Норвешка Ferries

Норвешка Патнички и автомобили Фери Билети

Норвешка ферибот билет резервации, траект возни редови и патнички информации за Норвешка фериботи и да отпатуваат до и од Берген, Копенхаген, Frederikshaven, Hirtshals, Кил, Kristiansand, Langesund, Larvik, Осло, Sandefjord, Ставангер и Stromstad.

Ако се патува во Берген, Копенхаген, Frederikshaven, Hirtshals, Кил, Kristiansand, Langesund, Larvik, Осло, Sandefjord, Ставангер и Stromstad потоа книгата ферибот премин на Норвешка и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

Норвешка Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Норвешка ферибот билети
до и од Берген, Копенхаген, Frederikshaven, Hirtshals, Кил, Kristiansand, Langesund, Larvik, Осло, Sandefjord, Ставангер и Stromstad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Траект услуги до и од Норвешка се управувани од страна на боја линија, DFDS Seaways, Ирците линија, зид линија и Smyril линија Ferries.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Норвешка Фери пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Норвешка и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

Повеќе Норвешка

Ферибот конекции меѓу Норвешка и Данска, Германија, Исланд, Фарските Острови, Шведска и Велика Британија обезбеди јасна линкови.

Боја на линија, DFDS Seaways, Ирците линија и зид линија фериботи работат меѓу Норвешка и Данска.

Боја на линија, исто така, има секојдневно ферибот врската помеѓу Кил и Осло од средината на јуни до средината на август, како и ферибот услуги меѓу Sandefjord и Strömstad додека Smyril линија плови помеѓу Lerwick (Шетландските) и Берген, од мај до средината на септември.

Smyril линија тече еднаш неделно од мај до средината на септември помеѓу Берген и Seydisfjordur (Исланд), преку Lerwick (Шетландските, Шкотска) и Фарските Острови.

Популарниот DFDS Seaways работи услугите од Њукасл во Берген, два пати неделно, како и Ставангер и Haugesund.

Берген ферибот пристаниште

климата во Норвешка треба да биде вашиот примарен предвид кога се одлучува кога ќе го посетите. Главната туристичка сезона (која се совпаѓа со Норвешка и други европски училиштето празници) трае од средината на јуни до средината на август. Во овој период, јавен превоз работи често, туристички канцеларии и туристички знаменитости се отворени подолго време и многу хотели нудат поевтини цени.

Тоа, рече, Норвешка е на најдобрите и најпаметните во поголемиот дел од периодот од мај до септември. Кон крајот на мај е особено пријатен: цвеќиња се цветаат, овошни дрвја расцутена (особено во Hardangerfjord), дневните часови се зголемува подолго и повеќето хостели, кампови и туристички знаменитости се отворени, но осамени. Бидете свесни дека, сепак, ако си дојден во Норвешка да Крстоносните, многу правци и колиби не ќе биде отворена до крајот на јуни или почетокот на јули. Помали планински патишта обично не се отвори до јуни.

Северно од арктичкиот круг, вистинската полноќното сонце е видлив барем еден ден во годината, а во Nordkapp тоа останува надвор од 13 29 мај до јули.

Во секое време од годината, да бидат свесни дека екстреми на температурата се секогаш можно; температури над 30 ° C во лето и под -30ºC во зима не се невообичаени. Освен ако не сте страствен скијач или надеж да видат Аурора Бореалис, ладно темно зими Норвешка може да се обидуваат за посетители; јавен превоз ретко работи; повеќето хостели и камп сајтови се затворени; и знаменитости, музеи и туристички канцеларии отвори само ограничено време, ако и воопшто.

Норвешкиот година, исто така е логор полн со извонредна фестивали, а некои од нив се добро вреди да се планира своето патување околу.

Градови и Места од интерес

Главните градови во Данска посетуваат од посетителите се: -

 • Осло - Главен град и најголем град на Норвешка, со музеите од национално значење, прекрасен амбиент и жив ноќен живот и културна сцена
 • Берген - Откако главниот град на Норвешка, стар ханзеатски трговски центар со богата култура и драматични сценографијата, вториот по големина град во Норвешка. Прекрасно симпатична дрвени градби, поставка прекрасен планински и тони на ноќниот живот и атмосфера. Ова е вашата порта кон западниот фјордови. Градот е наречен "rainiest град во Европа", со просек од 250 дена врнежи годишно. Донесе чадор.
 • Бодо - Портата на величествениот Lofoten острови. И местото на Saltstraumen, светови најсилниот вртлогот на.
 • Драмен - Порано позната како индустриски и загаден, но неодамнешните реновирање има направено Драмен пријатно страна на патување од Осло.
 • Fredrikstad - Одлична стариот дел на градот се издвојува од остатокот на прилично неопределен градот. Брилијантен како еден ден патување од Осло.
 • Kristiansand - Во весела град на југ.
 • Ставангер - Четвртиот по големина град, и трет по големина градско подрачје. Комерцијално важно поради нафтениот бизнис. Дрвена, калдрма централното подрачје е еден од најпознатите поставен места во Норвешка. Дом на една од средновековни цркви на Норвешка, можете да го посетите од железната доба домови, камен возраст пештери, и сајтови каде царевите Викинг се користи за да се исполнат во Ullandhaugtårnet. Ставангер е местото каде што е роден Ерик Црвениот.
 • Тромсо - Еден прекрасен, модерен катедрала и апсолутно никаква поларните мечки роаминг на улиците.
 • Trondheim - Познат по своите прекрасни катедралата (Nidarosdomen). Прекрасен реката wharfs, дрвени згради и најдобар студент ноќен живот во Норвешка даде убава, лиснато Trondheim нејзиниот шарм.

Места од исклучителна убавина и камата во Норвешка се: -

 • Atlanterhavsveien - "Најубавата пат во светот". А уникатен патот поврзани со спектакуларни мостови опкружен со пустината на Атлантскиот Океан.
 • Jostedalsbreen - Најголемиот глечер на европското копно.
 • Jotunheimen - А прекрасен пејзаж и дом на највисоките планини во Норвешка.
 • Lofoten - Искуство на полноќното сонце во оваа традиционална рибарска населба во северниот дел на покраината со островите и планините.
 • Nordkapp - Оваа карпа е најсеверната точка на континентална Европа. Одлично место за да се доживее на полноќното сонце.
 • Sognefjorden - Глечерите, планини и живописни градови се само неколку од место на Sognefjord. Flåm и Nærøyfjorden (исто така УНЕСКО за светско наследство) се дел од силен систем Sognefjorden.

Норвешка е голема земја и добивање на околу себе, особено на север, е скапа и одзема време. Најдобар начин за да се види на норвешкиот пустината и село е по тоа што имаат пристап до вашите сопствени возила. На овој начин можете да го запрете каде што сакате, се восхитувам на погледот и вложување врз помали патишта.

Норвешка

Норвешка е, според сите стандарди, една од најубавите земји на земјата, но дека убавината со себе носи одговорноста што тежи на Норвежаните. За тука е луѓе со траен љубов кон природниот свет кој е длабоко врежан во националниот карактер.

Во минатото, тоа беше изразено во норвешкиот традиција на изолирани земјоделски поседи кои колонизирани во повеќето затскриено аглите на пустината во земјата.

Меѓутоа, се неотповиклива движење на Норвежаните кон градовите - градови кои се самите места на голема убавина, како што Берген, Trondheim, Ставангер и Тромсо - расправала за промена на односот помеѓу Норвежаните и нивните природни светот.

Траект врски помеѓу Норвешка и Данска, Германија, Исланд, Фарските Острови, Шведска и Велика Британија обезбеди јасна линкови. Повеќето ферибот оператори нудат пакети кои вклучуваат земање на автомобил и патници, а повеќето линии нудат значителни попусти за стари лица, деца и ученици.

Закажани ферибот услуги до и од Норвешка се управувани од страна на боја на линија, DFDS Seaways, Ирците линија, зид линија и Smyril линија траекти.

Кликни тука да се резервира ферибот билети Норвешка

Мапа на Норвешка


Најдобрите достапни Норвешка фериботи цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Норвешка Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Норвешка Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Норвешка Ferries до или од Берген, Копенхаген, Frederikshaven, Hirtshals, Кил, Kristiansand, Langesund, Larvik, Осло, Sandefjord, Ставангер и Stromstad, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветувам!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Норвешка Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Норвешка Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Норвешка Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Норвешка Ferries билетите, проверите достапноста и книга Норвешка Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од Берген, Копенхаген, Frederikshaven, Hirtshals, Кил, Kristiansand, Langesund, Larvik, Осло, Sandefjord, Ставангер и Stromstad во нашата најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Норвешка Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал