Единство линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Единство линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Единство линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
2.9 ѕвезди - врз основа 887 коментари

 

Единство линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Единство линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот Единство линија Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

единство линија

Единство линија автомобил и патнички ферибот билети

резервации Единство линија билет, траект возни редови и патнички информации за единство линија едрење до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг.

Резервации Единство линија билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Единство линија во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Единство линија билети до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг патување во странство или празник пауза во Swinoujscie во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг патуваат со Единство линија е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад. ќе книга Единство линија билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Единство линија премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот единство линија ферибот патување.

Ако се патува во Swinoujscie во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг потоа книгата ферибот премин со единство линија и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Единство линија нуди фантастични цени до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

 

единство линии

единство линија
Цените на билетите и Резервации


Книга Единство линија Фери билети
до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Единство линија, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Единство линија Фери и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

За линија Единство

единство линија е новиот полски ферибот компанија која работи во Балтичко Море.

Единство линија Ferries работи на патот на Swinoujscie-Ystad користење на најсовремена ферибот во полскиот флота МФ Полонија, Единство линија, исто така работи со четири други фериботи МФ Gryf, МФ Galileusz, МФ Јан Sniadecki и МФ Миколај Kopernik.

единство линии

Uница линија е полски ферибот оператор, кој работи во текот на годината ферибот услуги од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг.

Компанијата е формирана во 1994 и сега е еден од најголемите сопственици на бродови во пазарот на балтичките транспорт. Единство линија е одговорен за транспорт на 70% од товарен транспорт на Балтичкото Море.

Операторот во моментов превезува околу 340,000 250,000 патници и возачи на камиони секоја година на фериботи меѓу Swinoujscie, Ystad и Трелеборг.

Ферибот премини од Swinoujscie да Ystad и Трелеборг трае околу 7 часа. Постојат повеќе од 30 товарен ферибот премини меѓу Полска и Шведска се користат во секоја насока секоја недела. Единство линија фериботи им понуди на клиентите многу одборот објекти да се направи своето патување удобно и пријатно, вклучувајќи барови, продавници, ресторани и казина.

Единство линии Route Map
Tтој Единство линија флота

На м / ж Полонија
Ферибот Полонија беше пуштен во употреба во 1995 и таа е една од најмодерните и луксузни бродови на Балтичко Море, бидејќи тогаш. За време на едно патување со брод на палубата на ферибот може да има до 1000 лица, 150 автомобили, а до 120 камиони или 600 метри вагони.

M / F Skania
На м / ж Skania е модерен патнички и товарни единици на стандардот на услугата да се спореди со ферибот Полонија. Тоа е во боите единство линија од 2008.
Тоа може да се земе на одборот одеднаш до:
1397 патници,
260 автомобили,
За 50 камиони.
Благодарение на бројните објекти и забава спотови патувањето минува брзо и во многу пријатен начин.

Единство линии фериботи
M/ Ж Gryf
На м / ж Gryf е модерен автомобил и товарни единици наменети за пренос на камиони и патниците со автомобили. Тоа е во единство линија бои од 2005, на Świnoujście на пат - Трелеборг.
На неговите три вчитување палуби м / ж Gryf може да го носи околу 100 камиони во исто време. Фериботот има 180 патнички места заедно, за користење на возачите и патниците, како и одмор и забава места кои го прават патувањето преку Балтичкото брз и пријатен.

м / ж Волин
m / ѓ Волин е модерен патник - железница - автомобил ферибот. Тоа е во единство линија бои од 2007. Тоа е најдолгата ферибот на Świnoujście - Трелеборг пат. Таа има две вчитување палуби и тоа може да се земе одеднаш:
-85 90 патот единици,
50 автомобили,
370 патници.
Еден од палуби, исто така, се прилагодува со транспортот на вагоните (715 метри од железничката пруга).
На располагање на патниците има 240 места во 70 кабини, кафуле, бар, продавница, казино и сауна. Се гледаме на форум!

м / ж Galileusz
m / ѓ Galileusz е ферибот конструирани за превоз на камиони и патниците со автомобили. Тоа е во употреба во единство линија бои од 2006.
Три палуби на ферибот може да се одржи до 90 камиони со можноста за слободно и безбедно потези на две вчитување палуби.

Единицата во својот дел патникот има места во 128 51 кабини и нуди места за одмор и забава: бар, кафе бар, мини-казино, и продавница.

Единство линии фериботи
m/ F Јан Śniadeck
m / ѓ Јан Śniadecki е ферибот конструирани за превоз на железнички вагони и камиони. Тоа е во служба на Ystad од 1988.
Две палуби на ферибот може да содржи околу вагоните 30 (600 метри корисна железничката пруга) и во зависност од бројот на carriages- од 25 60 на камион комплети. Во понудата таму е исто така ограничен број на патнички места. Уредот има 57 места во кабини за користење на возачите и патниците со автомобили.

м / ж Kopernik
m / ѓ Kopernik е модернизирана железница - автомобил- патнички ферибот. Тоа е во употреба во единство линија бои од април 2008.
Ферибот е наследник на добро се носи "Mikołaj Kopernik". Таа е наменета за превоз на железнички вагони (6000 метри ефикасна железничката пруга) и од 20 50 на камиони на две вчитување палуби.

Таа, исто така нуди можност за превоз на патниците со автомобили.

Единство линии фериботи
На располагање на патниците има кабини за 50 119 лица, кафуле, бар, соби со стил авион фотелји, продавница, отворен одење палуба со бар казино, сауна, соба на игри за деца и.

 


Најдобрите достапни Единство линија билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Единство линија билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на билетите Единство линија и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Единство линија до или од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Единство линија билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Единство линија билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на линија единство.

Група, Училиште & Social Club Единство линија билет резервации

Намалена Група Патување со линија Единство - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен група Единство линија и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна стапки до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг.

Нашите специјализирани Единство линија групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена група патување стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе, а во исто време. За повеќе информации за групни патувања на линија Единство молам Кликни тука.

 

Единство линија за комерцијални возила, товар и товар фериботи

Единство линија Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Единство линија товар и товар резервација услуга до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од правци Единство линија сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Единство линија на ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цените на билетите Единство линија, проверите достапноста и книга Единство линија автомобил и патнички ферибот билети до и од Świnoujście во Полска на шведски пристаништа на Ystad и Трелеборг во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со линија единство на повеќе од 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Ferryto.com за најевтиниот ферибот цените на билетите ако земате краток крстот за автомобил ферибот Кале Франција, ферибот во Ирска или премин во Амстердам во Холандија. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот патување и мини крстарење дестинации како Шпанија, Данска и грчки острови.