Јонските острови Ferries

Јонските острови Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Јонски Острови ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Јонските острови фериботи и да отпатуваат до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос.

Резервации Јонски Острови ферибот билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Јонски Острови ферибот цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Јонските острови Ferries билети до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас , Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос онлајн со инстант потврда.

Патување во Јонските острови со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Јонските острови Ferries билети до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Јонски Острови ферибот премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Јонските острови Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос потоа книгата ферибот премин на Јонските острови и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни .

Јонските острови Ferries нуди фантастични цени до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Јонските острови Фери
билет Резервирање


Книга Јонски Острови ферибот билети
до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Јонските острови Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие Јонски Острови ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Ionion Острови

Грчката Јонските острови се расфрлани на западниот брег од копното на Грција, со исклучок на Китира кој се наоѓа во близина на јужниот брег на Пелопонез, на местото каде што на Јонското Море се сретна со Егејското Море.

Двете најпознати острови Крф, една од првите места во Грција да се привлечат туристи пакет во 1960s и Кефалонија кои несвесно стекнати армија на фанови низ целиот свет по објавувањето на Мандолинскиот капетан Корели е.

Закинтос е уште една популарна дестинација за одмор пакет, додека оние кои сакаат тивка остров недопрени од масовниот туризам главата за разгалена Итака, легендарниот царството на Одисеј.

Лефкада нуди суета туристички места, заедно со многу прекрасни патеки и традиционални планински села. Јонското архипелаг е сосема различно од Егејска и во поглед на нејзината култура и изглед.

Јонскиот остров Ferries: Тоа не е можно да се островот хоп директно помеѓу северните и јужните острови. Крф и Paxi се поврзани со траект и хидрофоил, но не постојат ферибот услуги од било Крф или Paxi на Лефкада.

Јонските острови Пејзаж

Во јужниот дел на Ionians, Лефкада, Kefallonia и Ithaki се добро поврзани со брод, а има два пати дневно услуги меѓу Јужна Kefallonia и северниот дел на Закинтос (алтернатива е да се плови од Argostoli да Kyllini на Пелопонез, и од таму да Закинтос град) .

Крф има редовни ферибот конекции со три пристаништа во Италија (Бриндизи, Бари и Венеција), управувана од страна на неколку ферибот компании плови помеѓу Италија и Игуменица и / или Патра. Патниците може, исто така, плови помеѓу Анкона и Игуменица, а потоа се префрли на локалната ферибот. Ферибот премини се најчести во јули и август, но постојат целогодишна услуги барем еднаш неделно меѓу Крф и Бриндизи, Бари и Венеција. Од Крф, исто така е можно да се премине во Албанија, или за посета на еден ден патување.

Крф е втор по големина остров во групата на Јонските острови, по Кефалонија и беше првиот да се отвори за туризам со многу да понуди на своите посетители. Таа привлекува посетителите од целиот свет и е еден од оние ретки дестинации кои caters за сите возрасти и вкусови.

Крф е познат како Керкира во грчката и го добило името од варијација на нимфата Korkira, ќерка на грчкиот бог на реката Aesopos во митологијата. Легендата вели дека богот на морето Посејдон, падна во љубов со нимфата Korkira, ја киднапирале, а потоа ја донесе на островот, па оттука и името Керкира.

Крф е полна со различни од своите традиционални рибарски села на своите големи модерни центри, заедно со своите неверојатни дивиот свет, над шестотини видови на диви цвеќиња и бројни егзотични птици, вклучувајќи пеликани, пчела јадат, hoopoes и златни Orioles; овој остров има по нешто за секого!

Zante е најјужните на Јонските острови има различни пејзажи, на запад се карактеризира со впечатливи планински предели и во голема мера е ненаселена и на исток е преполна со плодни рамници, живописни заливи и долги песочни плажи.

Zante е прекрасен остров, со многу видови на прилично шарени цвеќиња кои се чини дека да цвета преку целата година. Познатиот поет Едгар Алан По, во 1837, напишал песна со наслов "Сонет за Zante" последната линија се вели: "Изола d'ора! Fior ди Леванте!" што значи "Островот на златото, цвет на Истокот".

Секој посетител е сигурно да се воодушевени од страна на шармот на островите и се согласувам со По дека тоа е навистина еден остров на злато и сигурно идеална дестинација за одмор. Zante има многу да понуди секој посетител, од прекрасни песочни плажи, единствена шанса да се види загрозени диви животни во форма на Caretta Caretta желки и Монк фоки, импресивни манастири и цркви со парична казна фрески и икони, како и познатата Сина пештери и Најпознати глетка на Zante, плажа бродолом кој е еден од најфотографираните места во светот.

Итака е вториот најмалата од населените Јонските острови. Тоа е 29 километри во должина и 6.5 километри широк и има брег на 100 км. Се состои од 2 полуострови, кои се речиси еднакви по големина и тие се споени со истмус на Aetos (или орел залив). Островот е долг и тесен и е речиси поделени на половина од убедливо залив Molos.

Итака нуди оние кои сакаат одење некои одлични можности за пешачење, во прекрасен пејзаж. Постојат многу видови на диви цвеќиња и диви животни да ја видите. Со живописни градови, како што Kioni и Friskes, Итака е една прекрасна мал остров да се истражуваат. Итака е остров недопрена од туризмот, тоа е мирна и убава и совршено за релаксирачки одмор. Таа има многу бистрите води така е одлична за нуркањето и постојат многу различни видови и бои на риба да ја видите. Островот е многу популарна со познати личности и Чарлс, принцот од Велс и на крајот на Дијана, принцезата од Велс, поминато дел од нивниот меден месец тука. По посетата тука ќе видите зошто Одисеј поминал 10 години се борат да се вратат дома, на овој прекрасен остров.

Кефалонија е најголем од седумте јонски острови (700 sq km2 за). Тоа е највисок врв е антички планината Aenos, 1628 m (5341feet) Во западниот брег на Грција, Кефалонија има само 32,000 жител на островот. Со Лефкас на север и Закинтос на југ на островот е цврсто на туристичка патека и расте секоја година да станат достапни повеќе сместување и големи тур-оператори се вселат. И покрај годишниот прилив на посетители, главно Италијанци, островот е толку голема што се уште е можно да се извлечат на места каде што вие сте веројатно нема да се сретнат со душа со денови. Огромна трактати на шумски наметка солиден варовник пејзаж, со десет врвови на врвот 5,000 нозе.

Кефалонија е остров што се атрактивни за пешаци, како што е да sunbathers. За Вокер има акри во внатрешноста планините под шуми да се истражуваат. За сонце за капачите постојат голем број на плажи (многу од нив се меѓу најубавите во Средоземното Море. Е еден од најдобрите тајни на Грција, откако гласаше 10th во светот сценско убавина лигата, со што го бара и заслужува истражување.

Paxos е најмалиот од Јонските острови, лажење само 11 километри од најјужниот дел на Крф. Многу посетители се врати од година на година Paxos да се доживее со интимноста на овој мирен рај, вистински стил на локалното население, и волшебна глетка.

Paxos е опфатена во многу маслинови градини со антички жилави и извртени маслинови дрва, некои од нив се стари стотици години, кои обезбедуваат згрижување на бројни видови на диви цвеќиња и мали лозја. Оваа мирна и недопрен пејзаж е она што го прави на одмор на островот Paxos навистина незаборавни.

Lefcas или Лефкада, како што Грците го нарекуваат, Е многу популарна летна одморалиште, каде има по нешто за секого. Млада партија посетителот цела ноќ, windsurfers имаат некои одлични места, постојат тивки места за оние кои само сакаат да се релаксираат, и таму е многу да се види.

На луѓето на островот се познати по својата гостопримливост, и многу од нив успеваат да живеат од туризмот во текот на летото. Други, пак, се занимава и со земјоделство, риболов и сточарство. името на островот значи бело, а се однесува на бели карпи во јужниот дел кои се карактеристични за Lefcas. Тоа е зелена, планински остров, и е поврзан со копното со мост.

Китира или Tsirigo е името на островот освоен од страна на Венецијанците и е еден од Јонските острови, но поради својата географска положба и официјално му припаѓа на Атика. Нејзината локација е меѓу Пелопонез и на Крит, во Спартан заливот.

Китира е познат како островот на Афродита, бидејќи според легендата на Isiodos тоа е каде што е роден од најубавите божица на Олимп.

На островот има неверојатни пејзажи од природни убавини, плажи, и различни села, секоја со посебна убавина. амбиент на островот е дека на романтиката, создадени од традиционалниот стил на повеќето згради на островот, византиски цркви и венецијанскиот замок. Секое лето на неколку фестивали се наредени со локални производи слави историја на островот, одржување во живот традицијата.

Китира, Е традиционален остров што нема масовен туризам или комерцијализација и затоа за природни и тишина. Сепак, секоја година привлекува туристи кои бараат мирен одмор и уживаат на островот на Афродита. Постојат многу опции, да се откријат убава природа, да се релаксираат на плажа, вкусни кујна или да уживаат во кул коктел во барот на плажа.

Јонските острови

Јонските острови кластерот е група на острови се наоѓа во Јонското Море, западно од копното на Грција. Илјадници посетители доаѓаат на Јонските острови за да уживаат во нивниот уникатен литературни и уметнички култура, природни убавини, космополитски начин на живот и топлото гостопримство.

Јонските острови имаат одлична туристичка инфраструктура и да се обезбеди гости со плетеницата на хотелот одморалишта, хотели, апартмани, студија, соби за изнајмување, апартмани, вили и традиционални куќи.

Јонските острови се: Крф (Korfu, Керкира), Итаки, Кефалонија (Cefalonia), Китира, Лефкада (Lefkas), Paxi и Закинтос (Zante).

фериботи и hydrofoils служи на острови од различни точки на заминување на копното и од Крф, можете да ги преземе меѓународната ферибот во Албанија и Италија (вториот е популарна опција за островот подрипнувајќи туристи кои се упатуваат кон Венеција или Бриндизи).

фериботи се исто така одличен начин да се добие околу да се види повеќе на Грција за време на вашиот крстарење екскурзија Европа.

Кликни тука да се резервира ферибот на Јонските острови

Мапа на Јонските Острови ферибот правци

 


Најдобрите достапни Јонските острови фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Јонските острови Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Јонски Острови ферибот билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот Јонските острови до или од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја, Венеција и Закинтос, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Јонски Острови ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Јонските острови Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Јонските острови Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Јонски Острови ферибот билет, проверите достапноста и книга Јонските острови Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Јонските острови на Анкона, Бари, Бриндизи, Крф, Игуменица, Сами, Кефалонија, Патрас, Paxi, Пиреја , Венеција и Закинтос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Јонските острови Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал