Шведска Фери

Шведска Патнички и автомобили Фери Билети

Шведска Ferries билет резервации, траект возни редови и патнички информации за фериботи и да отпатуваат до и од Шведска ферибот пристаништа на Стокхолм, Гетеборг, Varberg, Хелсингборг, Kapellskär, Умеа, Трелеборг, Малме, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad и Karlskrona.

Ако се патува во шведскиот ферибот пристаништа на Стокхолм, Гетеборг, Varberg, Хелсингборг, Kapellskär, Умеа, Трелеборг, Малме, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad и Karlskrona потоа книгата ферибот премин со Шведска и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќен.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Шведска Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Шведска Фери билети
до и од ферибот пристаништа Шведска Стокхолм, Гетеборг, Varberg, Хелсингборг, Kapellskär, Умеа, Трелеборг, Малме, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad и Karlskrona онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Шведска Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Шведска Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе за Шведска

сонцето на полноќ, снегове зими, ќофтиња, харинга, Викинзи и на компанијата Volvo, АББА и коприва - она ​​што може да се пре-на вашиот постоечки идеи за Шведска, посетата на оваа повеќеслојна земја е обврзана да и ги потврдува и ги посрами. Иако сте веројатно нема да се пречека на брегот од толпата на медовина-swilling Berserkers во longships, доказите на Викинзите и нивните грабежите дена е лесно да се најде.

Патниците денес се со поголема веројатност да се slayed од видението на пастирска убавина - интензивни зелени пејзажи, непроодни шуми малку црвена колиби на врвот на оддалечените острови и секаде, славно јасно сино вода на Шведска.

Иако традицијата владее во места како Даларна во шведскиот срцето и на територијата сами на север, голем дел од Шведска денес џагорења со посовремена енергија. А бран на имиграција во последните неколку години, додаде искра и разновидноста на културното милје. Урбани центри како Стокхолм, Гетеборг (инаку позната како Гетеборг) и Малме постојано разпенвам од културните артефакти за меѓународна публика (мислам ИКЕА, H & M, Absolut Vodka).

Стокхолм ферибот пристаниште, Шведска

Островот на Gotland, лежејќи околу еквидистанца меѓу Шведска и Латвија, е многу богато историска област на Шведска, но, исто така, има хип партија атмосфера на. Патници доаѓаат во Шведска колку за флеш клубови и преседан нови ресторани, како што го прават за пустината скокање и посети на дрвен коњ фабрики.

Како да дојдеме до Шведска од страна на ферибот

Постојат голем број на закажани ферибот услуги и да отпатуваат до и од Шведска. Повеќето фериботи се повеќе луксузни крстарење ферибот бродови, но некои од нив се комерцијални товарни vferries со ограничени сместување на патниците.

Белгија во Шведска
Од Гент до Гетеборг со DFDS Torline

Данска, Шведска
Од Grenå да Varberg со зид линија
Од Frederikshavn до Гетеборг со зид линија
Од Елсинор да Хелсингборг со Scandlines и Sundsbusserne

Естонија, Шведска
Од Талин во Стокхолм (преку Хелсинки) со Викинг линија
Од Талин во Стокхолм (директна врска) со Tallink

Финска, Шведска
Од Хелсинки до Стокхолм (преку Аланд) со Tallink Silja и Викинг линија
Од Naantali да Kapellskär со Finnlines
Од Турку во Стокхолм (преку Аланд) со Tallink Silja и Викинг линија
Од Vaasa да Умеа со RG линија

Латвија во Шведска
Од Рига во Стокхолм со Tallink
Од Вентспилс да Nynäshamn со Scandlines

Литванија во Шведска
Од Клаипеда до Karlshamn со DFDS Seaways

Германија во Шведска
Од Travemünde да Трелеборг со ТТ-Line
Од Travemünde за Малме со Finnlines
Од Кил до Гетеборг со зид линија
Од Sassnitz на Трелеборг со Scandlines
Од Росток на Трелеборг со Scandlines и ТТ-Line

Норвешка, Шведска
Од Sandefjord да Strömstad со Color Line

Полска во Шведска
Од Гдањск да Nynäshamn со Polferries
Од Гдањск да Viswith со Polferries
Од Гдиња да Karlskrona со зид линија
Од Świnoujście да Ystad со Polferries

Русија во Шведска
Од Санкт-Петербург во Стокхолм со Свети Петар Линe

Велика Британија во Шведска
Од Immingham и Tilbury до Гетеборг со DFDS Torline

Работи што треба да направите и да видиме во Шведска

Expereince Природа - Од каскадни северна светла кои го осветлуваат небото над дивините на шведски Лапланд, на бели песочни плажи на југ - сето тоа е твое да уживаат.

Карпестиот брег на Шведска, е преплавен со илјадници мали острови, некои зелени и бујна, другите карпести и неплодна. Постојат пет главни архипелази на источната и западната страна на земјата, особено во Гетеборг и Стокхолм. Стрмните карпи, ридови и тесни долини седат рамо до рамо мирни езера и длабоко заливи заедно високиот брег на Заливот на Bothnia. Ова е под заштита на УНЕСКО за светско наследство се наоѓа на источниот брег на Шведска.

По должината на брегот на Шведска и архипелази постојат многу водени да уживаат, вклучувајќи пловење, кајакарство, кајак, сурфање на ветер, змејот интернат и скијање на вода. За љубителите на природата, на дивиот свет и особено на фоки, морски птици и морски живот се третираат.

шведската култура - Можеби најголем извоз на Шведска е нејзината култура и современоста. Шведската дизајнот, музиката, уметноста и литературата се восхитуваат во светот. Дека Шведска удари начин над својата тежина, историски и во модерните времиња, во однос на влијанието на културата во целиот свет е, без сомнение.

Земете Бјорн Борг тенис игра: стоичка, цврста, со еден ум став и никогаш не кажам-да-умре навалување. Можеби опис на Швеѓаните како луѓе. Но, наместо анализа на Швеѓаните можеби и ние треба само да уживаат и слават чиста шоу на АББА, функционалност и естетика на шведскиот дизајн, награда за мир за изумител на динамитот Алфред Нобел и Шведската фолклор инспирирани делата на Астрид Линдгрен. И многу, многу повеќе.

Како Ингемар Stenmark, човек-на-неколку-зборови скијање легенда, одговори на критиките на една од неговите изведби спортски коментатор е: "Обидете се да го тоа сами".

Шведската Историја - Може да се открие дека Шведска е голема сила во Европа во 17th век од страна посета на многу прекрасни замоци, палати и Manor куќи од времето? Или пред тоа 3,000 години луѓето од Tanum, сега за светско културно наследство, врежан претстави на животот и обичаите на карпите, можеби, така што можеме да ја откриеме нив.

За среќа, на Шведска на недалечното минато е исклучително добро зачуван во историски локалитети, музеи, замоци, палати и Manor куќи во и околу главните градови на Стокхолм, Гетеборг, Малме и пошироко поле.

Во вредност од одјавувањето е неверојатно Васа музеј во Стокхолм која е музеј изграден околу Васа Брод; во светот единствениот преживеан линеен 17th век, кој потона на своето прво патување во Стокхолм. зградата на Музејот, на презентацијата на бродот и неговиот артефакти треба да се гледа да се верува - unmissable.

Музејот рудникот во Фалун, централна Шведска, е под заштита на УНЕСКО за светско наследство, чест што ја дели со градот Фалун и homesteader имот. Таа седи на работ на Големиот Пит, на местото на џиновски пештера во 1687. Музејот ја раскажува приказната на рудникот и компанијата која го истрча и ја доби највисок ранг од Мишелин Водич. И тие треба да знаат.

Калмар замокот во источниот дел на Шведска, седи на синор издвојуваа од во Калмар теснец. Датира од 14th век и била повторно изградена во 16th век. Замокот бил изграден околу пристаништето и наскоро стана "Клучот за Царството" и значителен одбранбен бедем на тогашната данската граница. Во близина се наоѓа "Ölandbron" мост што е потребно за да островот Оланд, како што е познат по своите сончево микро-клима, како што е за да се биде дестинација за одмор за Швеѓаните и по својата единствена флора и фауна. Тоа е исто така познат по своите неверојатно добро сочувани претходно Викинг Викинг и историски локалитети.

Каде се Викинзите?

Многу туристи од англиското говорно подрачје земји се прашувам каде што може да се види вистинска Викинзите. За жал, тие не биле околу илјада години. "Викинг" не е името на посебен племе или народ - тоа е едноставно стар норски збор за "морнар", "Навигатор на фјордови" или "пиратски" во зависност од етимологија. Додека поголемиот дел на Шведска и Норвешка и Данска, луѓето од овие денови не се Викинзите, но седентарните земјоделци или рибари, некои мажи (а во некои случаи и жените) се приклучи на експедиции на трговијата, истражување и пиратеријата, достигнувајќи колку што е денешна Канада, Мароко и Каспиското море. Како пагански Скандинавците се крстија околу АД 1000, рациите Викинг одби.

Постојат уште има траги од Викинг возраст, како што runestones и могили, насекаде во Шведска. Некои добри места за да ја видите Викинг возраст артефакти се Музејот за национални антиквитети ( "Historiska museet") [68] во Стокхолм, Упсала Gamla во Упсала и Birka и Adelsö западно од Стокхолм.

наследство на Викинг доба се згрчени низ историјата - романтичарската за време на 19th век, злоупотребувани од страна на нео-нацистите, но повеќе вистинито повторно донесен од нео-паганите и живо акција roleplayers. Швеѓаните најмногу се горди на своите корени Викинг, иако тие не го земе многу сериозно.

Светот е Stinkiest риба сад!

Авантуристички вечери можеби ќе сакате да се обиде surströmming, што е (крајбрежните) влез централниот и северниот дел на Шведска во натпревар грозоморното-храна-of-the-светот. Тоа е харинга кој се ферментира во тенеке до конзерва почнува да булбус и речиси пукне. Сето тоа добива толку смрдлива дека рибите се јаде само надвор за да го заштити од смрдлива куќата, иако е позната по доверчив посетители од други земји да се "третираат" до затворен surströmming искуство за повеќе интензитет.

Се смета дека е неучтиво да не извести (или покани) соседите пред да имаат surströmmingsskiva, забава каде што се троши на деликатес. Се тврди дека најдобар начин да се добие во текот на мирис е да се земе длабок здив од тоа само кога ќе се отвори конзерва, за што е можно побрзо да нокаутирам вашиот мирис смисла. Surströmming сезона врвови во август.

Шведска

Шведска е најголем од нордиските земји во Северна Европа, со население од околу 9.3 милиони евра. Се граничи со Норвешка и Финска и е поврзан со Данска преку мостот на Ересундски. Балтичко Море лежи на исток од Шведска, како и Заливот на Bothnia, која ја дели Шведска од повеќето од Финска.

Шведска е одлично за отворено живот - скијање, уметничко лизгање, планинарење, кајакарство, велосипедизам и Бери берење во зависност од сезоната. Стокхолм и Гетеборг има голема ноќен живот и шопинг можности. Повеќето градови се добро сочувани прединдустриските архитектура.

Има многу на природата во Шведска, во текот на летото Kungsleden во северна Шведска привлекува многу посетители кои уживаат во еден осамен Крстоносните меѓу кабини или кампови во прекрасни планини.

Шведскиот право (иако не се чуваат од страна на некој закон, само со традиција) дава право на секого да одиме над другите сопственост, се додека вие не се наруши куќата во која живеат. Ова значи дека можете да одат едрење или кајакарство и да се направи камп речиси каде и што го сакате.

Постојат голем број на популарни ферибот правци во Шведска достапни од Велика Британија, Данска, Финска, Германија, Норвешка, Аланд, Полска, Естонија, Летонија и Литванија.

Стокхолм е главното пристаниште во Шведска Патувања ферибот, а главни дестинации се Хелсинки, Аланд и Турку во Финска, Талин во Естонија и во Рига во Латвија. Фериботи се управуваат со Silja Line, Викинг линија, зид линија, DFDS Seaways, ТТ-Line, Polferries, Scandlines и Tallink.

За да го добиете најевтиниот ферибот билети, обидете се да одат во работен ден во ниска сезона, споделување четири кревети кабина со некои пријатели и употреба на "Цена Споредба" опцијата подолу.

Летувалците земајќи нивниот автомобил во Шведска имаат широк спектар на можности преку Германија и Данска, со натаму ферибот премини во Шведска. Друга опција е фиксна врска низ теснецот Ересундски меѓу Данска и Шведска која сече патување пати значително.

Кликни тука да се резервира ферибот билети до Шведска

Мапа на Шведска ферибот правци


Најдобрите достапни Шведска Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Шведска Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Шведска Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Шведска Фери до или од шведскиот ферибот пристаништа на Стокхолм, Гетеборг, Varberg, Хелсингборг, Kapellskär, Умеа, Трелеборг, Малме, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad и Karlskrona, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Шведска ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Шведска ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Шведска Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Шведска Фери на билетите, проверите достапноста и книга Шведска Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Шведската ферибот пристаништа на Стокхолм, Гетеборг, Varberg, Хелсингборг, Kapellskär, Умеа, Трелеборг, Малме, Strömstad, Nynäshamn, Viswith, Ystad и Karlskrona во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Шведска Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал