Dodekanisos бродска линија - Патнички и автомобили Фери Билети

Dodekanisos бродска линија билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Корзика Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.6 ѕвезди - врз основа 856 коментари

 

Dodekanisos бродска линија Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Dodekanisos бродска линија ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Dodekanisos Експрес фериботи

Dodekanisos Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Dodekanisos Експрес Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Dodekanisos Експрес фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа.

Резервации Dodekanisos Експрес Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Dodekanisos Експрес фериботи во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Dodekanisos Експрес Ferries билети до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Dodekanisos Експрес Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Dodekanisos Експрес Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Dodekanisos Експрес Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Dodekanisos Експрес Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Dodekanisos Експрес фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Dodekanisos Експрес Ferries нуди фантастични цени до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреја фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Dodekanisos Експрес

Dodekanisos Експрес фериботи
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Dodekanisos Експрес Ferries билети
до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Dodekanisos Експрес Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Dodekanisos Експрес и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Dodekanisos Експрес фериботи

Првата голема брзина катамаран на Dodekanisos Експрес започна своето патување во април 2000 до пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа.

Dodekanisos Express и Dodekanisos гордоста, двете садови на компанијата, што ги поврзува сите Додеканези Острови (Agathonisi, Калимнос, Кастелоризо, Кос, Lipsi, Лерос, Nisyros, Патмос, Родос, Сими, Tilos, Халки) до друг.

Dodekanisos Експрес

Dodekanisos Seaways ви нуди можност да се избега за одмор и рекреација на еден од нашите убави острови. Без разлика дали сте во Родос или Сими можете да истражуваат во близина на грчки острови со денот Патувања.

Флотата

Dodekanisos експрес

 • Тип на сад: автомобили и патнички катамаран со голема брзина занает
 • Максимална брзина: 33 Јазли
 • Брзина на услуги: 31 Јазли
 • Патнички капацитет: 341 места
 • Главната палуба: 242 места
 • Горната палуба: 99 места
 • Гаража: возила 6

Dodekanisos PRIDE

 • Тип на сад: автомобили и патнички катамаран со голема брзина занает
 • Максимална брзина: 33 јазли
 • Брзина на услуги: 32 јазли
 • Патнички капацитет: 280 места
 • Главната палуба: 214 места
 • Горната палуба: 66 места
 • Гаража: 9 автомобили
Dodekanisos Route Map
Во јули 2005 втората голема брзина катамаран на компанијата Dodekanisos Гордоста започна своето патување. Во ноември 2011 е направен нов чекор кој има за цел целосно покривање на Додеканезите морски превоз потреби.

PANAGIA SKIADENI

 • Тип на сад: автомобил и патнички
 • Максимална брзина: 17 јазли
 • Брзина на услуги: 16 јазли
 • Патнички капацитет во лето: 700 места
 • Патнички капацитет во зима: 590 места

Со Ro на Ro и надвор патнички и автомобил брод Пресвета Skiadeni, компанијата има намера да се обезбедат решенија во областа на удобен и безбеден превоз на патници, возила и стока, главно, кон помалите острови Додеканези комплекс.

 


Најдобрите достапни Dodekanisos Експрес фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Dodekanisos Експрес Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Dodekanisos Експрес Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Dodekanisos Експрес Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Dodekanisos Експрес Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Dodekanisos Експрес Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Dodekanisos Експрес Ferries.

Група, Училиште & Social Club Dodekanisos Експрес Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Dodekanisos Експрес фериботи - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Dodekanisos Експрес Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Dodekanisos Експрес Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Dodekanisos Експрес Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Dodekanisos Експрес Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Dodekanisos Експрес Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Dodekanisos Експрес Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Dodekanisos Експрес фериботи сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Dodekanisos Експрес Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Dodekanisos Експрес фериботи билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Dodekanisos Експрес Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Dodekanisos Експрес Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Dodekanisos Експрес Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на Родос, Кос, Калимнос, Лерос, Патмос и поголеми пристаниште на Грција и Пиреа. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.