Линда линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Линда линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Линда линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.8 ѕвезди - врз основа 1,317 коментари

 

Линда линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Линда линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Линда линија Експрес

Линда линија Експрес автомобил и патнички ферибот билети

резервации Линда линија Експрес билет, траект возни редови и патнички информации за Линда линија Експрес едрење до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска.

Резервации Линда линија Експрес билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите Линда линија Експрес цените во реално време и закажете најевтиниот достапни Линда линија Експрес билети до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Линда линија Експрес е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Линда линија Експрес автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите информации Линда линија Експрес премин и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Линда линија Експрес ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Линда линија Express и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Линда линија Експрес нуди фантастични цени до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Линда линија Експрес

Линда линија Експрес
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Линда линија Експрес билети
до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Линда линија Експрес пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Линда линија Експрес и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете реално време фериботи резервации форма лево.

За Линда линија Експрес

Lindaliini КАКО работи со голема брзина занаети на патот од Талин во Хелсинки, како претставник на брендот LindaLine Експрес почнувајќи од 1995.

Целта на компанијата е да им понуди брз, удобен и безбеден Seaway од еден центар на градот до друг. Lindaliini како "сестринска фирма Линда линија Oy се наоѓа во Хелсинки, кои нудат услуги за клиенти кои доаѓаат од Хелсинки.

Линда линија Експрес

LИнда линија Експрес е "брзо ферибот" сервис нуди едрење правци помеѓу Хелсинки и главниот град на Естонија, Талин.

Бродови управувана од страна на Линда линија Експрес вклучуваат "хидрофоил" (Jaanika - изградена специјално за навигација) и "катамаран". точка на поаѓање на фериботи Линда линија Експрес во Хелсинки е од "Makasiini Терминал" и во Талин од "Linnahalli Порта" со двете пристаниште терминали во непосредна близина на соодветните градски центри.

Талин, Хелсинки морето линија е еден од најпрометните меѓународниот патнички правци во светот. Фериботи премине на Заливот на Финска меѓу Талин и Хелсинки неколку пати на ден, за покривање на далечина во околу 2 да 3 часа. Од доцна пролет до доцна есен, со голема брзина садови исто така, работи на пат, намалување на времето на патување за само еден час и половина.

Бродови
Линда линија работи на две голема брзина занаети "Karolin и Merilin"

Линда линија Karolin

"Karolin"

Должина: 45,4 метри, Ширина: 12 метри, Суша: 2,02 метри, капацитет на мотор: 7840 kW, Максимална брзина: 37 јазли.

Бар и на долната и горната палуба, посебен бар во Линда класа
Отворена област на горната палуба
ВИП на горната палуба

Патнички седишта:
219 туристичка класа
129 Линда класа
6 ВИП класа


"Merilin"

Секоја од catamarans може да се пофали на одборот продавница. На Мерлин нуди избор на 2 барови вист на Karolin, исто така, може да се пофали дека е бар објект. Нема ограничувања помеѓу Финска и Естонија значи дека можете да ги купите колку што ви се допаѓа качи за да се добие максимална корист од големите цени на располагање на одборот.

Должина: 52,6 метри, Ширина: 13 метри, Суша: 1,5 метри, капацитет на мотор: 9280 kW, Максимална брзина: 37 јазли

Линда класа е одвоен дел се наоѓа на долната палуба во предниот дел на бродот во Merilin и на горната палуба во Karolin. Класата е за околу 80 патници. Во цената е вклучено закуска сендвич или салата, кафе или чај, освежителни пијалаци, една класа на вино, пиво или јаболковина и весници. ВИП класа е приватен салон за максимална 8 патници кои уживаат во прва класа на услуги.

Линда линија Merilin

Патнички седишта:
245 туристичка класа
130 Линда класа
8 ВИП класа

2 барови во туристичка класа и еден посебен бар во Линда класа
Отворена област на горната палуба
ВИП на горната палуба

Таа се наоѓа во горната палуба. На дневна е идеален за деловни конференции. Цената вклучува широк избор на ладна и топла храна, кафе и чај, закуски, избор на алкохолни пијалоци и весници.

Повеќе информации за експресен ферибот транспортни услуги помеѓу Хелсинки и Талин, вклучувајќи едрење возни редови и цени може да се гледа од веб Ferryto.com.

 


Најдобрите достапни Линда линија Експрес билет цена гарантираме

Најдобра гаранција билет Цена Линда линија Експрес

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Линда линија Експрес билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка . Цената ние го цитирам за вашиот избрани Линда линија Експрес автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Линда линија Експрес билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Линда линија Експрес билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Линда линија Експрес.

Група, Училиште & Social Club Линда линија Експрес билет резервации

Намалена Група Патување со Линда линија Експрес - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Линда линија Експрес група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Линда линија Експрес групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Линда линија Експрес ве молиме Кликни тука.

 

Линда линија Експрес Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Линда линија Експрес Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Линда линија Експрес товар и товар фериботи резервација услуга до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки на Линда линија Експрес сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Линда линија Express во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Линда линија Експрес на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Линда линија Експрес автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Линда линија Експрес на повеќе од 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Одбери Линда линија Експрес фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од пристаништата на Талин во Естонија и на пристаништето во Хелсинки во Финска.