Скандинавија Фери

Скандинавија Фери Патнички и автомобили Фери Билети - Данска, Норвешка, Шведска, Финска и Исланд Фери

резервации Скандинавија ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Скандинавија Фери едрење до и од Bojden, Копенхаген, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Гдањск, Гдиња, Gedser, Гетеборг, Grenaa, Harwich, Helsingborg, Хелзингор, Хелсинки, Hirtshals, Hou, Kalundborg , Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Кил, Klaipeda, Koge, Kolby Кас, Kristiansand, Långnäs, Ларвик, Mariehamn, Nynäshamn, Осло, Путгарден, Рига, Rodby Faerge, Ronne, Росток, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Стокхолм , Stromstad, Swinoujscie, Талин, катрани, Torshaven, Travemünde, Трелеборг, Турку, Varberg или Ystad.

Со оглед на најновите Скандинавија Фери премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Bojden, Копенхаген, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Гдањск, Гдиња, Gedser, Гетеборг, Grenaa, Harwich, Helsingborg, Хелзингор, Хелсинки, Hirtshals, Hou, Kalundborg, Kapellskär , Karlshamn, Karlskrona, Кил, Klaipeda, Koge, Kolby Кас, Kristiansand, Långnäs, Ларвик, Mariehamn, Nynäshamn, Осло, Путгарден, Рига, Rodby Faerge, Ronne, Росток, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Стокхолм, Stromstad , Swinoujscie, Талин, катрани, Torshaven, Travemünde, Трелеборг, Турку, Varberg или Ystad вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Скандинавија Фери ферибот патување.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

 

Скандинавија Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Скандинавија ферибот билети
до и од Bojden, Копенхаген, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Гдањск, Гдиња, Gedser, Гетеборг, Grenaa, Harwich, Helsingborg, Хелзингор, Хелсинки, Hirtshals, Hou, Kalundborg, Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Кил, Klaipeda, Koge, Kolby Кас, Kristiansand, Långnäs, Ларвик, Mariehamn, Nynäshamn, Осло, Путгарден, Рига, Rodby Faerge, Ronne, Росток, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Стокхолм, Stromstad, Swinoujscie, Талин, катрани, Torshaven, Travemünde, Трелеборг , Турку, Varberg или Ystad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Скандинавија Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Скандинавија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Скандинавија

Во тек е константен и долго ривалство меѓу Копенхаген и Стокхолм во текот на кој град може да се тврди насловот, како неофицијална престолнина во Скандинавија.

Зависност од тоа колку ви смета, и двата градови се најголемите, најпосетените, а цел на повеќето инвестиции. Сепак, по завршувањето на Ересундски мост, а потоа и интеграција на Копенхаген и Малме - трет по големина град во Шведска, овој регион е брзо се појавува како главен урбан центар во Скандинавија, додека Стокхолм веројатно ќе се фати на титулата најубава.

Поради високата географска ширина, летни ноќи се многу кратки и во северниот дел на најголем дел има дури полноќното сонце во лето.

Додека централните делови на Скандинавија (триаголник Осло, Стокхолм, Копенхаген) се повеќе густо населен, големи области на север или во планините се тешко населени на сите. Поради ова, простор, светлина и природата се клучните карактеристики на четири северни земји, со исклучок на Данска.

скандинавските фјордови

Данска границите на Германија, додека Финска и Норвешка се граничат со Русија, но инаку нордиските земји се одделени од нивните соседи од страна на Балтичкото, Северното Море или на самата Атлантикот. Изобилство на земјиштето, водите и дивината е заедничка карактеристика на нордиските земји (со исклучок на Данска, каде поголемиот дел од земјата е обработливо земјиште или населби). На пример, Шведска е една од најголемите земји во Европа, но има само некои 9 милиони жители. На пејзажи и природа, сепак, се разликуваат во нордиските земји. Данска е рамен низина, како Холандија и северна Германија. Исланд и вулкански и Арктикот. Норвешка и Шведска го делат на Скандинавскиот Полуостров што е највисока на атлантскиот брег и постепено станува помал, додека Шведска ги исполнува Балтичко Море.

