Северна Ирска Ferries

Северна Ирска Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Северна Ирска Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Северна Ирска фериботи и да отпатуваат до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанијата.

Резервација на Северна Ирска Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Северна Ирска Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Северна Ирска Ferries билети до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанија онлајн со инстант потврда.

Патување во Северна Ирска Ferries со ферибот е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга вашиот евтини Северна Ирска Ferries билети до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанија онлајн и уживајте повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Северна Ирска Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанијата, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Северна Ирска Ferries ферибот патување.

Ако се патува во Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа потоа Packet Фери компанијата книгата ферибот премин во Северна Ирска фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќен.

Северна Ирска Ferries нуди фантастични цени до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанијата ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Северна Ирска ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Ferries билет на Северна Ирска
до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Северна Ирска Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие Северна Ирска ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Северна Ирска

фериботи крстот на Ирското Море од Велика Британија за да Larne или Белфаст во Северна Ирска. Сите оператори наведени подолу нудат специјални промоции во текот на годината, а некои, исто така, нудат преку билети со железнички и автобуски линии на секој крај.

зид линија понуди два типа на сервиси од пристаништето на Белфаст да Странрар во Шкотска, со до шест пловидбите поминуваат дневно. ХСС Стена Војаџер е катамаран со голема брзина (што беше порано да биде најбрз ферибот меѓу Северна Ирска и Велика Британија, но сега е предмет на ограничувања на брзината) и Стена Каледонија е потрадиционален и побавно ферибот.

Стена исто така, нудат билети, железнички и плови "со ScotRail воз врски до дестинации во Шкотска од Странрар. Железничката станица е директно во непосредна близина на ферибот терминал во Странрар. Треба да се напомене дека, сепак, (од причини кои се јасно) Стена нудат само 2 ХСС пловидбите поминуваат дневно, и не ги усогласија едрење пати со ScotRail, па што и да отпатуваат ќе се веројатно ќе се соочи со долго чекање на Странрар за обука наваму.

Белфаст Сити центар

Зид линија, исто така, понуди до три пловидбите поминуваат дневно од Larne (достапни од Белфаст со воз или автобус) Флитвуд, во близина на Ливерпул.

DFDS Норфолк линија нудат преку ден и nightime премини во Birkenhead, во близина на Ливерпул. Кабини и оброци се достапни.

П & О Фери плови фериботи во Larne, од Troon и Cairnryan во Шкотска. P & O имаат најбрзо премини во копното Велика Британија од Larne да Cairnryan во само 1 час на P & O Express и 1hr 45mins на традиционалниот ферибот. На Larne - пат Troon се 2 часа.

Остров на Човекот пареа Packet Фери компанијата плови редовни услуги помеѓу пристаништето Даглас и двете Белфаст и Larne.

Градови и градови во северниот дел Irleand

Северна Ирска е дом на бројни градови и градови. Подолу е листа на девет од најзначајните. Другите урбани области се наведени на нивните специфични округот член.

  • Белфаст ( "устата на брегот на реката") - главен град и најголем град на Северна Ирска. Тоа е, исто така, вториот по големина град на островот Ирска (по Даблин, главниот град на Република Ирска) и на петнаесеттиот најголем во Велика Британија. Разнишана од повеќе од три децении на паравоените конфликт, Белфаст бил подложен на ренесанса во последниве години и сега е жив, модерен град. Тоа беше избран четвртиот најдобар град во Велика Британија за град пауза во награди Гардијан / Обсервер патување.
  • Армаг - црковна главниот град на Ирска; содржи седиштето на двете (англиканската) Црква на Ирска и Римокатоличката црква во Ирска.
  • Бангор - убава крајбрежен центар во Северна надолу, дом на најголемата пристаништето на островот и добар шопинг.
  • Колераин - се наоѓа на реката bann во округот Дери, 5 км од морето и со импресивна историја датира од најраните познати доселеници во Ирска, Coleraine денес е главна порта за влез на популарната област насип брег. Coleraine е одличен шопинг градот и, исто така, има голем театарски перформанси наоѓа на Универзитетот во Алстер во градот.
  • Дери или Лондондери ( "девицата Град") - вториот по големина град на Северна Ирска и четвртиот град на Ирска е вреди да се посети за познатиот камен градските ѕидини (кои датираат од 16th век и се само целосен градските ѕидини во Ирска) .
  • Enniskillen - живописната главниот град на округот Ферманаг, совршен за истражување на езерата околу Lough Erne.
  • Лисбурн и Newry - стана град, како дел од прославата на јубилејот на кралицата во 2002.
  • Omagh - Алстер американскиот фолк парк се наоѓа тука. Ова е отворен музеј кој ја раскажува приказната на емиграција од Алстер во Америка во вековите 18th и 19th.

Повеќето луѓе во посета слушнале за различни наклонетоста на луѓето во Северна Ирска. Меѓутоа, за да еден патник на луѓето од Северна Ирска се пријателски и топол кон посетители. Ќе го добиете чувство дека луѓето знаат наклонетоста на едни со други, но за да еден патник тоа може да биде тешко да се утврди (барем додека по втор пивце на Гинис).

Северна Ирска

Северна Ирска е составен од 26 области, кои произлегуваат од реони на Белфаст и Лондондери и окрузите Antrim, Армаг, долу, Ферманаг, Лондондери, и Tyrone. Заедно, тие обично се нарекува Алстер, иако територија не ги вклучува целата античка провинцијата Алстер.

Северна Ирска има многу конфликти меѓу некои од луѓето кои живеат таму. Унионистите, кои се претежно протестантски, сакаат Северна Ирска да остане дел од Обединетото Кралство. Националистите, кои се претежно католичка, сакаат Северна Ирска да ја напушти Велика Британија и има целиот остров обединети како една земја, според ирското правило. Некои луѓе не сакаат да се приклучат на Република Ирска или ќе остане дел од Обединетото Кралство. Наместо тоа, тие сакаат Северна Ирска да биде независна држава.

Закажани ферибот услуги управувана од зид линија, на P & O и пареа Packet компанијата линк Северна Ирска во Англија, Ирска и едрење Остров на Човекот до и од ферибот пристаништа на Larned или Белфаст Северна Irleand.

зид линија исто така, нудат комбинација билет во железничкиот и море ферибот и возот кој станува се повеќе популарна со двете локалните жители и туристите.

Кликни тука да се резервира ферибот Северна Ирска

Северна Ирска сајтот


Најдобрите достапни Северна Ирска фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Северна Ирска ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Северна Ирска ферибот билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Северна Ирска Ferries до или од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанијата, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Северна Ирска ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Северна Ирска Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Северна Ирска Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Северна Ирска Ferries билетите, проверите достапноста и книга Северна Ирска Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Белфаст и Larne да Cairnryan, Остров на Човекот, Ливерпул (Birkenhead) и Troon едрење со зид линија, на P & O Ferries или пареа Packet Фери компанијата во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Северна Ирска Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал