Италија Ferries

Италија Патнички и автомобили Ferries билети

Италија ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Италија фериботи и да отпатуваат до и од Италија.

Резервација на ферибот билет Италија никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Италија Ferries цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Италија ферибот билети до и од Анкона, Arbatax, Бар, Barcellona, ​​Бари, Bastia, Бриндизи, Каљари, Калви, Casamicciola, Катанија , Civitavecchia, Крф, Дубровник, Драч, Џенова, Golfo Aranci, Hvar, Игуменица, Сами, Липари, Ливорно, Lussino, Малта, Наполи, Olbia, Палермо, Panarea, Патрас, Paxi, Пескара, Piombino, Pola, Ponza, Пореч, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Рио Марина, Rovigno, Салерно, Salina, Савона, Сплит, Spalato, Стари Град, Stromboli, Tanger Мед, Termini Imerese, Трапани, Тунис, Umago, Валенсија, Венеција, Вентотене, Вис, Валона, Vulcano , Задар, Закинтос, Закинтос онлајн со инстант потврда.

Патување во Италија од страна на ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Италија ферибот билети едрење со Црна Гора линии, Адриа Ferries, Сината линија, ANEK Супербрз, минојската, Jadrolinija, SNAV, Tirrenia, Грималди линии, Супербрз, Adriatica Traghetti, Европската Seaways, Венеција линии, Моби, Корзика Ferries, Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines, Црвена Ѕвезда Ferries, Гранди Navi, ANEK линии и ЦТН бродска линија онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Италија Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Италија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Италија ферибот патување.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Италија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Италија ферибот билети
до и од Анкона, Arbatax, Бар, Barcellona, ​​Бари, Bastia, Бриндизи, Каљари, Калви, Casamicciola, Катанија, Civitavecchia, Крф, Дубровник, Драч, Џенова, Golfo Aranci, Hvar, Игуменица, Сами, Липари, Ливорно, Lussino, Малта, Наполи, Olbia, Палермо, Panarea, Патрас, Paxi, Пескара, Piombino, Pola, Ponza, Пореч, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Рио Марина, Rovigno, Салерно, Salina, Савона, Сплит, Spalato, Стари Град, Stromboli , Tanger Мед, Termini Imerese, Трапани, Тунис, Umago, Валенсија, Венеција, Вентотене, Вис, Валона, Vulcano, Задар, Закинтос, Закинтос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Италија Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Италија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Италија

Италија има повеќе УНЕСКО за светско наследство од која било друга земја на светот.

Нејзината голема Чита d'Arte (градови на уметноста), како Рим, Венеција и Фиренца, привлекуваат посетители со векови, и со добра причина. Од време на време, ми се чини дека земјата се потпира на своите уметнички ловорики. Ова не е сосема точно.

Милано, финансиски центар на земјата, ја создаде една од најголемите и најмодерните трговски саеми во Европа и планира големи станбени развој, CityLife комплекс, во срцето на градот. Венеција е веројатно град кој, во изгледот, го смени барем по децении, но од неодамна ги отвори елегантен нов мост над Големиот канал и спектакуларен современата уметност простор во Punta della Догана.

Заедно со уметнички богатства на Италија, ќе најдете многу да ве окупира во селата. Може да се скија во Алпите, Крстоносните Доломити или нурне надвор златен брег Сардинија.

Портрет на Венеција, Италија

Адреналин наркомани може да се фати огномет на испарливи вулкани на Сицилија. Но, колку што сето ова, патување во Италија е за lapping до начин на живот. Тоа е за да работи во празен од во текот на кафе во еден streetside кафе или бавни во текот на долг ручек во топла медитеранска сонцето.

Најпопуларните туристички дестинации / атракции во Италија

Асишки: Дали е популарна дестинација во Umbria, зелена срцето на Италија; Асишки беше местото на раѓањето на Свети Фрањо (Сан Франческо), кој е светец-заштитник на Италија. Тоа е мирно место, со музеи, цркви, урнатини и Сент Францис базиликата каде што се чува гробот на Свети Францис. Многу верници патуваат во ова место за аџилак.

Galleria dell'Accademia: Тоа е една од најважните музеи во светот; ова место се одликува познатиот Michelangelo's скулптура: Дејвид и прекрасна колекција на слики и други непроценливо скулптури организирани во 24 соби.

Потпрен кула во Пиза: На Потпрен кула во Пиза се смета за икона на Италија и Европа; тоа е прекрасен зграда бидејќи се чини дека пркосат на гравитацијата со посно на 5.5 степени. Потпрен кула во Пиза е задолжителна станица за време на посетата на Пиза, Италија; до 2004 луѓе не може да се искачи на кулата од безбедносни причини, но сега може да се искачи на 294 чекори на спирала скалила; овој врв не е познат само потпирајќи се, тоа е исто така познат по својот дизајн и романескна архитектура се применува, Тоа беше изградена за да биде камбанаријата на катедралата и гробишта.

планината Етна: Вулканот Етна се наоѓа во Сицилија и е најстариот активен вулкан во Европа и секој пат таа да избувне изгледа пославна, наметнување и Сицилија пејзаж се менува со страшни слики.
Вулканот Етна е не само од најимпресивните вулкан; тоа е исто така најголема планина во Италија и брои со богата флора и фауна, која вклучува различни видови на животни, како ни гуштери, лисици, верверички, мачки, соколи и птици, како и растенија.

Палацо Te: Палацо Te е импресивна зграда под маниристички стил; нејзината изградба (-1524 1534) е овластена за ученик на познатиот Рафаел. Зградата има прекрасен соби со голема колекција на месопотамската уметност и маниризам продукции на уметници од античките времиња.

Колосеумот: Тоа е една од најимпозантните градби низ Италија, во почетокот тоа беше познат како Флавио амфитеатар; Колосеумот е најголемата јавна забавата во античките времиња и опремен различни емисии од комедии во утра да гладијатор настани во попладневните часови. Римјаните лавови за попладне настани, овие животни се гладни за три дена пред натпреварот и ако животните не може да убие гладијатори тогаш тие биле убиени од страна на мажите обучени да се направи тоа.

Trattoria Corrieri: Тоа е една од најважните ресторани во Италија; во овој Trattoria можете да ги вкусите најдобрите италијански типична кујна со одличен амбиент и по разумни цени. Тука можете да уживате пет видови на пршута и пармезан реално, како и други неверојатни јадења во овој Trattoria; Уживајте во вкусна храна и да заборавам на одмор. Trattoria Corrieri се наоѓа во Виа Conservatorio, Парма, Италија и можете да им се јавите на телефон: + 39 0521 234426.

езерото Комо: Езерото Комо е добро познат езеро низ Италија и најдлабоките премногу; многу туристи го прави совршена романтична дестинација поради своите прекрасни предели и туристички села разгледа; Езерото се наоѓа во северниот округ езера опкружен со ридови и планини. Откако ќе стигнете таму, можете да уживате во различни фестивали повеќето од нив се слави во јуни и септември или ако пристигне во уште една сезона можете да уживате во Патувања околу езерото, или други активности на отворено, како што се возење велосипед, пешачење, скијање на риболов или посетете ја атракции дека ова место ви нуди.

Италија

Италија се наоѓа во Јужна Европа, на полуостровот италијански и тоа се граничи со Средоземното Море, кој е домаќин на две италијански островите Сардинија и Сицилија.

Италија е голема земја полна со историја и култура која продолжува да facinate светот. Тоа е земја полна со убавината, уметноста и модата, сите овие се мешаат за да им даде на Италија магија атмосфера и да очаровам туристи од секој агол на светот.

Откривање на Италија може да биде пријатно и незаборавно искуство, секој агол на оваа прекрасна земја ќе ве однесе назад во времето на старите времиња и ќе го признае својот голем развој до денес. Италија нуди непобедлива туристички дестинации, како Фиренца и уметнички продукции и модата, Рим, главниот град познат како вечниот град Рим, Венеција, романтичен град изграден под вода, Верона, импозантна амбиент на градот на драмата "Ромео и Јулија" и Милано, најмодерен град во Италија.

Италија има безброј места за посета и да уживате. Прво Кривата кула во Пиза или Торе ње ди Пиза во Италија, кој се наоѓа на плоштадот dei Miracoli, Кулата била изградена во римски стил и почна да се потпреме од нејзината изградба и тоа е симбол на Италија и тоа е туристички атракции.

Sheduled Фери и хидрофоил услуги за обезбедување и патнички и автомобил ферибот услуги покриваат крајбрежјето во Италија. Италија има околу 8,490 километри од крајбрежјето кои се сервисираат од страна на повеќе од дваесет реномирани ферибот оператори како ferrovie dello Stato, Гранди Traghetti, Tirrenia navigazione и Моби линии.

Сите острови во Сардинија и Сицилија се поврзани со пристаништата на Џенова, Ливорно, Ла Специја и Неапол. Постојат исто така и меѓународни ферибот услуги меѓу Италија. Северна Африка и во други европски земји.

Кликни тука да се резервира ферибот за Италија

Италија Град на сајтот

 


Најдобрите достапни Италија фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Италија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Италија ферибот билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Италија Фери до или од Анкона, Arbatax, Бар, Barcellona, ​​Бари, Bastia, Бриндизи, Каљари, Калви, Casamicciola, Катанија, Civitavecchia, Крф, Дубровник, Драч, Џенова, Golfo Aranci, Hvar, Игуменица Сами, Липари, Ливорно, Lussino, Малта, Наполи, Olbia, Палермо, Panarea, Патрас, Paxi, Пескара, Piombino, Pola, Ponza, Пореч, Porto Torres, Portoferraio, Rabac, Рио Марина, Rovigno, Салерно, Salina, Савона , Сплит, Spalato, Стари Град, Stromboli, Tanger Мед, Termini Imerese, Трапани, Тунис, Umago, Валенсија, Венеција, Вентотене, Вис, Валона, Vulcano, Задар, Закинтос или Закинтос, вашиот одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Италија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Италија ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита на Италија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Италија ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга Италија автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со италијански ферибот оператори Црна Гора линии, Адриа Ferries, Сината линија, ANEK Супербрз, минојската, Jadrolinija, SNAV, Tirrenia , Грималди линии, Супербрз, Adriatica Traghetti, Европската Seaways, Венеција линии, Моби, Корзика Ferries, Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines, Црвена Ѕвезда Ferries, Гранди Navi, ANEK линии и ЦТН бродска линија до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија , Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал