karlskrona и единство линија работат пат Swinousjscie да Ystad ферибот.

Полска успешна појава од комунизмот значи дека нејзината туристичка индустрија има подем. Некои од најпопуларните туристички дестинации во Полска се Краков, Варшава и Познан, како и летувалишта долж брегот на Балтичкото.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Полска ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Полска. (Повеќе информации...)

Русија Фери Русија Фериs

Русија е поврзан со ферибот превоз со Јапонија, Кореја, Турција, Грузија и Украина. Нема фериботи меѓу Русија и Балтичките жупании или Скандинавија, сепак, сеуште можете да ги ферибот од Шведска, Финска и Германија, Естонија, Латвија и Литванија, а потоа се добие автобус или воз во Русија (Москва или Санкт Петербург).

Ако си оди во Москва препорачуваме добивање на ферибот во Рига (Летонија), во овој случај, ако се земе возот и вие не ќе им треба виза транзит преку Белорусија. Руската anclave регионот Калининград е поврзан со ферибот правци со Шведска и Литванија. (Повеќе информации...)

Сардинија Ferries Сардинија Ferries

Можете да изберете широк избор на Сардинија Ferries. Можете да книга од страна на специфична рута и време од Марсеј, Ajaccio, Bastia и од многу пристаништата во Италија како Џенова да Civitavecchia и Порто Торес со SNCM Ferries, Моби или Грималди линии.

Корзика Ferries се оператор премиерот ферибот на Западен Средоземното Море превоз на повеќе од 1 милиони патници годишно на нивни фериботи работи до и од Франција и Италија на Корзика, Сардинија и Елба. Корзика Ferries работи 2 враќање правци од Италија во Сардинија и 10 правци се врати од Франција и Италија на Корзика, со вкупно до 13 премини на ден. (Повеќе информации...)

Скандинавија Фери Скандинавија Ferries

Фериботи во Скандинавија се лесни за наоѓање и постојат неколку ферибот оператори, нудејќи врски помеѓу различни градови.

Големите крајбрежни градови на Балтичко Море често се поврзани со ферибот линии, на пример, Турку-Стокхолм и Хелсинки Талин, и фериботи се природен дел од многуте патувања за Скандинавците. Поголемите долги фериботи се во сила на бродови, со монструми како Silja Европа кој 13 палуби рангирани полн со продавници, ресторани, бањи, сауни итн подолги патишта се скоро секогаш треба да плови во текот на ноќта, за да се дојде до свежи продолжи со често долги патувања бара во Скандинавија. (Повеќе информации...)

Scotalnd Ferries Шкотска Ferries

Постојат неколку фериботите во Шкотска патуваат од Северна Ирска и Orkney и Шетландските Острови. За жал Rosyth да Zeebrugge ферибот во Белгија, управувана од DFDS Seaways / Norfolkline е сега само нуди товарни услуги.

Ако преземањето ферибот од Ирска Шкотска најбрзиот пат е Larne да Cairnryan со P & O Ирското Море Ferries. Патување време е само 1 час и може да изберете од 8 секојдневно crossings.Use ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Шкотска ферибот возниот ред и да се резервира ферибот билети до и од Шкотска по најниски цени. (Повеќе информации...)

Шетландските островот Ferries Шетландските Острови Ferries

Патување во шкотскиот острови од Orkney и Шетландските е поудобно од кога било досега со ноќните пловидбите поминуваат од Абердин за Lerwick во Шетландските - со четири од овие пловидбите поминуваат оди преку капитал Orkney е, Kirkwall. Покрај тоа, изберете од и до три пловидбите поминуваат дневно од Scrabster (во близина на Thurso) да Stromness во Orkney.

Советот на Шетландските Острови, исто така, работи на мрежа на интер-остров фериботите кои овозможува брзо и лесно да патуваат до и од островите, со или без возило и за многу поволни цени. Со 190 пловидбите поминуваат дневно, тоа е исто како подрипнувајќи во автобус! (Повеќе информации...)

Фериботи во Сицилија Сицилија Ferries

Постојат неколку ферибот конекции до и од Сицилија. Врски со Италија, помали острови, Sardigna и Малта. Фериботите од Месина на Реџо Калабрија заминуваат многу често и секој ден, и покрај добрата врска може да се чека многу долго, заради густиот сообраќај од и на Сицилија.

Постојат редовни траекти и hydrofoils од Сицилија во нејзините острови, иако услуги се намален за време на пролет и есен, па дури и повеќе, па во текот на зимата. Главните правци се Aeolian Острови од Milazzo и од Наполи, Cefalù, Палермо и Месина. (Повеќе информации...)

Јужна Кореја Ferries Јужна Кореја Ferries

Фериброд опкружуваат полуостров и шатл до многу острови Кореја. Главните пристаништа вклучуваат Инчеон, Мокпо, Поханг и Бусан. Од најпопуларните дестинации се Джеджу и Ulleungdo.

Меѓународен фериботи се вреди да се размислува, ако сте патуваат низ Северна Азија. Може да се фати траект до Инчеон во Јужна Кореја од голем број на кинески пристаништа, патуваат низ Јужна Кореја, а потоа оставете да делува брзо ферибот од Бусан во Јапонија. Друга опција Фери до или од Русија е преку Sokcho во Ганг · освои задачи. (Повеќе информации...)

Шпанија Фери Шпанија Ferries

Со девет од најдобрите ферибот оператори нудат ферибот патување во Европа до и од Шпанија имаат многу на избор кога се одлучува за вашиот шпански ферибот билет. Изберете од познати оператори, вклучувајќи Iscomar, на P & O, Balearia Ferries и Бретања, како и неколку сигурни независни оператори.

Шпанија е една од најпопуларните туристички дестинации во светот, привлекувајќи повеќе од 50 милиони посетители секоја година.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Шпанија ферибот временски рокови и книга ферибот билети со над 40 ферибот правци од и до Шпанија, меѓу кои и три директни услуги од Велика Британија. (Повеќе информации...)

Споради Ајленд Фери Споради Острови Фери

Споради се во северозападниот дел на Егејското меѓу островот Евија и планината Пелион.

Познат по своите прекрасни плажи и бујна вегетација што може да се стигне со траект или брз од Агиос Константинос неколку часа северно од Атина или од Волос, освен за Скирос кои мора да се постигне од страна на Кими во Евија.

Во текот на летото има врски со Солун и Киклади, но генерално се случува од било кој друг острови на Споради значи минува низ копното. (Повеќе информации...)

Шведска Ferries Шведска Фери

Шведска зафаќа површина од 175,500 квадратни милји. Таа има 4330miles од крајбрежјето сече со фјордови. Тоа е исто така познат по своите 100,000 езера, Северна езера се многу популарна со риболовците.

Може да се патува со брод до Шведска од пристаништата на Германија, Норвешка, Данска и Полска.

Книга шведскиот ферибот правци и премини од голем број на познати ферибот оператори, вклучувајќи ТТ-Line, Стена и Scandlines кои нудат избор на видови пат се движат од брзо ферибот премини и Исланд ХОПС во меѓуградски Патувања висок квалитет на одборот на различни видови на крстарење садови . (Повеќе информации...)

сирискиот Ferries Сирија Фери

Фериботи во Сирија плови од Tartus и Венеција во Италија и од Tartus во Александрија во Египет со Visemar линија. Tartus (исто така познат како некогаш Tartous) е една од двете главни медитеранските пристаништа на брегот на Сирија, и е важен трговски центар.

Како и на ферибот услуга во Венеција и во Александрија, на пристаништето, исто така, има ферибот услуга на островот Arwad.

Ферибот услуги меѓу Фамагуста и Латакија трчаше меѓу 1978 и 1979, но беа откажани поради кипарските Грци притисок. Сега, на ферибот е пловење меѓу двете пристаништа, секој понеделник и четврток. (Повеќе информации...)

Тенерифе Ferries Тенерифе Ferries

Transmediterranea, е единствениот ферибот copmany поврзување на островите со главното копно. Фериботи работат и меѓу шпански копното и на Канарските Острови и помеѓу острови на Канарските острови sailingl од пристаништето на Кадиз во јужниот дел на Шпанија во Тенерифе и Лас Палмас на Канарските Острови.

Тенерифе е центар за ферибот услуга на другите острови на Канарските острови. Ферибот услуги работи помеѓу Санта Круз де Тенерифе и Лас Палмас на Гран Ganaria Остров. А хидрофоил услуга, исто така, работи помеѓу Лос Cristianos на Тенерифе и на островот Ла Гомера. Фериботи исто така, работи помеѓу Лос Cristianos и Ел Hierro и помеѓу Лос Cristianos и Ла Гомера. (Повеќе информации...)

Тунис Фери Тунис Ferries

Ferries плови во Тунис од Франција и Италија во текот на годината и неколку пати неделно. Книга добро однапред ако сте планира да патуваат во јули и август. Траекти и бродови пристигнуваат и се одалечи од "La Goulette" главната порта, што е околу 10km од центарот на Тунис.

Од Франција Ferries патуваат помеѓу Тунис и Марсеј. Патувањето трае 21 часа и фериботите се управувани од страна SNCM (француски компанија) и ЦТН (Тунис компанија) .На најблиску пристаниште, Трапани, е седум часа премин кон Тунис на Грималди Ferries. Палермо за Тунис е 10-часовен премин. Некои од премини од Сицилија во Тунис се од бел и најевтиниот билет е бел премин од Палермо за Тунис на GNV. (Повеќе информации...)

Турција Ferries Турција Фери

Брз ИДО катамаран фериботи и да зумирате низ Мраморното Море од Yenikapi Feribot Terminalı во Истанбул за да Güzelyalı (за Бурса), за да се Јалова (за Изник ​​и Бурса), и да Бандирма (за Çanakkale и Измир).

Ferries автомобил премине антички Хелеспонт (Чанаккале Boğazı) помеѓу Eceabat на полуостровот Галиполе и Чанаккале, и Gelibolu и Lapseki, со некои дополнителни услуги помеѓу Çanakkale и Kilitbahir.

Feries и патнички catamarans, исто така, се поврзете егејските острови на Грција со турското копно. Фериботи, исто така, ја премине на кипарските Турци од неколку градови долж медитеранскиот брег на Турција, вклучувајќи Алања, Мерсин и Tasucu (Silifke). (Повеќе информации...)

Велс Ferries Велс Фери

Патување со ферибот во Велс од Ирска со П & О Ferries, ирски Ferries, зид линија и Fastnet линија.

Пловидбите поминуваат сите на четири Велс ферибот пристаништа на Fishguard, Holyhead, Pembroke и Свонси. Најбрзиот ферибот премини земајќи ги само два часа се Dun Laoghaire да Holyhead ферибот со Stenaline и Даблин да Holyhead ферибот со ирскиот Ferries на.

Користете ферибот резервација мотор погоре за да ја видите ажурирани Велс ферибот возниот ред и да купат ферибот билети до Велс. (Повеќе информации...)

 

Грижа за корисници, telesales & Контакт

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на клиентот нега во ferryto.com

ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

Во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети и ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапни ферибот билет цена и нема скриени статисти за време на резервација.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал