Qinin (Чин Во) Ferries Патнички и автомобили Фери Билети

Qinin (Чин Во) Ferries ферибот билет резервации, траект возни редови, патнички информации и промо попуст забава кодови
4.2 ѕвезди - врз основа 66 коментари

Qinin (Чин Во) Ferries

Qinin (Чин Во) Ferries автомобил и патнички ферибот билети

Qinin (Чин Во) Ferries нудат редовни закажани патнички крстарење фериботи меѓу корејски копното пристаништето Инчеон и кинески пристаниште Qinhuangdao

Резервации Qinin (Чин Во) Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Qinin (Чин Во) Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Qinin (Чин Во) Ferries билети до и од книгата Qinin (Чин во) Ferries билети меѓу Кина и Јужна Кореја.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг ферибот патување во странство или празник пауза патување со Qinin (Чин Во) Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. Книга што Qinin (Чин Во) Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Qinin (Чин Во) Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат од Книгата Qinin (Чин Во) Ferries билети меѓу Qinhuangdao (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја), вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Qinin (Чин Во) Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Qinin (Чин Во) фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Чин Во Фери логото

Qinin (Чин Во) Ferries
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Qinin (Чин Во) Ferries билети
меѓу Инчеон (Јужна Кореја) и Qinhuangdao (Кина).

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Во ferryto.com нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Qinin (Чин Во) Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

Забелешка: Ferryto.com не се во можност да ви понуди Qinin (Чин Во) ферибот билети во тоа време. Ве молиме користете го моторот резервации на левата страна за да книга вашиот ферибот билети Инчеон / Qinhuangdao со алтернатива ферибот услуга.

За Qinin (Чин Во) Ferries

Qinin (Чин Во) Ferries обезбеди ферибот услуга на патувањето до и од кинескиот пограничен град Qinhuangdao и Јужна Кореја копното пристаништето Инчеон.

Qinin Фери служба Инчеон (С. Кореја) да Qinhuangdao (Кина) патнички и товарен ферибот пат. Qinhuangdao е за 280km далеку од Пекинг на исток со добра железнички врски со главниот град.

Qinin Ferries плови од Инчеон да Qinhuangdao секој понеделник и петок, и од Qinhuangdaoto Инчеон секоја среда и недела.

Qinin (Чин Во) Ferries ферибот бродови се конвенционални товарни бродови со кабини, пловат во текот на ноќта и заминување секојдневно и кои пристигнуваат рано следното утро. Патувањето трае околу 15 часа. На одборот, фериботите имаат тенденција да се прифати валутата на нивната земја за шопинг, вендинг машини, итн, како и американскиот долар.

Qinin постапка Заминување (Чин Во) Ferries

проверка
обработка на заминување не порано од 2.5 часа започнува пред заминувањето и завршува 1 час пред поаѓање. Затоа, патниците мора да биде шалтерот ферибот најдоцна во рок од два часа пред заминување во пополните формулар качување и картичка за заминување на формалностите околу патувањето.

Чин Во Фери БродQinIn Ferrioes

Завршувањето пристигнување / заминување Картички

Додека картички доаѓањето бара да влезе во Јапонија се достапни на ферибот, тоа е полесно да го пополните во исто време како и заминување картичка Кореја пред да се качите.

карта на заминување (од Кореја) мора да бидат пополнети во Кореја, додека картичка доаѓањето за влез во Јапонија мора да бидат напишани на Chinesee карактери или англиски јазик. За информации за контакт на картичката на пристигнување, можете да внесете го името и телефонскиот број на местото каде што сте ќе останат на вашиот прв ноќ.

Царинска декларација

Царинската декларација области се наоѓаат од двете страни на контра инспекција заминување. Сите патници носи скапа стока или скапоцености (камери, рачни часовници, накит, крзно производи) се бара да даде изјава.

Кога прогласување, внесете го името на објектот, количина и цена на царинските форма и да ги презентираат и на точка и обичаи форма заедно. По прогласувањето е одобрен, се држи до документот за враќање патување.

Ако заминеме без царинска декларација, вашите вредности може да биде предмет на оданочување на враќање, како што ќе се смета како странски купувања. Патници со ништо да пријават да се обратите директно на шалтер инспекција.

имиграција Заминување

Чека во ред зад жолтата линија на контра инспекција заминување. Кога тоа е ти си на ред, го претстави пасош, бординг картата, и картичка заминување.

Се додека вашата виза е валидна, инспекторот не ќе поставуваат прашања и едноставно да се искорени вашиот пасош. карта на заминување ќе биде со печат и задржана од страна на инспекторот, и картичка доаѓањето ќе биде захефтана кон вашиот пасош. Чувајте ја картичката пристигнување за кога ќе се вратат и да поминат низ процесот на имиграција пристигнување.

Фери Заминување

Откако ќе помине инспекции, можете да внесете кој е ослободен од должноста да се купат алкохолни пијалаци, цигари и филмска камера.


Најдобрите достапни Кореја цена на билетите гарантираме

Најдобра гаранција Qinin (Чин Во) Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Qinin (Чин Во) Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќаат за вашиот ферибот билет со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Qinin (Чин Во) Ferries автомобил или патнички ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат за твојот ферибот билет, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Qinin (Чин Во) Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Qinin (Чин Во) Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Кореја.

Група, Училиште & Social Club Qinin (Чин Во) Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Qinin (Чин Во) Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Qinin (Чин Во) Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашите специјализирани Qinin (Чин Во) Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Qinin (Чин Во) Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Кореја комерцијални возила, товар и товар фериботи

Qinin (Чин Во) Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Qinin (Чин Во) Ferries товар и товар фериботи резервација услуга помеѓу Qinhuangdao (Кина) и Инчеон (Јужна Кореја).

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена ферибот товарни стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Qinin (Чин Во) Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Кореја ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на Ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Qinin (Чин Во) Ferries на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга Qinin (Чин Во) Ferries автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Qinin (Чин Во) Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал