Темза Клипер Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Темза Клипер Ferries нуди евтини билет резервации патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Темза Клипер Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
3.7 ѕвезди - врз основа 2,447 коментари

 

Темза Клипер Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Темза Клипер Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 10 евра со резервации мојот Темза Клипер Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Темза Клипер Ferries

Темза Клипер Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Темза Клипер Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Темза Клипер фериботи и да отпатуваат до и од Вулвич (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич На O2, Гринич, Masthouse, Гренланд, Канари Варф, кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел.

Резервации Темза Клипер Ferries билети никогаш не било полесно, да ги споредиме сите цени Темза Клипер Ferries во реално време и закажете најевтиниот достапни Темза Клипер Ferries билети до и од Woolwich (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич на O2, Гринич, Masthouse, Гренланд, Канари Варф, кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел онлајн со инстант потврда.

Патувањето со Темза Клипер Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Темза Клипер Ferries автомобил или патнички фериботи билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Темза Клипер Ferries премин информации и временски рамки за сите фериботи и да отпатуваат до и од Вулвич (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич На O2, Гринич, Masthouse, Гренланд, Канари Варф, кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Темза Клипер Ferries ферибот патување.

Ако се патува со автомобил, со вашето семејство или како соло нога патнички книга ферибот премин со Темза Клипер фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Темза Клипер Ferries нуди фантастични цени до и од Woolwich (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич На O2, Гринич, Masthouse, Гренланд, Канари Варф , кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Темза Клипер Ferries

FerryTO веќе нема понуда
Темза Клипер
Сервис
Темза Клипер
е вода автобуски услуги што работат во Лондон, на реката Темза. Компанијата нуди патнички услуги помеѓу источниот и централниот дел на Лондон, како и туристички услуги.

Темза Клиперс правци покрие сите famouse знаменитости на реката. Биг Бен во Лондон око, Лондонската кула, катедралата Свети Павле и O2 се само некои од популарните знаменитости во Лондон која може да се види од одборот на удобно занаети. Клиентите можат да седат назад и да уживате во пространи и удобни седишта, со пристап до WiFi со изобилство на освежување на понуда.

За Темза Клипер Ferries

Темза Клипер нуди уникатна начин да се патува за оние патници кои сакаат да се избегне зони конгестија или зафатен возови и цевки - се расправаме за бесплатни услуги хоп-/ хоп надвор по должината на главниот протега на реката Темза за патници и туристи.

Брз и чести, со флота од висока брзина catamarans напуштат главните столбови секој 20 минути. Тие ве однесе од Лондон Бриџ да Канари Варф во помалку од 10 минути на закажани патнички услуги.

Темза Клиперс Ferries

Правци се кандидира од Вулвич (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич На O2, Гринич, Masthouse, Гренланд, Канари Варф, кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел.

Hilton / Канари Варф траект
Темза Клиперс работи директен крстот реката Канари Варф - Rotherhithe Фери, меѓу Канари Варф Пјер и Хилтон Docklands Нелсон Dock Пјер на хотелот Хилтон во Rotherhithe. Услугата користи помали бродови отколку на услугата патнички но работи на повисока фреквенција на секои 10 минути. Бродот може да се користи и од страна на посетителите на хотелот, како и од страна на патниците не престојуваат во хотел.

Лондон Бриџ / Канари Варф шатлот
Темза Клиперс работи шатл-служба помеѓу Лондон Бриџ Град Пјер и Канари Варф Пјер. Оваа услуга работи само на врвот AM и PM врв Патнички часа (од понеделник до петок). Нудат дополнителна 10 минутната услуга која се совпаѓа со главните патнички сообраќај меѓу овие Пирс.

Тејт прошетки служба
Брод услуги Тејт служи на посетителите кои патуваат меѓу Тејт модерна Музејот на Јужна банка и постарите Тејт Британија во Millbank низ реката.

На O2 Експрес
На O2 Express е експресен служат Лондон око, Лондон Бриџ Пјер и QEII Пјер за на O2. На услуги, исто така, обезбедува приватна повелби.

Бидејќи се основани во 1999, Темза Клиперс сега работи со флота од дванаесет луксузни catamarans голема брзина. Сите бродови биле нарачани и именуван од страна на Управниот директор Шон Колинс.

Кога на табла со WiFi-от за вашиот изглед уред за мрежа "WiFi Hotzone". Широк избор на храна е достапна на целиот ден на поголемиот дел од возниот парк.

Од кафе, чај и голем број на појадок munchies (сланина butties, колачи и свежо овошје) се достапни за наутро патнички и кога вечерта пристапи, вкусно светлина прст храна е совршен придружник на љубезен чаша вино, пиво, шампањ или нешто на карпите од голот.

Нашата голема брзина catamarans се луксузни да патуваат без разлика дали сте со користење на услугата за секојдневно се менуваат, ноќ надвор со пријателите, во посета на галерии или на патување место со семејството.

Седење области се пространи, удобно и клима контролирани, плус сите патници се гарантира место.

Темза Клиперс

Садовите се опремени со тоалети (вклучувајќи објекти со посебни потреби) за употреба на патниците. Нашите 220 catamarans седишта имаат бебе менување на објекти.

 

Попуст група ферибот патување на Темза Клипер Ferries.

Група, Училиште & Social Club Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна ферибот стапки.

Нашиот тим патување специјалист група ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена групни патувања ферибот стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе и патување во исто време. За повеќе информации за групни патувања на ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Темза Клипер Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста, погледнете фериботи временски рокови и книга автомобил и патнички ферибот билети во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Темза Клипер Ferries фериботи за најевтиниот ферибот цените на билетите до и од Вулвич (Исток) на Свети Ѓорѓи Пристан, Опел (запад) со постојки во следните Пирс (од исток кон запад), Вулвич, Северна Гринич На O2, Гринич, Masthouse , Гренланд, Канари Варф, кула, Лондон мост, Bankside, Blackfriars, насип, London Eye Millbank и Свети Ѓорѓи Пристан, Опел.