Хебриди Острови Ferries

Хебриди Острови Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

резервации ферибот билет Хебриди Острови, траект возни редови и патнички информации за Хебриди Острови Фери едрење до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree на , Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови.

Резервации Хебриди Острови ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Хебриди Острови ферибот цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Хебриди Острови ферибот билети до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска на Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Хебриди Острови ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Хебриди Острови ферибот билети до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Хебриди Острови ферибот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye на, Бара, Харис, Uist и Луис острови вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Хебриди Острови Фери ферибот патување.

Ако се патува во Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови на потоа книгата ферибот премин со Хебриди Острови Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Хебриди Острови Фери нуди фантастични цени до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис на острови ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хебриди Острови Ferries
билет Резервирање


Книга Хебриди Острови ферибот билети
до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови онлајн однапред да уживаат најевтиниот цена на билетите достапни ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хебриди Острови Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие Хебриди Острови ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Хебриди Острови

Хебриди е дом на една единствена духовна, цивилизираната култура, вистинската срцето на Gaels и галски јазик.

Hebridean заедници се блиску поврзано, пријателски, безбедно и повеќе во склад со природата и опуштени и задоволни со ритамот на животот. Луѓето ќе одат надвор од нивниот начин да ти помогне и да имаат време да се биде вистински заинтересирани за она што имаат да кажат.

Чиста традиционална музика, исто така, живее, со локалните mods фокусна точка за помлад и хорови од возрасни, музичари, раскажувачи, поети и актери. Фановите на цевки може да се слушне на Луис цевки Бенд како што парада низ центарот на градот Stornoway секоја сабота вечер во текот на летото.

Посетителите имаат можност да се приклучат во со локалното население во Хајленд игри, земјоделски покажува, ceilidhs, тематски вечери во заедницата центри, и настани како на Hebridean поморски фестивал и ора Hogmanay. места уметности како што се Lanntair во Stornoway и Taigh Chearsabhagh во Uist стави на редовни изложби и настани уметноста, често привлекува меѓународно признати изведувачи и уметници.

Хебриди Острови

се грижат, енергична култура Хебриди "е изграден на силни верски убедувања. Саботата останува посебен ден, кој е ценет од страна на религиозни и секуларни жители на островот се еднакви: еден ден без притисоци, навистина може да се релаксираат - одиме на плажите и ги споделите со вашите мисли лебдат далеку.

Внатрешна Хебриди Острови

Остров на Arran

А мал остров, 20 милји долга и 56 милји круг, кој се наоѓа во близина на југозападниот брег на Шкотска. Лесно да се постигне од Глазгов. Тоа може да се пристапи со ферибот од Ardrossan (Еаршир) или Claonaig (Kintyre). Познат како "Шкотска во минијатура. Таа има историја (замоци и стои камења), флора и фауна (птици, печати и елени) и рекреативни терени (тенис, голф, пловење, Пони војна, куглање, возење велосипед). По нешто за секого. За силен голфери, тоа може да се пофали изборот на 7 курсеви.

Остров на BUTE

Овој мал остров помалку од еден час од Глазгов е лесен место да се извлечеш на на кратка пауза. Таа има многу песочни плажи, 3 терени за голф, неколку антички споменици и е дом на исклучително раскошни планината Стјуарт куќа.

Остров на Кол

Песочни плажи и ширум отворени простори се направи ова е одлично место да се опуштите. Инспирација за Кејти Morag книги за деца.

Остров на Colonsay

Достапни со ферибот од Islay или Oban. Посетете colonsay.org.uk (надворешен сајт) за детални информации.

Остров на Gigha

Купени од страна на жителите на островот во 2002. Посетете www.isle-of-gigha.co.uk (Надворешен сајт) за детални информации.

Остров на Јона

Само 5 минути над морето од Mull седи овој мал остров со своите опатија, сега познат по својата историја, кои се однесуваат на Свети Колумба и Селтик христијанството.

Остров на Islay

Со многу виски дестилерии, празни плажи, природен резерват и историски локалитети, Islay е добро место за да се извлечеш од сето тоа. Познат како Кралицата на Хебриди.

Остров на Јура

Многу блиску до Islay е ова ретко населен остров, дом на илјадници елен. Џорџ Орвел избра да се повлечат тука и да пишува својот роман "1984.

Остров на Mull

Вториот по големина на Внатрешна Хебриди, овој голем, недопрена островот има ридови, водопади, морски пештери, стои камења, шумски прошетки и плажи со брегова линија од над 300 милји. Старт на БиБиСи ТВ серија наречена Balamory (Tobermory). Само кратко ферибот вози од Oban. Од Mull, можете да ги преземат брод патувања во соседните острови вклучувајќи Јона, Staffa и Treshnish острови.

Мали острови на Хебриди

Четирите острови Eigg Рум, Кана и МУК секој од нив има свој карактер. Пристапи со брод од Arisaig и Mallaig.

Isle of Skye

Најголемите и најпопуларните на Внатрешна Хебриди, овој остров е познат по своите планински предели (на Cuillins и Quiraing), водопади и замоци. Постигне со мост од Кајл на Lochalsh, или со ферибот од Mallaig и Glenelg. соседните островот Raasay Skye е добро вреди да се посети премногу. Вие исто така може да се земе на ферибот од Скај во текот на Западен острови (надворешниот Хебриди).

