Викинг линија Ferries - Патнички и автомобили Фери Билети

Викинг линија Ferries билет резервации нуди евтини автомобили и патнички ферибот со ферибот билет цена споредба реално време. Можете секогаш да го добиете најевтиниот достапни Викинг линија Ferries ферибот билет цена кога резервации преку интернет на FerryTO - и тоа е гаранција.
4.8 ѕвезди - врз основа 2,147 коментари

 

Викинг линија Ferries Фери Билети - Евтини Фери Билети и исклучителна услуга - од април 25
5/ 5ѕвезди По фантастичен заштеди и услуги на клиентите добив кога резервации мојот Викинг линија Ferries ферибот билети од FerryTO морав да ти знам што задоволство го прави бизнис со вас. FerryTO е првата и единствена онлајн услуга ферибот билет резервација Го употребив кој се стави своите пари каде што устата е со двете услуга и цена. Чував речиси 100 евра со резервации мојот Викинг линија Ferries ферибот билети со FerryTO, беше многу среќен со мазни трансакција и вашите врвен услуги на клиентите - Ви благодарам многу, навистина!

Викинг линија Ferries

Викинг линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети

резервации Викинг линија Ferries билет, траект возни редови и патнички информации за Викинг линија за фериботи и да отпатуваат до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин.

Резервации Викинг линија Ferries билети никогаш не било полесно, ние се споредат сите цени Викинг линија Ferries во реално време обезбедувајќи брзо цитати, па можете да ги купите најевтиниот достапни Викинг линија Ferries билети до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин онлајн со инстант потврда.

Значи без разлика дали сте во потрага за еден ден шопинг патување во странство или празник пауза во најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин патуваат со Викинг линија Ferries е брз, лесен и стрес бесплатен начин да одам таму и назад повторно. ќе книга Викинг линија Ferries билети со нас и да уживате во повеќе избор и флексибилност.

Со оглед на најновите Викинг линија Ferries премин информации и временски рамки за сите пловидбите поминуваат кон и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин, вклучувајќи информации за ферибот пристаништа и корисни туристички информации за дестинации нашите детални рута и градот мапи ќе ви помогнат да заговор вашиот Викинг линија Ferries ферибот патување.

Ако се патува во најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин потоа книгата ферибот премин со Викинг линија фериботи и пристигне во вашата дестинација освежен, опуштени и среќни.

Викинг линија Ferries нуди фантастични цени до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин ферибот пристаништа.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Викинг линија Ferries
Викинг линија Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Викинг линија Ferries билети
до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин онлајн однапред Ferryto.com и секогаш ќе уживате во нашите најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Викинг линија Ferries пат, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Викинг линија Ferries и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна.

За Викинг линија Ferries

VIKING линија Ferries - Најголемиот архипелаг Круз во светот помеѓу Финска и Шведска со луксузни и пространи Викинг линија на бродови помеѓу двете нордиските главни градови - Хелсинки и Стокхолм, или се комбинираат две балтички главни градови - Хелсинки и Талин, средновековниот град на Естонија.

ЗА VIKING линија Ferries

Викинг линија започна служба во 1959, кога S / S Викинг почна да отпатуваат меѓу финските копното, Åland Острови и Шведска. Денешната Викинг линија АБП е основана во 1963 под името Ålandsfärjan АБ.

Викинг линија Ferries
Таа доби на листата на Хелсиншкиот берза јули 5, 1995. Денес Викинг линија има седум бродови кои пловат меѓу финските копното, Аланд и Шведска, како и помеѓу Финска и балтичките држави. Операции вклучуваат патнички услуги, рекреација и карго услуги на операторот.

Покрај луксуз и гламур по пристапни цени, ние ви нудиме секој ден и ноќ најдобрите живи забава и изведувачи на Балтичко Море.

Обидете се вашата среќа во казино играње игри од рулет на една вооружени бандити. Уживајте во добри вина, коктели и шампањско, имаат совршена вечера, танцуваат вашите нозе уморен, диско цела ноќ - сè е можно.

М / С Amorella
Земете крстарење од Турку и да се релаксираат по цел ден и цела ноќ. На одборот на Amorella, тоа е лесно да уживаат во добрите работи во животот. Без разлика дали вашиот крстарење е бизнис или задоволство, или и двете, m / s Amorella нуди големи објекти за состаноци, како и за одмор одмори.

Нашите ексклузивни ресторани ќе ви примамат од нив со вкусни јадења и забава е прва класа и прилагодени на различни вкусови.

Викинг Line Route Map
M/ S Пепелашка
Пепелашка на Балтичко Море е Викинг линија најголемите и повеќето згодна бродот. спектар на забава на бродот е легендарен меѓу нашите патници. Неколку неверојатни детали вреди да се споменат: панорамски лифт, на три спрата ноќен клуб и смешни земјата на чудата за деца.

М / С Габриела
Хелсинки Mariehamn Стокхолм
А крстарење со М / С Габриела од Хелсинки до Стокхолм е полн со забава во живо, одлични можности за шопинг и вкусни вкусови во различни ресторани.

Бродот, познат по своите луксузни балкон кабини, нуди модерни капацитети за бизнис конференции и релаксирачки слободно време. Ние нудиме широк и разновидната спектар на забава, со активности за целото семејство.

М / С Изабела
Бела Изабела е лебдат забава палата, нудат сите добри нешта во животот што некогаш може да побара. Ѕвездите излезе секоја вечер - кој двете фински и странски уметници.

Vikingline Дискотека

Ние, исто така, се организираат тематски настани, вклучувајќи специјална храна, забава и музика. Крстарење на ноќта со m / s Изабела - секоја вечер од Турку.
Историја на Викинг линии

Нова ера во патувањето со патнички меѓу финските копното, Åland Острови и Шведска го започна кон крајот на пролетта 1959.

Тоа беше кога прв вистински Балтичко Море автомобил ферибот, С / С Викинг, беше ставен во служба со нова компанија наречена Vikinglinjen АБ, која беше формирана по иницијатива на капетан на брод на Аланд, Гунар Eklund.

Викинг линии фериботи

Три превозот компании - Vikinglinjen АБ, АБ Rederi Slite и Ålandsfärjan Аб (подоцна СФ линија Ab) - наскоро почна да работи заедно преку заеднички маркетинг компанија наречена Oy Ab Викинг линија. По две од овие три линии суспендиран нивните ферибот услуги, маркетинг компанија стана целосно во сопственост на подружница на СФ линија, која денес работи под името Викинг линија ABP и е водечки на пазарот Круз и ферибот компанија на Балтичкото Море.

Повеќе од педесет садови пловел во флотите на бродските компании Викинг од редовни бродски сообраќај започна во 1959. Во текот на децении, големината, концепти и опсегот на атракции на овие садови поминале низ драматични промени - од смирен втора рака автомобил фериботи на раните години на импресивен возен парк од денес.

садови Викинг линија комбинираат луксузот и разкош на бродови со палуби возило со висок капацитет, со што се задоволуваат потребите на товарниот сообраќај и на туристите кои сакаат да го продолжат нивното патување со автомобил.

Во 1959, С / s Викинг беше првиот вистински автомобил ферибот да започне услуга меѓу финските копното, Аланд и Шведска. Јуни 1, садот презеде своето прво патување на (Åland) -Mariehamn (Åland) -Gräddö (Шведска) пат Galtby. Бродот беше во сопственост на новоформираната компанија, Rederi Аб Vikinglinjen, во Mariehamn. Фериботот беше долго 99 метри и имал капацитет од 88 автомобили. Една недела подоцна, шведски-базирана компанија Rederi AB Slite почна ферибот служба помеѓу Simpnäs (Шведска) и Mariehamn на Slite, брод товарен повторно изграден во траект.

револуционерна експанзија

Многу луѓе гледаат овие нови ферибот вложувања со голем скептицизам, но подоцна сфатив дека ова е првата фаза од речиси револуционерно експанзија во ферибот комуникација меѓу финските копното, Аланд и Шведска. Пред да го ферибот почна, тоа беше скапо и тешко да патуваат меѓу финските копното, Аланд и Шведска.

Луѓе или мораа да летаат или да преземе една ноќ брод што го направи непотребен пат Mariehamn за време на неговото патување помеѓу Турку и Стокхолм. Ова беше и незгодно и скап патување. Понесување вашиот автомобил не беше непроблематична претпријатие - автомобили мораше да биде истакнато на одборот. Ова значеше голем ризик од штета. Како и за карго, возачите голем тоалет, камионот имал за возење северно целиот пат околу Балтичкото Море преку Haparanda кога сакаа да транспорт на стока меѓу Стокхолм и Хелсинки, на пример.

На одбор Викинг линии

Додадете малку луксуз во вашиот секојдневен живот - да се добие на одборот!

Постои спектар на квалитетни кабини за да изберете од, кои се движат од една конференција кабина за нашите четири чамец семејство кабина, или од кабината De Luxe на пространа стан. Сите кабини имаат тоалет, туш, радио и клима уред. Во вечерните часови можете да уживате во живо забава и вкусна вечера. На одборот секогаш има нешто за секого.

Данок Слободен Референци - на данок шопинг е незаборавно искуство. Постои голем број на големи и модерни продавници со широк спектар на производи. Новиот дизајн на продавниците е врз основа на сеопфатна студии на патници, сообраќајните текови и модели за купување. Годишната продажба на одборот надминува 170 милиони евра.

персонал Викинг линија е секогаш на располагање кога има потреба од совети - среќни да бидат на помош!

Јадење
А вкусен оброк надополнува вашиот крстарење искуство Викинг линија. Скандинавските Вклучена е долгогодишна традиција на сите Патувања.

За вистинските гурманските љубовник, има a la carte ресторани, елегантно декорирани во различни стилови. Ние можеме да се Посебно ја препорачуваме на нашите традиционални Финскиот кујна.

Ако се патува со група од најмалку 10 луѓе, види нашите вкусни предлози мени и да пијат препораки за групи.

Викинг линија Ресторанот
Seaside Кафе
Ако сакате да се намали во за брза закуска, добредојде да покрај морето кафе. Овде ќе ги најдете вкусна кафе и пекарски производи, како и за брза храна и специјалитети. Викинг Вклучена е традиционална, обилен бифе маса, кој се обновува 4 5-пати во годината, според нашите специјални тема недели и сезони. Сега дури и повеќе зелени и лесни алтернативи. Јаде и пие колку што ви се допаѓа!

За храна градина
Што ви се допаѓа! Во основата на храна градина се солени стартери и вкусни десерти. ја комбинирате со вашата главна антена, или да уживаат како оброк во себе.

Здравје и Рекреација

Повеќе пареа!
Викинг линија Патување Spa нуди убавина и благосостојба на море. реакции и барања на клиентите, како и меѓународните трендови се основа за нашиот концепт на нови услуги. Патничкиот Спа во Мариела и Габриела понуди лицето и телото третмани и спа третмани за рацете и нозете.

Ние користиме производи од висок квалитет на италијански професионален козметички бренд, нејзиното име е изменета. Угаждам себе со ефективна нејзиното име е изменета на лицето или се обидеме нашите релаксирачки третмани тело! Имаме опциите за третман и за мажите.

Викинг линија Сауна
Патување Spa се наоѓа во близина на данок продавница - во Мариела на палубата 6, во Габриела на палубата 7.

 


Најдобрите достапни Викинг линија Ferries билет цена гарантираме

Најдобра гаранција Викинг линија Ferries билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна цена на Викинг линија Ferries билет цена и нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Викинг линија Ferries до или од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Викинг линија Ferries билет поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Викинг линија Ferries билети ве молиме Кликни тука.

 

Попуст група ферибот патување на Викинг линија Ferries.

Група, Училиште & Social Club Викинг линија Ferries билет резервации

Намалена Група Патување со Викинг линија Ferries - Ferryto.com понуди посветен личен и достапен Викинг линија Ferries група и тренер партија ферибот патнички резервација услуга ви нуди најниската достапна стапки до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин.

Нашите специјализирани Викинг линија Ferries групни патувања тим ќе обезбеди најдобар договор за вас и вашите патници. Единствениот услов да се квалификува за намалена група патување стапки е дека вашата партија треба да биде најмалку десет луѓе, а во исто време. За повеќе информации за групни патувања на Викинг линија Ferries ве молиме Кликни тука.

 

Викинг линија Ferries Комерцијални возила, товар и товар фериботи

Викинг линија Ferries Комерцијални Возила и товар

Фери логистика нудат лични и прифатлива Викинг линија Ferries товар и товар резервација услуга до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин.

Во прилог на понудата преференцијалните стапки на комерцијалните оператори и влечни Фери логистика е сега, исто така, можат да нудат намалена стапки за приватни клиенти како што се оние кои сакаат да се земе Transit комбиња на која било од патеки Викинг линија Ferries сервисираат. За повеќе информации и инстант онлајн понуда за вашата комерцијални возила ферибот премин ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Викинг линија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Викинг линија Ferries на билетите, проверите достапноста и книга Викинг линија Ferries автомобил и патнички ферибот билети до и од најголемиот светски архипелаг Финска и Шведска, Хелсинки и Стокхолм и Хелсинки и Талин во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Викинг линија Ferries до над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

Изберете Ferryto.com за најевтиниот ферибот цените на билетите ако земате краток крстот за автомобил ферибот Кале Франција, ферибот во Ирска или премин во Амстердам во Холандија. Ние исто така имаме ферибот нуди на повеќе далечни ферибот патување и мини крстарење дестинации како Шпанија, Данска и грчки острови.