Главните центри на скандинавските земји се: -

 • Архус, Данска
 • Берген, Норвешка
 • Копенхаген, Данска
 • Гетеборг, Шведска
 • Хелсинки, Финска
 • Осло, Норвешка
 • Рејкјавик, Исланд
 • Стокхолм, Шведска
 • Vaasa, Финска
Работи што треба да направите и да видиме во Скандинавија

за да ја видите

 • Лапонија straddles северните делови од Норвешка, Шведска и Финска, фантастична природа, карибу и Сами автохтон народ го прават тоа во вредност од напорите да одам таму.
 • Посета на необичен слободен град Кристијанија во Копенхаген
 • Посета на Музејот викиншки брод во Осло или Роскилде
 • Посета на познатиот Тиволи Гарденс тематски парк во Копенхаген
 • Видите неверојатни Васа музеј во Стокхолм, прикажување на целиот предводник дека потонал во пристаништето пред речиси 400 години
 • Опуштете се во жешка пролет во Исланд
 • Круз на норвешките фјордови, Geirangerfjord е светски познатиот убавина додека Sognefjord е најголем.
 • Уживајте во бескрајни летни денови под сонцето полноќ во северниот дел.
 • Искуство на Арктикот и мечки мразот во световите најсеверната населба, Свалбард
 • Одат крос-кантри скијање или пешачење во бескрајни шуми и националните паркови.
 • Оди нудизам од Сауна во земјата на илјада езера (Финска)
 • Надолнини скијање или аикидо во некои од најцивилизираните и семејство пријателски ски центри во Европа.
 • Доживее вашето детство во Legoland, Данска.
 • Крстарење околу илјадници сценско острови во шведски и фински архипелагот.

музички фестивали

Скандинавија, а особено Данска, е позната по својата многу музички фестивали во текот на летните месеци. Најголемите музички фестивали во секоја земја се:

 • Роскилде фестивал (Данска, почетокот на јули) - Еден од најпознатите светски рок-фестивали, со 70,000 30,000 билети за продажба и волонтери.
 • Ruisrock (Финска, јули) - најголемиот музички фестивал во Финска, одржана на остров во близина на Турку, со околу 70,000 гледачи.
 • Hultsfred (Шведска, јули) - Главниот рок-фестивал во Шведска, се одвива во јужниот дел на Шведска и има присуство на 30,000.
 • Arvika (Шведска, јули) - Главниот синтисајзер фестивал во Шведска, се одвива во близина на норвешката граница во средината на Шведска и има присуство на 30,000.
 • Quart (Норвешка, јуни / јули) - клучен рок-фестивалот во Норвешка, а во Kristiansand во јужна Норвешка.
 • Хов (Норвешка, јуни-јули) - Хоув фестивал меша големи меѓународни акти со норвешкиот бендови во уникатен амбиент на остров надвор град Arendal. 50,000 продаваат билети.
 • G! Фестивал (Фарските Острови, јули) - Главниот (и веројатно само) настан Faroes ", со околу учесници 10,000 6,000 и билети се продаваат секоја година. Главно локални и скандинавски бендови.
 • Исланд звучните бранови (Исланд, октомври) - прогресивен, врвна, музички фестивал кој привлекува околу 2000 посетители секоја година, и покрај многу локални жители се појавува.

Cusine & Закажување

Кујните на сите скандинавски земји се доста слични, иако секоја земја има свои потпис јадења. Морски карактеристики место на ресторан менија, иако говедско, свинско и пилешко месо се повеќе заеднички во многу секојдневни јадења. Компири се главните класифицирам, најчесто само варени, но исто така направи во пире од компири, компир салата и многу повеќе. Зачини се користи повремено, но свежи билки се користат за да ги истакнуваат на состојки. Познати скандинавските јадења вклучуваат:

 • Харинга, особено кисела
 • Ќофтиња, се служи со компири, овошје и крем сос
 • Лосос, особено пушеле или сол излечи (gravlax)
 • Блок маса, популарен ручек опција со леб, харинга, пушена риба, колбаси и повеќе
 • Леб доаѓа во десетици сорти, со темно, тешки 'ржан леб специјалитет, и скандинавските колачи се толку добро познато дека зборот "дански" има дури и се увезуваат во англиски јазик.

Пијат

Ладење надвор во Арктикот Icebar, HelsinkiVikings беа славно тешки алкохоличари, и покрај континуираното владините напори да се искорени демонот пијалок низ тешки оданочување, денешна Скандинавците продолжат традицијата. Донесе во вашиот целосен додаток ослободен од данок, ако планирате да се занесе, бидејќи во Норвешка, можете да очекувате да платат и до 60 kr (€ 7) за пиво во паб, и Шведска и Финска не се далеку зад себе. За намалување на болката, тоа е заеднички да почнат да пијат дома, пред да се упати надвор да се забавуваат. возраст за пиење е генерално 18 во сите нордиски земји (но 20 во Исланд), но многу барови и клубови имаат свој возрасни граници.

Главната tipples се пиво и вотка како дестилиран алкохол наречен brännvin, вклучувајќи билка вкус akvavit. Духови обично се пие како Snaps или ледена, но неговиот удар очила.

Скандинавија може да имаат либерални слика, но, лекови, вклучувајќи канабис се третираат со нулта толеранција од страна на полицијата, и поседување на дури и лични количини употреба е сериозно кривично дело во сите пет земји. Данска, додека полиберални отколку останатите, исто така, презеде екстремистичката линија во последните неколку години и "на улицата Пушер" Кристијанија е одамна ги нема.

Скандинавија

Скандинавија не е држава, туку историско културно-лингвистичка регион во северниот дел на Европа, која ги вклучува трите царства Данска, Норвешка и Шведска. Некои тврдат за вклучување на Финска и Исланд, Иако тоа поширокиот регион обично се познати од страна на засегнатите како Норден земји, или нордиските земји, кои не се дел од Скандинавија.

Закажани патник, автомобили и товарни бродови правци алишта скандинавските земји.

 • Норвешка се служи со фериботи од Данска и Германија.
 • Во Шведска, постојат фериботи од Финска, Естонија, Латвија, Литванија и Полска.
 • Исланд е поврзан со Данска и Фарските Острови со ферибот.
 • Финска има фериботи од Естонија и Германија.

Ако се патува со брод во Норвешка или поминуваат Аланд, таму се ослободени од данок на промет на одборот, со оглед на тоа што Норвешка не е дел од ЕУ и Аланд е предмет на посебни прописи. Од истата причина, некои од овие линии, особено во Стокхолм Хелсинки ферибот, се познати како партија чамци бидејќи алкохолот го избегнува нормална тешки оданочување.

Во прилог на главните Фери линии фериботи Hurtigruten се кандидира на сите заедно Норвешка неверојатно остри брег и преку спектакуларни фјордови, од Берген на југ до Киркенес во Арктикот север, докинг во многу мали населби и села на пат - вас дозволувајќи уникатен и многу скандинавски искуство.

Кликни тука за фериботи до СкандинавијаСкандинавските земји на сајтот

 


Најдобрите достапни Скандинавија Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Скандинавија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Скандинавија Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Скандинавија Фери до или од Bojden, Копенхаген, Esbjerg, Frederikshaven, Fynshav, Гдањск, Гдиња, Gedser, Гетеборг, Grenaa, Harwich, Helsingborg, Хелзингор, Хелсинки, Hirtshals, Hou, Kalundborg, Kapellskär, Karlshamn, Karlskrona, Кил, Klaipeda, Koge, Kolby Кас, Kristiansand, Långnäs, Ларвик, Mariehamn, Nynäshamn, Осло, Путгарден, Рига, Rodby Faerge, Ronne, Росток, Saelvig, Sandefjord, Sassnitz, Seysdisfjordur, Spodsbjerg, Стокхолм, Stromstad, Swinoujscie, Талин, катрани, Torshaven, Travemünde, Трелеборг, Турку, Varberg или Ystad, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Скандинавија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Скандинавија ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Скандинавија Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Скандинавија Фери на билетите, проверите достапноста и книга Скандинавија Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Данска, Норвешка, Шведска, Финска и Исланд во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Скандинавија Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал