Тунис Фери

Тунис Патнички и автомобили Фери Билети

резервации Тунис ферибот билет, траект возни редови и патнички информации за Тунис Фери едрење до и од ферибот пристаништа Тунис, Тунис и Сфакс да Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани.

Ферибот билет резервација на Тунис никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Тунис ферибот во реално време и закажете најевтиниот достапни Тунис ферибот билети до и од Тунис и Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани онлајн со инстант потврда.

Ако се патува во Тунис, од Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани потоа книгата ферибот премин кон Тунис и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Тунис Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Тунис Фери билети
до и од ферибот пристаништа на Тунис и Сфакс да Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тунис Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Тунис Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Тунис

Тунис е безбедна и пријателска држава во Северна Африка. Милиони Европејци посета на годишно ниво за да уживаат на плажите на Медитеранот и впие некои древна култура меѓу добро сочувани римски рушевини.

Тунис може да биде, но тенок клин на огромни хоризонтална површина Северна Африка, но Тунис има доволно историја и разновидна природна убавина да се спакувам многу земја пати поголема од него.

Со лековит, песок реси медитерански брег, со мирис на јасмин и морски ветрови, и каде што рибите во чинијата е секогаш свежа, Тунис е премиер територија за јасна одмор сонцето песок и море. Но, надвор од плажите, тоа е возбудливо, потценети дестинација каде може да се истражуваат различни култури и неверојатна крајности на пејзажот во само неколку дена.

Тунис е самата refashioning како амбициозно современ арапски град, иако и двете својата долга Отоманската и не-толку-далечна колонијално минато сеуште имаат моќна, видлива присуство.

Тунис Фери пристаниште

На север, езера се преполни со розови фламинга, изненадувачки длабоко зелени шуми се крене од брегот, и нежно тркалање рамнини се украсени со маслиново и цитрусни дрвја. На југ, постојано волшебно песоци на Сахара се протега длабоко во Африка и на традициите на домородното Бербери истрае.

Туризмот игра огромна улога во економијата, но Тунижаните се изненадени и шармираше, од страна на независни патници. Иако околу 7 милиони туристи пристигнуваат секоја година, освен ако не се наоѓаат во сите инклузивно хотелот во Hammamet, Сус или Jerba во јули, најверојатно, ќе се прашувам каде 6,999,995 или така другите.

Иако има многу малку што caters специјално за оние кои престојуваат надвор одморалишта, тоа не значи дека патувањето не е лесно тука. Ќе ви откриеме атмосферски хотели кои се чиста колонијална swansongs, кафулиња и ресторани каде што можете да клисурата на Maghrebi омилени, чинии со домашна тестенини или совршено колачи за дел од цената на тие во Италија или Франција, и често имаат непобедлива историски возбуда на корне околу прекрасен антички сајт со само вие и духови.

јавниот транспорт во земјата е евтин и сигурен. Плус има нови раси на хотелиери, ресторани и сопствениците на дуќани кои го земаа својот репликите од high-end придонеси од Мароко и се создава поголем број на стилски, атмосферски алтернативи на монолитност на снабдување и туристички souqs - но во вистинска Тунис стил тие повторно и тад повеќе лежерниот и повеќе прифатлива. најмногу релаксирано и гостопримлива земја во Северна Африка, само може да испаднат да биде нејзин најинтересните.

Огромното мнозинство на посетителите на Тунис главата директно за летувалишта на Hammamet, Кап Бон и Монастир, но има повеќе на земјата од песочни плажи и прекрасната сина Медитеранот. Еве некои моменти:

 • Сиди Бу Саид: Згодна карпа врвот село со поглед на Средоземно со стрмни калдрма улиците обрабени со варосани куќи врамена со светли сино прозорец trellises.
 • Ksar Ghilaine: А пустинска оаза на работ на дините огромното Сахара и се прошетаат камила за денот и да се изгуби во чиста величественоста на оваа славна, златно-обоените море од песок.
 • Античка берберски села Јужна Тунис: Јужна Тунис е исполнет со остар, прекрасни пејзажи украсени со антички врвот берберски села, мулти-легендарен житница и troglodyte живеалишта. Фасцинантно да се истражуваат, не пропуштаат на локалните пазари, кога и да одите. Војна на ѕвездите патувања во оваа област, исто така, се забава за навивачите.
 • Medinas на Тунис, Сфакс и Kairouan: Medinas се стари ѕидови градови, изградена од страна на Арапите и Турците и се уште се во употреба и денес. Ворен-како улички на се исполнети до гребенот со продавници и занаетчии кои работат многу како тие го направиле за стотици години.
 • Римската урнатините на Картагина, Dougga и Ел JemРоман Тунис изградени споменици Подобро се зачувани од многу што ќе најдете во Италија. Турс од одморалиштата ќе често вклучуваат Ел Jem, во светот најдобро зачуваните римски амфитеатар.
 • Џерба: А убава островот полн со историја и шармантната главниот град, Houmt Souk со прекрасна архитектура и буџет хотели во стариот Caravanserais. Избегне туристичката зона на сите трошоци освен ако не сте само таму за да добиете тен.

Други омилени Тунис:

 • Сахара - На тивок, менувањето на песок на вашите соништа. Направете го тоа на Ksar Ghilane да се види голем, повлажна дини пошироко.
 • Сиди Бу Саид - На Bijou плажа од пристаништето е совршено место да се релаксира; одиме по чекорите на 365 од селото за прекрасен поглед меѓу eucalypt и борови
 • Jerba - Остров со потребните мека песочни плажи, како и шармантна, каменести градот Houmt Souq и осамен фасцинантна историја на етничката разновидност
 • Брдо музеј - Дом на најдобра колекција на римски мозаици во светот, како и богата, убава колекција на статуи и бронза работа
 • Езеро Ichkeul - Flamingos, herrons, egrets и штрковите: ова е birdwatching блаженство. Деликатно зелени и сини мочуриште е исто така дом на Бафало.


Тунис има медитеранска клима, со топли, суви лета и благи зими. За време на посетата што е најдобро во пролет, во периодот од средината на март до средината на мај, со топли (но не врел) температури и диви цвеќиња што ги опфаќа селата. Летата се одлични за на плажа забави, но ова е сезона на Тунис, па се очекува цените да одат нагоре и народот на северниот дел на Европејците за туристичките аранжмани за преземање на плажи. Пустината е премногу топло во лето, а најдобро време за посета на Тунис, ако сакате да видите сахарска дини е во доцна есен. Ноември е датум кога реколти само што беше завршен, а некои од музички фестивали почне, па овој пат е совршен за посета на пустината.

Тунис

Тунис е еклектичен микс на муслиманските и световното, Исток-ги исполнува-Запад, традиционални и прогресивни, нудејќи вкус на арапската култура уште само да фрлиш камен од дома.

Со блага медитеранска клима, тоа е целогодишна дестинација за оние кои сакаат да уживаат во голф, пливање, нуркање, едрење, сончање и други активности на плажа. Уште во јануари, дење издигнувања просек 16C, се зголеми на 34C во височините на долго суво лето.

Тунис има релативно ниска цена на живот, дозволувајќи им на посетителите да ги тестираат слатки колачи или вечераат надвор на свежа риба за дел од цената на слични искуства на други места. Хотели и апартмани нудат високи стандарди по конкурентни цени, со што вашиот фунтата, доларот или еврото се водат долг пат. Друга предвид е дека Тунис е општествено и политички стабилна. Таа прифаќа родовата еднаквост и го поздравува западна посетителите со вистинска топлина.

културното наследство во Тунис може да биде прифатена во ракотворби што се нудат на локалните souks. Посетителите можат да бартерни над рачно гравирани бакар и brassware, ткаени килими, рака јаженца теписи, декоративни кошеви, свила ткаење и врежан Ситните орнаменти. Сина и бела керамика и рачно насликани плочки направи прекрасни сувенири.

На Cathaginian, византиски, феникиски, римски и Отоманската империја ги имаат сите оставиле свој белег врз културата и археологијата на овој фасцинантен земја. Посетете римски храм во Dougga, феникиски пристаниште Utica, види остатоци од римски вили во була regia, на триумфална капија во Haidra и да бидат изненадени од големината на Колосеумот El Jem е. Музејот Брдо во близина на Тунис може да се пофали на најголемата колекција на римски мозаици во светот.

Од брегот, посетителите можат да ги патувања во Сахара во возила × 4 4 да се види спектакуларен пустината сценографијата и да научат како Бербери преживее во оваа непријатни терен. Посета на локално село, возење камила, вкус свежи урми и да видиме локалните shepards живее живот малку промени во текот на многу векови.

Закажани ферибот услуги во Тунис и Сфакс од Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон и Трапани обезбеди лесно и редовен пристап до Тунис од континентална Европа за патниците, возила и товар.

Кликни тука за Тунис ферибот билети

Мапа на Тунис


Најдобрите достапни Тунис Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Тунис ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Тунис Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тунис Фери до или од Тунис и Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Тунис ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Тунис ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Тунис Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Тунис Фери на билетите, проверите достапноста и книга Тунис Фери автомобил и патнички ферибот билети до и од Тунис и Civitavecchia, Џенова, Марсеј, Палермо, Салерно, Тулон или Трапани во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Тунис Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал