Европската Seaways Фери

Европската Seaways Фери автомобил и патнички ферибот билети

резервации Европската Seaways Фери билет, траект возни редови и патнички информации за Европската Seaways Фери едрење до и од пристаништето во Италија и Албанија.

Резервации Европската Seaways Фери билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите европски Seaways Фери цените во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Европската Seaways Фери билети до и од пристаништето во Италија и Албанија онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Европската Seaways Фери е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Европската Seaways Фери автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Европската Seaways Фери премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништето во Италија и Албанија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Европската Seaways Фери ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Европската Seaways Фери и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Европската Seaways Фери нуди фантастични цени до и од пристаништето во Италија и Албанија фериботи пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Европската Seaways

Европската Seaways Фери
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Европската Seaways Фери билети
до и од пристаништето во Италија и Албанија онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и, за разлика од другите, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Европската Seaways Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Европската Seaways Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Европската Seaways Фери

Европската Seaways

Европската Seaways е грчки патнички превозот компанија со седиште во Атина нудат честите пловидбите поминуваат помеѓу Италија и Албанија.

Со нивната флота на бродови, Европската Seaways имаат редовни заминувања од Бари до Драч на час премин 8.

Појдовна патници мора да ги пријават во пристаништето канцеларии за проверка во најмалку два часа пред заминувањето за патниците, и 2 часа за возила. Инаку, компанијата го задржува правото да располага со резервираното сместување без наплата на патникот.

За возила, време интернат и приоритетна листа е предмет на регулативите локалната порта орган во пристаништето на поаѓање. Возило оператори се одговорни за поаѓање нивното возило е во согласност со упатствата на екипажот на бродот.

на патниците во возилото треба да излезат од возилото пред поаѓање. Категорија на возило е прикажан на билетите.

услуги

Име на брод: F / B Аполон

Европската Seaways Аполон

Должина: 119.84 м.
Ширина: 19.84 м.
Брзина (јазли): 18
Број на патници: 1.100
Број на легла: 120
Број на возила: 230
Година изградена: 1973
Бродоградилиштето: Франција

Име на брод: F / B IONIS

Европската Seaways Ionis

Должина: 120 м.
Ширина: 20.8 м.
Брзина (јазли): 15
Број на патници: 835
Број на легла: 280
Број на возила: 230
Година изградена: 1972
Бродоградилиштето: Јапонија

Име на брод: F / B BRIDGE

Европската Seaways мост

Должина: 141,5 м.
Ширина: 23,5 м.
Брзина (јазли): 19
Број на патници: 900
Број на возила: 450

услуги

  • Климатизација
  • Самообслужване
  • 3 затворено барови
  • Стабилизатори
  • Казино
  • електрична енергија 220V

Европската Seaways Флота се состои од два садови F / B Аполон и F / B Ionis. И двете од овие бродови се опремени со високи стандарди и ќе ви понудат удобно премини со објекти, како што кабини, ресторани и многу повеќе.

 


Најдобрите достапни Европската Seaways Фери билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Европската Seaways Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Европската Seaways Фери билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Европската Seaways Фери автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Европската Seaways Фери билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Европската Seaways Фери билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Европската Seaways Фери.

Група, Училиште & Social Club Европската Seaways Фери билет резервации

Намалена Група Патување со Европската Seaways Фери - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Европската Seaways Фери група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Европската групни патувања тим Seaways Фери ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Европската Seaways Фери молам Кликни тука.

 

Европската Seaways Фери комерцијални возила, товар и товар фериботи

Европската Seaways Фери Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Европската Seaways Фери товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништето во Италија и Албанија.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки на Европската Seaways Фери сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Европската Seaways Фери во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Европската Seaways Фери цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Европската Seaways Фери автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Европската Seaways Фери до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Европската Seaways Фери фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништето во Италија и Албанија. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот дестинации и мини крстарење дестинации како Ирска, Холандија, Италија, Шпанија, Данска и грчки острови.