Ла Meridionale линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Ла Meridionale линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Ла Meridionale линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.7 ѕвезди - врз основа 798 коментари

 

Ла Meridionale линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Ла Meridionale линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Ла Meridionale Ferries

Ла Meridionale Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Ла Meridionale Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Ла Meridionale фериботи и да отпатуваат до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија.

Резервации Ла Meridionale Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Ла Meridionale Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Ла Meridionale Ferries билети до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Ла Meridionale Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Ла Meridionale Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Ла Meridionale Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Ла Meridionale Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Ла Meridionale фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Ла Meridionale Ferries нуди фантастични цени до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Ла Meridionale Ferries

Ла Meridionale Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Ла Meridionale Ferries билети
до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ла Meridionale Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Ла Meridionale Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Ла Meridionale Ferries

Ла Meridionale раководи со услуга од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија.

CMN фериботи плови 18 20 да пати неделно помеѓу Корзика и копното, 4 премини неделно помеѓу Сардинија и на копното, 4 премини неделно помеѓу Корзика и Сардинија.

Ла Meridionale Ferries
TН.Е. Пијана
На бродот се качиле преку задните рампата. Ако имате возило, член на екипажот ќе ви помогне да се паркираат на палубата автомобили. Ве покануваме да се земе било багаж и предмети кои може да се стави во текот на премин со вас (тоалет торба, топла облека, лекови, книги, итн).

Од страна Десниот бок, ескалатор обезбедува пристап до Прифатниот на палубата 8. А лифт е исто така достапна. На домаќин-вработен и d'хотелот Maitre ќе ви посакам добредојде таму и ќе ве снабди со магнетна картичка потребни за да го отворите вашиот кабина и ќе да ви објаснам, каде што се наоѓа. Патниците кои патуваат во Пулман места, исто така, се поканети да се провери во на рецепција пред да започнете со Пулман салон.

Секоја вечер, "Ле Пијана" Ресторанот е отворен од 7 9.30 часот до часот на палубата 9. Ние нудиме широк избор на корзикански инспириран јадења. Служи на маса и подготвени на-табла од страна на нашите готвачи, ќе бидете во можност да ги вкусите сите вкусови на "Островот на убавината".

Ако сте во потрага за побрзо опција, да се одлучат за "Ле Palombaggia" Авто сервис ресторан. Отворено од 7 часот до 10.30 часот, а се наоѓа заедно со ресторан, нуди широк спектар на јадења и производи по многу поволни цени.

За вашиот одмор или забава, имате избор. На палубата 9, "Ле Figuier" Бар е отворен до 11 часот, а на палубата 10, "l'Arbousier" Бар е отворен само во екот на сезоната. Искористете ги предностите на својата тераса во текот на летните месеци.
Бидете наши гости во киното на палубата 9, околу 9 часот. Филмови се прикажани бесплатно. Другите патници исто така може сакаат да ги искористат предностите од задоволствата на премин преку море со прошетка по шеталиштето дек (дек 10).

Ла Meridionale Ресторанот

Abuffet Појадок се служи во "Ле Palombaggia" Авто сервис ресторан еден час пред докинг во пристаништето. Земете ја вашата пополнете на енергија и да уживате во epicurean задоволства на нашиот вклучена: колачи, леб, путер, корзикански слатко, свежо овошје салата, сите во придружба на црно кафе, млеко, кафе, чај или топло чоколадо.

За патниците кои патуваат во кабини:
За 1, 2, 3 и 4 луѓе, вашата кабина е опремен со сите капацитети може да се бара во текот на премин: прилагодлив климатизација, бања со туш, тоалет, крпи, гел за туширање, сапун, радио. Исто така, ќе најдете две шишиња корзикански изворска вода понудени од страна на компанијата.

НА GIROLATA
Ќе се качат преку рампа на крмата на бродот.
Ако патувате со возило, член на екипаж ќе ве водат до паркинг простор (на автомобили палубата на палубата 4).

Ла Meridionale Кабина
Ве молиме да ги понесете со вас од вашето возило никакви елементи на багаж може да се стави во текот на премин (тоалети, топла облека, лекови, книги, ...).
Од безбедносни причини, пристап до вашето возило е забрането по заминувањето.

На палубата 6, Адвокатската Central (главната лента) ви посакува добредојде до 11pm и Адвокатската Лидо до полноќ (само во сезона). Регионални весници се достапни бесплатно.
Ресторанот на палубата 6 отвора секоја вечер од 7pm да 9.30pm. За брз загриз, веројатно ќе се одлучат за ресторан за самопослужување. Тоа што се отвора од 7pm да 10.30pm и се наоѓа на палубата 6. ресторан за самопослужување нуди широк спектар на јадења и производи угостителските од почеток па се до десерти.

За патниците кои патуваат во кабини:
За 1, 2, и 3 4 лица, кабини се опремени со тушеви, тоалети, бања крпи, гел за туширање и сапун. Вие исто така може да уживаат, бесплатно, на телевизија со главните национални канали, како и Канал +.
Исто така, ќе најдете 2 шишиња корзикански изворска вода понудени од страна на компанијата.

НА KALLISTE
Патниците со возила одбор преку рампа на крмата на бродот, член на екипажот, ќе ве упати на паркинг простор на палубата автомобили.
Ако немате возило, преку одборот на трака.

Ла Meridionale Кабина

Ве молиме да ги понесете со вас од вашето возило никакви елементи на багаж може да се стави во текот на премин (тоалети, топла облека, лекови, книги, ...).
Од безбедносни причини, пристап до вашето возило е забрането по заминувањето. А лифт и скали ќе ве однесе до прием.
Кога ќе пристигнете во рецепција, домаќин-вработен и Maitre d'хотелот ќе ви даде перфорирана картичка-клуч што ги отвора вратата на кабината и објасни каде се наоѓа кабина.

Ресторанот на палубата 5 отвора секоја вечер од 7pm да 9.30pm. За брз загриз, веројатно ќе се одлучат за ресторан за самопослужување. Тоа што се отвора од 7pm да 10.30pm и се наоѓа на палубата 6. ресторан за самопослужување нуди широк спектар на јадења и производи угостителските од почеток па се до десерти.

За патниците во кабината:
За 1, 2, и 3 4 лица, кабини се опремени со тушеви, тоалети, бања крпи, гел за туширање и сапун. Вие исто така може да уживаат, бесплатно, на телевизија со главните национални канали, како и Канал +.
Исто така, ќе најдете 2 шишиња корзикански изворска вода понудени од страна на компанијата.

CMN Ла Meridionale е француски ферибот оператори кои работат фериботи меѓу Франција, Корзика и Сардинија. CMN е основана во 1931 и започна со работа товарни правци на Корзика во 1936.

Во 1998, по барање на Канцеларијата на Корзика транспорт, ХМЛ Ла Meridionale почна патнички услуги на островот, како и зголемување на своите услуги да се вклучат фериботи до Сардинија една година подоцна.

Ла Meridionale 4 Везот
фериботи Ла Meridionale, на Girolata, Kalliste и Scandola имаат пријателски персонал, инспириран од Корзика квалитет кујна направени и од свежи производи, корзикански музика, пространи кабини, кино, и барови.

 


Најдобрите достапни Ла Meridionale Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Ла Meridionale Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Ла Meridionale Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ла Meridionale Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ла Meridionale Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Ла Meridionale Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Ла Meridionale Ferries.

Група, Училиште & Social Club Ла Meridionale Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Ла Meridionale Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Ла Meridionale Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Ла Meridionale Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Ла Meridionale Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Ла Meridionale Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Ла Meridionale Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Ла Meridionale Ferries товар и товар фериботи резервација услуга до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки Ла Meridionale Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ла Meridionale Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ла Meridionale Ferries цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Ла Meridionale Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Ла Meridionale Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Ла Meridionale Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Олимпик Марсеј во Франција да Ajaccio, Bastia и Propriano во Корзика и Порто Торес во Сардинија.