Остров на Staffa

Земете патување со брод од Mull или Јона да го видат прославениот пештерата Фингал е!

Остров на Tiree

На западниот брег на Mull, на работ на Атлантикот. Со блага клима и сончево небо, Tiree е популарна дестинација за сурфање на ветер.

Надворешните Хебриди Острови / Западните острови

Остров на Харис

А убава островот на контрасти: неговата карпести источниот брег изгледа како на месечината, во западната златни плажи, често се празни. Префрлани се мали острови гепам и Taransay. Само во текот на 90 минути со ферибот од Skye или само возење преку границата од соседните островот на Луис кој може да се стигне со авион. Од Харис исто така може да се плови во текот на Uists.

Остров на Луис

Неговиот главен град Stornoway е најголемиот град во Западен острови и е помал од 3 часа со ферибот од Ullapool и авион возење далеку од многу аеродроми во Велика Британија. На островот има многу разгалена песочни плажи и е дом на познатиот Callanish стои камења (само втор во Стоунхенџ). Префрлани е убава островот на Велика Bernera со железно доба село со поглед на прекрасната плажа.

на Uists

Северна Uist - Benbecula - Јужна Uist. Овој синџир острови има alsorts на понуда: ридови и песочни плажи, природни резервати и антички споменици. На Uists се постигне со брод и авион од копното и на соседните острови.

Остров на Barra

Се наоѓа кон крајот на синџирот на Западен острови, ова мало место е опишан како "Barradise" со ридови и плажи. Еден од моите омилени работи за да побегне од сето тоа. Достапни со авион или брод.

Св Kilda

Околу 55 милји западно од Харис, оваа мала archipeligo се состои од островите на Hirta, Дан, Soay и Boreray. Населени со векови, а потоа евакуирани во 1930. Познат по своите оддалеченоста и морето птица колонии. Назначени од страна на УНЕСКО како светско културно наследство.

Хебриди Острови

Хебриди Острови се најубавиот дел од британските острови. Пејзажот е карпест и ридско-планински, но, исто така, бујна и зелен - се должи во голем дел на големи количини на дожд кои имаат тенденција да падне. Сепак, ова не треба да се стави надвор од потенцијален посетител, а многумина велат дека Хебриди едноставно не се исти без барем дожд - само да донесе некои rainclothes! Кога сонцето свети Сепак, како резултат на хоризонтите речиси секогаш се прекрасни.

Надворешниот Хебриди има некои од најспектакуларните плажи, не само во Европа туку и во светот. Голем дел од западната страна на 130 километарски долга низа на острови е еден виртуелен долго напуштен и чиста плажа. Неверојатни плажи може да се најде на Barra, Јужна Uist, Северна Uist, Berneray, Харис и Луис.

Многу од другите Hebridean острови, како што Coll, Tiree, Islay и Mull, исто така, има прилично неверојатен плажи. Поради плажи, брановите и времето, Хебриди се брзо да стане главен тела на мапата морето спортот, особено за сурфање.

Закажани Ferrry услуги отпловиме до и од повеќето од островите и други помали острови се постигне од страна на шатл фериботи или други бродови. Повеќето од овие бродови се управувани од Каледонски MacBrayne, инаку позната како Calmac, кои имаат целосен сет на возниот ред и дополнителни податоци за нивната веб-страница. Дополнителни фериботски услуги се нудат од страна на Northlink и Пентланд Ferries. Фериботи до островите Хебриди се релативно евтини за нога патници, иако прилично скапи за автомобили и други возила.

Пристаништето во Oban на копното е главен сообраќаен центар, со врска до Западна Хајленд железница и ферибот конекции до Barra, Јужна Uist, размислуваат, Кол, Tiree, Colonsay и Лизмор.

Понатаму на север, пристаништето Mallaig има ферибот услуги на мали острови - Кана Рум, Eigg и МУК, како и Skye. Исто така е можно да се вози кон Skye користење на мостот на Кајл на Lochalsh.

Пристаништето во Uig на Скај има краток ферибот конекции до надворешниот Хебриди острови на Северна Uist и Харис. Ullapool, во далечната северозападниот дел на Шкотска, има ферибот врската да Stornoway на островот Луис.

Кликни тука за ферибот билети до Хебриди Острови

Хебриди Острови Фери рута на сајтот

 


Најдобрите достапни Хебриди Острови ферибот билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Хебриди Острови ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Хебриди Острови ферибот билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот Хебриди Острови до или од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay, Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис , Uist и Луис острови, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хебриди Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Хебриди Острови ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега Хебриди Острови Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Хебриди Острови, проверите достапноста и книга Хебриди Острови Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Внатрешна Хебриди Острови или Северна Хебриди Острови со Calmac Ferries, Northlink Ferries или Пентланд Ferries од Шкотска во Arran, Islay на , Кол, Collonsay, размислуваат, Tiree, Skye, Бара, Харис, Uist и Луис острови во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Хебриди Острови Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал