Борнхолм Ferries

Борнхолм Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Борнхолм Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Борнхолм фериботи и да отпатуваат до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad.

Резервации Борнхолм Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Борнхолм Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Борнхолм Ferries билети до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Борнхолм Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Борнхолм Ferries билети до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Борнхолм Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Борнхолм Ferries ферибот патување .

Ако се патува во Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad потоа книгата ферибот премин со Борнхолм фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Борнхолм Ferries нуди фантастични цени до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Борнхолм Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Борнхолм Ferries билети
до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Борнхолм Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Борнхолм Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Борнхолм

Борнхолм е данскиот остров во Балтичкото Море се наоѓа на исток (повеќето од) остатокот од Данска, во јужниот дел на Шведска, и северниот дел на Полска.

Главните индустрии на островот вклучуваат риболов, уметности и занаети како стакло одлуки и керамика користење локално работел глина, и сточарството.

Повеќето од англиското говорно подрачје патници во Данска никогаш не слушнале за Борнхолм, а уште помалку да се преземат ферибот од Копенхаген во главниот град на Rønne на островот. Тоа е срам, бидејќи Борнхолм е еден од најинтересните места за одмор во Балтичко Море - како што тоа генерации дански, германски и шведски туристи среќно откриени.

Туризмот е важно во текот на летото. Топографијата на островот се состои од драматичните рок формации во северниот дел, наведнат надолу кон борова и листопадна шума и обработливо земјиште во средината со песочни плажи во јужниот дел.

Borholm ферибот пристаниште

Данците имаат нешто на инфериорност комплекс за недостаток на природни атракции (не изненадува кога ќе се размислува за она што остатокот од Скандинавија има да понуди) и така Борнхолм е посебно ценета по своите драматични карпи и оние плажи, најдобрите од нив се на нивната земја да се најдат на северниот и јужниот дел на своите совети. Природата настрана, други атракции span речиси милениуми, од прекрасните clifftop тврдина на Hammershus до четири иконите rundekirke (круг цркви) на островот и неверојатно современата Bornholms Kunstmuseum (музеј на уметноста).

Туристи од Германија, Норвешка, Шведска и, од неодамна, Полска пристигнуваат во Борнхолм од страна на нивните стотици илјади во текот на јули и август (600, 000 туристи доаѓаат секоја година), изготвен од страна на природните убавини и безвременски атмосфера на островот предизвика од страна на неговиот thatched, фахверк села сјајни со hollyhocks. Во текот на летото има впечатлива програма на културни и свечена настани; и керамички и стакларија занаетчии на островот се познати во текот на Данска. Борнхолм е сосема сезонски и во однос на културните активности и ресторани, работите одат прилично тивка од октомври до април

Туристички активности на Борнхолм вклучуваат разгледување, пешачење, возење велосипед, пливање, голф, тенис, јавање, и сурфање на ветер. Има дури и мала, пријатно старомоден забавен парк (веб линк на страница 3). Борнхолм е вид на место каде што ќе може лесно да поминат една недела истражување на село, фотографирање бродовите во пристаништата за рибарење, гледајќи во бронзеното време монолитност и рок резби, се јаде свежа пушеле харинга наречен Борнхолмер на патот smokehouses, и земање примероци на продавници и музеи во мала, но жив град на Rønne. Ако сте уметник, ја носите вашата paintbox или Sketchpad: ќе најдете многу да ве окупира, од античките урнатини на средновековни цркви на модерната светилниците зад бели песочни плажи.

Борнхолм

Борнхолм лежи излез на Балтичкото Море, 200km источно од Копенхаген и официјално е најсончевиот дел од Данска!

Всушност, Борнхолм е толку далеку од Копенхаген и остатокот од "копното" Данска дека тоа не одговара на времето мапи (иако можеби тоа би било премногу деморализирачки за остатокот од Данска).

Борнхолм е посебно место за Данците, од кои повеќето имаат поминато барем еден одмор таму (тоа е многу популарна со училишни патувања) задоволување на своите 30km славна песочни плажи, велосипедизам (класичен метод за турнеја на островот) преку своите нежно повлажна пченка полиња, или Петеринг околу својата идилична рибарење.

Се тврди дека седум од 10 посетителите да се вратат на островот!

Мапа на Bornholms


Најдобрите достапни Борнхолм Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Борнхолм Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Борнхолм Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Борнхолм Ferries до или од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Борнхолм Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Борнхолм Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Борнхолм Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Борнхолм Ferries билетите, проверите достапноста и книга Борнхолм Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Koge, Ronne, Sassnitz или Ystad во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Борнхолм Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал